POZnań

Unihokej: Polska awansowała do Mistrzostw Świata!

Unihokej Reprezentacja Polski   Foto: materiały prasowe

Sobota była bardzo dobrym dniem dla Reprezentacji Polski. Po zwycięstwie nad Holandią, Polska awansowała do Mistrzostw Świata.

Wynik spotkania w 4. minucie otworzyła Małgorzata Pazio, która świetnie wyprowadziła piłkę zza bramki i wykończyła akcję celnym strzałem w okienko bramki. Kolejne 3 trafienia Polki zaaplikowały rywalkom między 13. a 16. minutą, co dało prowadzenie 4-0 po pierwszej tercji. Druga część nie była już tak efektowna. Bardzo dobra gra naszego zespołu uległa lekkiemu pogorszeniu, ale zawodniczki wciąż pewnie kontrolowały przebieg meczu. Kolejne dwa trafienia na konto naszego zespołu dopisała Agata Plechan. W ostatnich 20 minutach gra gospodyń tego turnieju znów uległa poprawie, dzięki czemu udało się strzelić kolejne trzy bramki i ostatecznie zwyciężyć 9-2. Dzięki temu zwycięstwu Polska zajmuje 2. miejsce w grupie i ma już zapewniony awans do Mistrzostw Świata.

Ostatnie spotkanie, które zadecyduje o ostatecznej klasyfikacji na II lub III miejscu odbędzie się jutro o godzinie 14:00. Polki podejmować będą zajmujące obecnie niższą pozycję, Niemki.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja nie dała szans naszym jutrzejszym rywalkom, wygrywając 17-2. Zespół Trzech Koron z kompletem punktów zwyciężył poznańskie Eliminacje.

Unihokej Reprezentacja Polski  Foto: materiały prasowe