Lech Poznań – Piast Gliwice 4:0 (2:0)

Piast rozbity przez Lecha 4:0 - 01.03.2014 r.  Foto: x-news

Piast rozbity przez Lecha 4:0 - 01.03.2014 r. Foto: x-newsInauguracja rozgrywek Ligi Europy nie poszła po myśli poznaniaków. Tym bardziej teraz, po przegranym meczu w Tallinie, na podopiecznych Mariusza Rumaka spoczywa ogromna odpowiedzialność, za przywrócenie wiary kibiców w drużynę, której kibicują. Czy spotkanie z Piastem zakończy się zwycięstwem Kolejorza?

W minionym sezonie Kolejorz dwukrotnie pokonał gliwiczan, 2:0 na wyjeździe i 4:0 u siebie.

4 - 0

Piast Gliwice

• 17:24 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 17:22 Lech pewnie wygrał z Piastem na początek rundy zasadniczej nowego sezonu. Trzy gole Ubiparipa i jeden Kownackiego dały wynik 4:0.
  • 90+3 Koniec spotkania.
  • 90+2 Noo niesamowite! Vojo główką trafia w poprzeczkę, by za chwilę dobiec i poprawić nogą! Lech prowadzi 4:0!
  • 90' Sędzia techniczny informuje, że czas gry drugiej połowy spotkania został wydłużony o 3 dodatkowe minuty.
  • 89' Niedokładne zagranie Kownasia w pole karne i piłkę łapie Martinez.
  • 87' Koledzy pomagają Ubiparipowi w walce o kolejnego gola! Podanie do Voja, który nie był kryty przez żadnego z obrońców gości skończyło się bardzo ładnym strzałem z dystansu! Martinez nie bez problemów obronił ten strzał.
  • 85' Piast: Kędziora za Brożka
  • 84' Świetna gra Ubiparipa! W polu karnym zatańczył przed dwoma obrońcami kiwając ich jak dzieci w przedszkolu! Obiegł ich lewą stroną i strzelił tuż pod poprzeczkę nie dając żadnych szans Martinezowi! Lech prowadzi z Piastem 3:0!
  • 81' Ładne zagranie Hamalainen do Kownackiego w pole karne, ale niestety ten ostatni za słabo uderzył głową w piłkę i bramkarz gości, Martinez, nie miał kompletnie żadnych problemów ze złapaniem piłki.
  • 77' Tomasz Kędziora i sędzia Paweł Gil uklepują właśnie trawę. Wcześniej obrońca Lecha, w trakcie wślizgu uszkodził murawę, którą teraz poprawiał.
  • 76' Lech: debiut Darko Jevtića, który wchodzi za zmęczonego Karola Linettego
  • 75' Kędziora ukarany żółtą kartką za faul.
  • 74' Ubiparip i Kędziora dwójkowo zagrali w polu karnym. Ten ostatni strzelał lewą nogą wprost w bramkarza gości.
  • 70' Kownacki ukarany za faul na Klepczyńskim
  • 69' Chwila przerwy zarządzona przez sędziego.
  • 69' Lech: Hamalainen za jednak za Formellę
  • 66' Hamalainen szykuje się do wejścia na murawę, czy będzie do zmiana dla Ubiparipa, czy Kownackiego?
  • 64' Bardzo ładne zagranie Lovrencsics do Ubiparipa, który próbował voleyem skierować piłkę do bramki. Niestety piłka poleciała zupełnie nie w kierunku bramki i grę wznowi Martinez.
  • 62' Tomas Docekal strzelał z 17 metrów na bramkę ale pomylił się dość sporo, bo piłka przeleciała ponad metr od prawego łączenia bramki.
  • 61' Lech: Lovrencsics za Keitę
  • 58' Tuż przed zmianą Maciej Wilusz wślizgiem wybił piłkę próbującemu rozwinąć atak Kamilowi Podgórskiemu.
  • 58' Piast: Murawski za Hanzela
  • 57' Jurado urwał się obronie i nie będąc na spalonym popędził do piłki. Ta wlatywała w pole karne, a napastnik gości musiał ją jeszcze przyjąć, tym samym narażając się na atak Kamińskiego i Burića, którzy starali się przerwać jego atak. Ruben, strzelił ale wprost w nogę ślizgającego się Burića, piłka poleciała w górę na środek pola karnego, gdzie czekał już na nią Henriquez.
  • 56' Kolejny rzut wolny dla gości, tym razem bliżej, bo na 17 metrze przy prawej linii autowej. I znowu dobrze wybita głową piłką po za pole karne.
  • 52' Rzut wolny dla Gliwiczanin. Wrzutka w pole karne, ale dobrze Burić wypiąstkował piłkę. Po chwili piłka znowu została wrzucona w pole karne ale tym razem zdaje się Kędziora wybił ją głową.
  • 49' Linetty i Ubiparip urwali się obronie Piasta i popędzili za piłkę, która turlała się w kierunku bramki Martineza. Bramkarz gości był jednak minimalnie szybszy.
  • 48' Bez większego polotu gra toczy się na od początku drugiej połowy.
  • 45' Piast: Docekal za Wilczka
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech Poznań prowadzi z Piastem 2:0.
  • 45+1 Keita faulowany 25 metrów od bramki... a sędzia pianką rysuje linie gdzie ma znajdować się piłką i mur obrońców Piasta.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu.
  • 45' Znowu Jurado, tym razem walczący w polu karnym z Wiluszem. W to wszystko wmieszał się Burić łapiąc oburącz piłkę i przerywając grę.
  • 43' Dośrodkowanie wprost w na piąty metr do Rubena Jurado. Jednak atakujący gości źle złożył się do strzału i posłał piłkę ponad poprzeczką.
  • 41' Podgórski z z 20 metrów strzelał w kierunki bramki Burića ale poznański bramkarz świetnie ustawiony wyłapał piłkę. Po drodze jeszcze sędzia odgwizdał faul, po którym nawet trafienie w siatkę nie dawało by gola Piastowi.
  • 36' Świetnie rozpoczęta akcja przez Henriqueza, który podał piłkę do biegnącego jego lewą stroną Keity, ten odegrał głębiej wzdłuż linii pola karnego. Henriquez obiegł Keitę i otrzymał podanie, po którym wrzucił piłkę w pole karne do Kownackiego, który głową umieścił piłkę w bramce! 2:0 Lech Poznań!
  • 34' Jurado ścigany przez Kamińskiego został szczęśliwie dla poznaniaków złapany na spalonym.
  • 30' Wyjątkowo zachowawcza gra Lechitów w ostatnich minutach. Piłka rozgrywana była między Kamińskim, Wiluszem a Burićem... przez chwile mogło się zdawać, że jest to koniec spotkania a zawodnicy próbują dowieźć zwycięstwo do końca. Jednak przed nimi jeszcze 60 minut spotkania.
  • 25' I juz po przerwie, gramy dalej.
  • 23' Sędzia Paweł Gil zaprasza zawodników na przerwę, by uzupełnili płyny, bo na murawie jest bardzo gorąco.
  • 19' Vojo Ubiparip!!! Powrócił do podstawowego składu Lecha i już strzela bramki!
  • 17' Burić źle złapał piłkę, którą z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gości. Niestety opadając ją upuścił, ale sędzia był blisko i odgwizdał faul na bramkarzy poznańskim.
  • 14' Przed chwilą Ubiparip próbował dobiec do piłki, którą sam odegrał jednemu z obrońców w polu karnym, jednak nie dał rady wyprzedzić Martineza.
  • 13' Bardzo ładne podanie do Keity, który przyjął piłkę i strzelił wprost w Martineza, który złapał piłkę.
  • 10' Tak zupełnie na marginesie... ciekawy jestem, jak bardzo dźwięki puszczane z głośników przeszkadzają zawodnikom. O ile śpiewy słychać wyraźnie, o tyle momenty kiedy nie śpiewają są momentami fatalnych sprzęgnięć i zgrzytów, które nawet nas na trybunie prasowej irytują.
  • 9' Keita wrzucał z rzutu rożnego w pole karne ale zdaje się Kędziora źle uderzył głową i posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.
  • 4' Wysoka temperatura na pewno nie ułatwia zawodnikom rozgrywania meczu. Z pewnością dołoży się tez do tego brak kibiców, których głosy transmitowane są, z parkingu przy stadionie, na stadion.
  • 0' Spotkanie rozpoczęte.
  • 15:29 Witamy serdecznie. Przed nami inauguracyjne spotkanie T-Mobile Ekstraklasy. Na trybunach pustki, bo decyzją wojewody nie wpuszczono kibiców na to spotkanie za używanie rac podczas ostatniego spotkania przy Bułgarskiej.

Burić, Kędziora, Wilusz, Kamiński (kpt.), Henriquez, Formella, Trałka, Linetty, Keita, Kownacki, Ubiparip
rezerwa: Gostomski, Lovrencsics, Jevtić, Hamalainen, Arajuuti, Bednarek
trener: Mariusz Rumak

Martinez, Brożek, Polak, Horvath, Klepczyński, Wilczek, Hanzel, Embuena, Badia, Podgórski, Jurado
rezerwa: Szmatuła, Osyra, Murawski, Hałgas, Izvolt, Kędziora, Docekal
trener: Angel Perez Garcia

Sędziuje: Paweł Gil