Piłka ręczna: WKS Grunwald pokonuje AKS Poltechnikę Wrocław

Piłka ręczna: WKS Grunwald Poznań - AKS Politechnika Wrocławska  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W czternastej kolejce rozgrywek drugiej ligi piłkarzy ręcznych pewnym zwycięstwem poznaniaków zakończyło się spotkanie WKS-u Grunwald z AKS Politechniką Wrocławską 43:29 (20:15).

Wojskowi od samego początku wypracowali sobie przewagę. W piątej minucie spotkania ich przewaga nad wrocławianami wynosiła 4 punkty. Politechnika próbowała zdobywać bramki, ale w pierwszej połowie udało im się maksymalnie zmniejszyć stratę do 2 bramek. Druga połowa odbywała się pod dyktando poznaniaków. Przewaga nada rywalami systematycznie rosła i na końcu meczu wyniosła 14 punktów. Mimo, że wojskowi kontrolowali mecz nie odpuszczali nawet na chwilę – świadczy o tym choćby gol strzelony w ostatniej sekundzie meczu przez Patryka Piechowiaka.

Piłka ręczna do Poznania wróci 21.02.2015 roku kiedy podejmować będziemy SKF KPR Spartę Oborniki.