DLA STUDENTA

Akademickie pływanie z niespodziankami

Termy - basen  Foto: facebook

Zakończyły się 32 Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Top jedna z największych imprez pod względem liczby uczestników rozgrywana w Termach Maltańskich. Podczas drugiego dnia zwyciężali faworyci, ale doszło także do sporej niespodzianki.

Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski stał pod znakiem zwycięstw faworytów. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Anna Kawecka, która potwierdziła dobrą dyspozycję z soboty. W niedzielę bez problemu zwyciężyła rywalki w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Zawodniczka poprowadziła również sztafetę AWF-u Kraków do zwycięstwa na 4 x 50 metrów stylem zmiennym. Kolejny dobry rezultat zanotował Tomasz Polewka. W niedzielę na swoim koronnym dystansie 50 metrów stylem grzbietowym wygrał bez kłopotu uzyskując czas 24.21. Kolejne złoto reprezentant AWF-u Katowice zdobył w sztafecie 4 x 50 metrów stylem zmiennym i z Poznania wyjechał z trzema najcenniejszymi medalami.

Termy - basen Foto: facebook

Do sporej niespodzianki doszło w finale na 50 metrów stylem klasycznym. Dawid Szulich wyszedł zwycięsko z rywalizacji z Maciejem Hołubem, który po znakomitym sobotnim występie musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy. Był to najbardziej emocjonujący wyścig, a różnica na mecie wyniosła 0,04 sekundy.

Akademickie Mistrzostwa Polski stały na wysokim poziomie. Studenci na basenach sportowych Term Maltańskich zaprezentowali wysoką formę i należy wierzyć, że niektóre nazwiska pojawią się na najważniejszych światowych imprezach pływackich.