Cenne zwycięstwo koszykarek Lidera

Koszykarki Lidera Swarzędz  Foto: Marcin Madanowski

Koszykarki Lidera Swarzędz rywalizują w drugim etapie rozgrywek I Ligi Koszykówki Kobiet. Walka toczy się o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy, z dziesięciu zespołów do II ligi spadają dwie ekipy. Kolejny krok do utrzymania w I lidze zrobiły swarzędzkie koszykarki, które w minioną sobotę pokonały w Swarzędzu zespół AZSu Uniwersytet Gdański 75:51.

Koszykarki Lidera Swarzędz Foto: Marcin MadanowskiPoczątek spotkania to walka kosz za kosz z minimalną przewagą Gdańszczanek. Sześciokrotnie zmieniało się prowadzenie, a po minutach to przyjezdne prowadziły dwoma punktami 19:17. W drugiej kwarcie swarzędzanki poprawiły obronę i przyspieszyły grę co pozwoliło wypracować do przerwy dziesięciopunktową przewagę. 14 punktów do przerwy zdobyła Ola Pietraszek, a dobrze zaprezentowały się zmienniczki Paulina Babij – 8 pkt do przerwy na 100% skuteczności i Anna Gurzęda. Wynik do przerwy to 42:32 dla Lidera. Drugą połowę Liderki zaczęły od serii 9:0 i w tym momencie z Gdańszczanek trochę uleciało powietrze. Szybka gra gospodyń w III kwarcie przynosiła kolejne punkty i po 30 minutach wynik brzmiał 61:40.

Ostatnia kwarta to więcej gry zawodniczek rezerwowych i kontrolowanie wyniku przez gospodynie, które ostatecznie zwyciężyły 75:51. Najlepszy mecz w sezonie rozegrała Magda Dedio, która bliska była triple-double, zanotowała 8 punktów, 8 zbiórek i rekordowe 10 asyst.

Po tym zwycięstwie Lider wyprzedził zespół z Gdańska i zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli, ale panuje w niej wielki ścisk i każda kolejka dokonuje dużych przetasowań w ligowej tabeli. Koszykarki Lidera czekają teraz trzy trudne mecze wyjazdowe w Lublinie, Olsztynie i Warszawie.

Lider Swarzędz - koszykarki Foto: Marcin Madanowski