Siatkówka: Akademicy pokonali Orła Międzyrzecz

AZS UAM Pozań - KS Orzeł Międzyrzecz  Foto: Irek Pindral

Podczas 16. kolejki rundy zasadniczej II ligi siatkówki mężczyzn AZS UAM Poznań pokonał KS Orzeł Międzyrzecz 3:2.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, pierwszego wygrali goście, a drugiego gospodarze. Mimo wygranej w drugim secie poznaniakom zabrakło dokładności i Orzeł prowadził w setach 1:2. Na szczęście Akademicy zdołali się podnieść i pewnie wygrali czwartego seta doprowadzając do remisu. O wyniku spotkania zadecydował piaty set, który wygrali poznaniacy. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 25:20, 15:12).

Mimo wygranej AZS UAM Poznań pozostał na czwartym miejscu tabeli za STS Olimpią Sulęcin.

AZS UAM Poznań – Przemysław Sas, Kacper Jankowski, Kamil Karwowski, Kamil Radzikowski, Michał Kolan, Miłosz Lipski, Rafał Stasiński, Damian Piórkowski, Mateusz Dymecki, Piotr Sieńko, Dawid Wojdyński, Damian Lisiecki

KS Orzeł Międzyrzecz – Krzysztof Baran, Tomasz Chwirot, Jacek Gościński, Piotr Haładus, Damian Misterski, Miłosz Olejniczak, Krzysztof Rolewicz, Piotr Sęk, Dominik Sroga, Przemysław Strajch, Mariusz Szulikowski, Marcin Wanat

Kolejny mecz Akademicy zagrają na wyjeździe z SPSem Słupsk 14 lutego. Siatkówka wróci do Poznania 21 lutego na ostatnia kolejkę rozgrywek rundy zasadniczej.