Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)

27. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Marcin Kamiński, Paweł Stolarski)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

27. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Marcin Kamiński, Paweł Stolarski) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterTwierdza Bułgarska już odlicza czas do pierwszego gwizdka meczu. W spotkaniu 19. kolejki Ekstraklasy Lech podejmie Lechię. Gdańszczanie nie będą mieli dzisiaj łatwego zadania, bo już od 30 lat nie są w stanie zdobyć choćby jednego punktu w meczach na poznańskim obiekcie.

Dla gdańszczan remis będzie sukcesem. Jednak do poznania przyjeżdżają mocno osłabieni brakiem obrońcy Rafała Janickiego i pomocnika Macieja Makuszewskiego.

Aby nie skutecznie gonić czołówkę Lech musi dzisiejsze spotkanie wygrać. Było by to trzecie wygrane spotkanie z rzędu, które jak dotąd jeszcze się Lechowi nie przydarzyło. W szeregach poznańskich na pewno zabraknie pauzującego za kartki Karola Linettego. Nadal nie wiadomo czy trener Skorża będzie mógł skorzystać dzisiaj z Dawida Kownackiego, czy Gergo Lovrencsicsa.

1 - 0

Lechia Gdańsk

• 19:52 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych już w rundzie rewanżowej!
  • 19:52 Jeszcze jeden miły gest. Zawodnicy Lecha Poznań ustawili szpaler dla Huberta Wołąkiewicza.
  • 19:50 Nie można powiedzieć, że mecz był zły, jednak ilość niewykorzystanych sytuacji na pewno rzutuje na ocenę. Fakt, faktem cieszą zdobyte trzy punkty!
  • 90+3 Koniec spotkania! Lech wygrywa ostatni mecz w tym roku przy Bułgarskiej, wynik 1:0!
  • 91' Kartka dla Wiśniewskiego za faul na Jevtiću.
  • 90' Trzy minuty dołączonego czasu.
  • 90' Sadaev podaje do Hamalainena. Fin trafiają bramkarza w sytuacji sam na sam
  • 89' Lech: Wołakiewicz za Formellę
  • 86' Colok blisko strzelenia bramki!
  • 83' Lechia: Grzelczyk za Bruno Nazario
  • 82' Były Lechita, Mateusz Możdżeń blokuje strzał Darka Formelli.
  • 80' Bąk po za polem karnym ratuje kolegów. Jednak Jevtić dopada do piłki i próbuje przerzucić bramarza gości... szkoda, że ten strzał był bardzo niecelny.
  • 79' Formella fantastycznie poprowadził piłkę do końca boiska i posłał ją płasko na piąty metr do Sadaeva! Rosjanin nie trafił w piłkę!
  • 76' Lechia: Czychowski za Pawłowskiego
  • 72' Borysiuk fauluje Trałkę - wejście w nogi bez piłki.
  • 70' Czyżby kolejna kontuzja w Lechu? Jević leży w polu karnym i wyraźnie trzyma się prawą nogę.
  • 69' Ogromne zamieszanie w lewym rogu pola karnego Lecha. Aż dziw, że nie udało się strzelić w kierunku bramki.
  • 67' Bednarek ukarany za taktyczny faul na połowie Lecha.
  • 63' Sadaev wybił piłkę sprzed rąk Bąka. Wybicie było efektowne ale napastnik nie bardzo wiedział co zrobić z piłką kiedy przed nim wyrósł obrońca.
  • 60' Lech: Kownacki za Keitę
  • 59' Lechia: Łukasik za Veranjesa
  • 58' Hamalainen sam nie wierzy w to co się stało. W sumie my też nie wierzymy, Fin zmarnował rzut karny!
  • 57' Jevtić poholował piłkę w polu karnym i wywalczył rzut karny!
  • 54' Zmiana ustawienia Lecha na 5-3-2.
  • 53' Lech: przymusowa zmiana w szeregach Lecha Arajuuriego wchodzi Bednarek
  • 50' Arajuuri na murawie. Niestety nie wiemy co się stało ale póki co schodzi z boska i wygląda jakby mroczki przed oczami, bo jego kroki są bardzo niepewne.
  • 50' Sadaev fauluje Możdżenia za co od razu dostaje reprymendę od sędziego.
  • 49' Zderzenie nogami Sadaeva i Bąka. Bąk utyka na prawą nogę a Rosjanin wstaje jak gdyby nigdy nic.
  • 48' Hamalainen zdołał wejść w pole karne wzdłuż linii kończącej boisko i podać pod Formelli. Młody zawodnik zgrał piłkę do Sadaeva, który od razu strzelił. Niestety prosto w boczną siatkę brami.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania. Obecny wynik to 1:0.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+1 Znowu Burić wysoko wyłapuje piłkę po rzucie rożnym.
  • 45' Minuta doliczonego czasu.
  • 45' Znowu Sadaev. Tym razem z lewej strony bramki podbiega i próbuje strzelać. Niestety znosu piłka ląduje na siatce bocznej.
  • 44' Wydawało się, że rosyjski napastnik znowu zmarnuje okazję a tu niespodzianka. Mimo nacisku trzech atakujących go zawodników zdołał strzelić. Bąk musiał się rzucić w bramce by obronić ten strzał.
  • 42' Szybka akcja Lechitów. Na końcu łańcuszka Sadaev, który chyba nie bardzo wiedział jak skończyć akcję. Zaczął się bawić z obrońcą i niestety stracił pozycję strzelecką a jego podanie przed bramkę szybko opuściło pole karne.
  • 40' Darek Formella leży w polu karnym Lecha i trzyma się za kostkę.
  • 40' Spory błąd obrony Lecha, która przepuściła Colaka lewą stroną. Szczęśliwie dla poznaniaków podanie do napastnika gości był dość mocne, by utrudnić mu grę.
  • 39' Prawie wszystkie rzuty karne gości są przerywane tuż po wyrzucie przez Burića, który góruje w powietrzu nad innymi zawodnikami.
  • 38' Keita niezadowolony po tym jak próbował wyrobić sobie pozycję strzelecką w polu karnym. Jego strzał był mocny ale Bąk nie miał większych problemów z obroną.
  • 35' Kiks Sadaeva! Rosjanin z tego samego miejsca co przed chwilą Formella posłał piłkę w boczną siatkę bramki.
  • 32' GOOOOOL!!! Dariusz Formella pod ostrym kontem posłał piłkę do siatki! Trzeba tu zaznaczyć, że fantastycznie długim podaniem popisał się tutaj Zaur Sadaev. Wynik: 1:0
  • 30' Formella w polu karnym ładnie zmylił obrońcę udając, że zagrywa na prawo, podczas gdy zarywał na prawo. Niestety nie udało się więcej z tej akcji zrobić.
  • 27' Z rzutu rożnego strzelał Kamiński ale gdzieś tam w tłumie zawodników strzał zwolnił, a Bąk złapał piłkę przed linią bramkową.
  • 26' Długie podanie do Sadaeva. Zaur mógł podawać w polu karnym ale w sumie mądrze wybrał - podbiegł do półkola przed polem karnym i oddał strzał. Piłka uderzyła obrońcę i wylądowała na górnej siatce bramki.
  • 25' Bardzo dobre wejście Keity w pole karne i wystawienie piłki Sadaevowi. Rosjanin będąc na lini piątego metra nie zdołał w ogóle uderzyć w piłkę!
  • 21' Keita strzelał w polu karny niestety wprost w obrońcę.
  • 20' Sadaev w polu karnym podał piłkę do Hamalainena, który nie czekając oddał piłkę do rosjanina. Ten nie dał rady strzelić, bo piłka została za mocno uderzona ale zdołał wywalczyć rzut rożny. Jednak sędzia liniowy go nie odgwizdał.
  • 18' Garbacik z bardzo daleka próbował pokonać Burića. Poznański bramkarz rzucił się i zdołał wybić potężny strzał na rzut rożny.
  • 17' Świetna seria krótkich podań w polu karnym gości, po których Trałka strzela w bramkarza. Mógłby nawet do bramki ale niestety był na spalonym.
  • 16' Po raz kolejny Darko Jevtić doskonale pokazuje się na lewej flance ale nikt mu nie podaje.
  • 14' Keita sam na sam z Bąkiem! Szkoda, że Keita nie oddał strzału wcześniej mając lepsze ustawienia, tylko podbiegł kilka kroków w pole karne zmniejszając swoje szanse na gola.
  • 11' Ładne rozegranie, Formella w rytmie podał do Hamalainena w pole karne. Niestety obrońcy byli szybsi od Fina.
  • 9' Bruno Nazario wysoko przerzuca obronę Lecha. Piłka adresowana do Colaka ląduje tuż przed linią początku pola karnego, gdzie Burić nie może jej łapać w ręce. Poznański bramkarz interweniując wybił piłkę głową w głąb pola.
  • 7' Ostre zagranie Sadaeva względem Tiago Valente i sędzia korzysta z gwizdka. Sędzia od razu podbiegł do rosyjskiego napastnika upominając go, że nie będzie tolerował takiej gry.
  • 5' Groźnie pod bramką Burića. Wrzutka do Colaka w przed pole karne przejęta przez obrońcę i wybita na rzut rożny.
  • 3' Pierwsza zdana próba Bąka. Testującym był Darek Formella.
  • 1' Goście na murawie zameldowali się w białych strojach i zielonych podkolanówkach, a zawodnicy poznańskiego Kolejorza w niebieskich strojach z białymi podkolanówkami. Tak, tak sędzia tradycyjnie na czarno 🙂
  • 0' Rozpoczynamy!
  • 17:51 Przed chwilą odbyło się oficjalne pożegnanie Huberta Wołąkiewicza.
  • 17:50 Witamy! Już za niespełna 10 min rozpocznie się mecz 19. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk.

Burić, Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henriquez, Formella, Jevtić, Trałka (kpt.), Keiuta, Hamalainen, Sadaev
rezerwa: Kotorowski, Douglas, Pawłowski, Drewniak, Wołąkiewicz, Kownacki, Bednarek
trener: Maciej Skorża

Bąk (kpt.), Możdżeń, Valente, Grabacik, Pietrowski, Vranjes, Borysiuk, Bruno Nazario, Wiśniewski, Pawłowski, Colak
rezerwa: Podleśny, Łukasik, Grzelczak, Dźwigałą, Buksa, Czychowski, Leković
trener: Jerzy Brzęczek

Sędziuje: Tomasz Kwiatkowski (Mazowiecki ZPN)
Kibiców: 16029