Patrioci Poznań – Bydgoszcz Archers 21:26

Patrioci Poznań – Bydgoszcz Archers  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W rozegranym w niedzielę meczu szóstej kolejki PLFA II drużyna Bydgoszcz Archers wygrała w rewanżowym spotkaniu z Patriotami Poznań 26:21.

Rewanżowe spotkanie drużyn rozpoczął wykop gości. Patrioci nie kazali kibicom długo czekać na zdobycie pierwszych punktów. Po fumble natychmiastowo piłkę odzyskał Mateusz Chrzanowski by rozpocząć marsz w stronę pola punktowego bydgoszczan. Pierwsze przyłożenie zdobył Piotr Timm, który złapał podanie Przemysława Gołębiewskiego. Za jeden punkt podwyższył Wojciech Szymański. Archers odpowiedzieli natychmiastowo. Ernest Hall Jr, który złapał wykopniętą piłkę w okolicach 30 jarda swojej połowy wypuścił dopiero w polu punktowym poznanian. Udane podwyższenie po podaniu Pawła Kubiaka wykonał Hubert Wiśniewski.

W tym momencie zarysowała się przewaga Łuczników na boisku. Patrioci popełniali sporo błędów, które doprowadziły gości do drugiego przyłożenia. Jego autorem był Paweł Kubiak. W ostatniej akcji pierwszej kwarty kontuzji doznał Mateusz Chrzanowski, który nie wrócił już na plac gry.

Patrioci Poznań – Bydgoszcz Archers

Druga kwarta rozpoczęła się tuż przy strefie punktowej poznanian, a dystans pięciu jardów nie był problemem dla rozgrywającego Łuczników. Patrioci zablokowali jednak próbę kopnięcia, ustanawiając wynik na 7:20. Rozpoczął się lepszy moment gry gospodarzy, linebacker Leszek Sowa dwukrotnie powalił rozgrywającego bydgoszczan, a kolejne kary dla przyjezdnych zbliżyły Patriotów do drugiego przyłożenia. Pomógł w tym zablokowany punt gości, a całości dopełnił bieg rozgrywającego Przemysława Gołębiewskiego. Udane podwyższenie zanotował niezawodny Wojciech Szymański. Podrażnieni Archers odpowiedzieli przyłożeniem po biegu Daniela Bałdygi. Asystował mu Marcin Pulc, który z kolei zastąpił kontuzjowanego Kubiaka.

Początek drugiej części spotkania minął pod znakiem wyrównanej gry. Bydgoszczanie, dość sprawnie przemieszczali się do strefy punktowej, jednak efektownym sackiem popisali się defensorzy z Poznania rozpoczynając marsz po przyłożenie. Gdy wydawało się, że złapali swój rytm, kolejny raz nastąpiła zmiana posiadania piłki. Trzecia część gry zakończyła się trzecią nieudaną próbą bydgoszczan.

Na rozegranie w ekipie gości powrócił Paweł Kubiak, jednak i on miał problemy ze skutecznym wyprowadzeniem ataku. Po kolejnym wykopie, do słowa doszli gospodarze, jednak już w drugiej próbie przechwyt zanotował Tomasz Goździk. Dobre biegi prawą stroną notował Daniel Bałdyga prowadząc bydgoszczan w bezpośrednią bliskość pola punktowego. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie – długie podanie Gołębiewskiego złapał Kamil Kwiatkowski. Rozgrywający Patriotów 1-jardowym biegiem ustalił wynik meczu. Pozostałe sekundy nie pozwoliły już na rozegranie skutecznej akcji.

Przegrana jest bardzo trudna do przyjęcia. Niewiele nam zabrakło do pokonania bydgoszczan. Ton temu spotkaniu nadała akcja z pierwszej kwarty, po której Archers nabrali pewności w grze. Nasz dzisiejszy przeciwnik niczym nie przypominał tego z pierwszego spotkania. Mimo porażki jestem zadowolony z postawy zawodników. Widzę, że drużyna robi postępy i realizuje założenia taktyczne. Z pewnością przeanalizujemy popełnione błędy i będziemy gotowi na starcie z Dragons – zapewnił Mack Rakowski, trener Patriotów.

Patrioci kolejne spotkanie rozegrają już za tydzień 22 sierpnia w Zielonej Górze. Z kolei bydgoszczan czeka trzytygodniowa przerwa, a po niej również zmierzą się z Dragons Zielona Góra (05.09).

Patrioci Poznań – Bydgoszcz Archers 21:26 (7:14, 7:12, 0:0, 7:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Piotra Timma po 12-jardowej akcji po podaniu Przemysława Gołębiewskiego (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)
7:8 przyłożenie po 70-jardowej akcji powrotnej Ernest Hall Jr (podwyższenie za dwa punkty Hubert Wiśniewski)
7:14 przyłożenie Pawła Kubiaka po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie nieudane)

II kwarta
14:20 przyłożenie Przemysława Gołębiewskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)
14:26 przyłożenie Daniela Bałdygi po 3-jardowej akcji biegowej po podaniu Marcina Pulca (podwyższenie nieudane)