Lech Poznań – Ruch Chorzów 4:2 (1:1)

13. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice i najlepsza oprawa)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

13. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice i najlepsza oprawa) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterRuch Chorzów ostatni raz w Poznaniu wygrał 12 września 1999 roku wynikiem 1:2. Wtedy to Lech spadł do niższej ligi. Wielu zadaje sobie pytanie, czy Kolejorz podtrzyma w sobotę 14-letnią tradycję i wygra z Ruchem?

Na pewno będzie to bardzo ważne jak nie najważniejsze spotkanie dla trenera Mariusza Rumaka po odpadnięciu zespołu z Pucharu Polski. W inauguracyjnym spotkaniu rozgrywek Ekstraklasy, w którym zmierzyły się obie drużyny padł remis 1:1, czy w rundzie rewanżowej Kolejorz się podniesie?

Do relacji na żywo z tego spotkania zapraszamy już od godziny 20:30, oczywiście na łamach naszego portalu!

4 - 2

Ruch Chorzów

• 22:23 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:23 Obie drużyny walczyły dzisiaj ale ostatecznie to Lech Poznań wygrał po bardzo emocjonującej końcółce!
  • 91' I koniec! Twierdza Bułgarska nie została zdobyta! Lech wygrał 4:2 z Ruchem Chorzów.
  • 90' Lovrencsics wbiegając w przedpole karne mógł strzelać ale podał do Claasena i gooool! 4:2
  • 89' Zagranie Ślusarski strzelał na bramkę! Jego strzał odbił się jednak od prawego słupka! Do piłki dobiegł Możdżeń, który uderzył słabiej przez co Buchalik miał mnie problemów ze złapaniem piłki.
  • 88' Janoszka za słabo podawał co wykorzystał Douglas do rozpoczęcia kotraataku.
  • 84' Ceesay spokojnie odebrał piłkę Dziwnielowi i pozwolił jej opuścić pole gry by Gostomski mógł ją wznowić..
  • 82' Spokojne zagranie Claasena z prawej strony boiska do Hamalainena przed pole karne... Fin zwlekał chwilę i podał do Lovrencsicsa który wbiegł na 11 metr i posłał futbolówkę do siatki! Lech wygrywa 3:2
  • 81' Lech: Ślusarski za Teodorczyka
  • 80' Ceesay powinien wybić piłkę z pola karnego Lech ale Janoszka zdołał mu ją odebrać i strzelić po murawie. Na szczęscie Gostomksi był na miejscu i zatrzymał piłkę.
  • 80' Zabrakło na 12 metrze kogoś z ekipy poznańskiej by wykończyć akcję....
  • 77;' Trałka na czystej pozycji trafia w bramkarza, piłka się odbija i poprawia Murawski! Wynik 2:2
  • 76' Ruch: Jankowski za Kuświka
  • 74' Claasen z 18 metrów po wycofaniu Hamalainena strzelał na bramkę! Szkoda że nieco za wysoko.
  • 73' Ruch: Mrowiec za Tymińskiego
  • 71' Ładne zgranie Hamalainena w polu karnym do Trałki, który zamiast trzelać chciał podejsć bliżej... i stracił piłkę.
  • 69' Kuświk minął się z piłką, która przeleciała mu między nogami! A mógłbyć piękny strzał na bramkę Gostomskiego.
  • 67' Malinowski zdaje się nieprzepisowo przytrzymywał Trałkę w przedpolu karnym, jednak sędzia nakazał grać dalej.
  • 65' Lovrencsics płasko po murawie podawałw przedpole karne szukając Teodorczyka, który jednak był zbyt daleko by dojść do tej piłki.
  • 63' Smektała z rogu pola karnego strzelał ale daleko od bramki.
  • 62' Teodorczyk w polu karnym gości marnuje okazję zwalniając akcje..
  • 59' Kuświk po dośrodkowaniu Smektały, z 11 metrów wolejem posłał piłkę do bramki Gostomskiego! Lech przegrywa 1:2
  • 56' Lech: Murawski za Injaca
  • 53' Trałka na murawie. Po starci ze Starzyńskim mógł nabawić się kontuzji.
  • 50' 18 metrów do bramki... taki dystans ma Starzyński z rzutu wolnego. Wrzucił piłkę w karne wprost w ręce Gostomskiego.
  • 49' Dobre zagranie Gostomskiego po rzucie rożnym gości. Poznański bramkarz wypiąstkował piłkę po za pole karne.
  • 48' Kuświk po powstrzymaniu jego radu przez Kamińskiego wyraźnie zdenerwowany popchnął poznańskiego obrońcę. Sędzia poprosił go na rozmowę dając do zrozumienia że kolejne takie zachowanie i będzie kartka.
  • 46' Ofensywa Lecha pod bramką gości! Niewiele zabrakło Teodorczykowi by głową umieścić piłkę w bramce. Piłka odbiła się od słupka i została wybita po za pole karne.
  • 45' Lech: poznaniacy przystępują do drugiej połowy z jedną zmianą, Claasen za Wołąkiewicza
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. To spotkanie na pewno może się podobać!
  • 45' Teodorczyk wdarł się w pole karne prawą stroną... szkoda że zwolnił i dał się dogonić obrońcom. Próbował zmienić nogę i strzelać prawą nogą ale sytuacja była już za trudna i piłka odbiła się obrońcy i wyleciała po za pole karne.
  • 44' Ostre starcie Wołąkiewicza z Dziwniele, Poznański obrońca miał za to rozmowę z sędzią.
  • 43' Nieudana próba strzału Kamińskiego na bramkę. Piłka kozłowała po murawie... fakt że Teodorczyk mógł reagować i strzelić.
  • 42' Lovrencsics do Teodorczyka i z powrotem. Gergo w polu karnym próbował wrzucać w przedpole karne ale piłka odbiła się od obrońcy i mamy rzut rożny dla Kolejorza.
  • 41' Douglas przerwał akcję Smektały dając szansę powrotu swoim kolegom do pola karnego.
  • 37' Fatalna w skutkach pomyłka obrony Lecha!. Kuświk w przed polu karnym źle złożył się do zgrania piłki do bramki lecz mimo to trafił do niej.... Wynik 1:1
  • 36' Pewna interwencja Gostomskiego i natychmiastowe wybicie piłki do Lovrencsicsa na połowę gości. Węgier dośrodkowując szukał Hamalainena ale Buchalik zdążył złapać piłkę.
  • 35' Wołąkiewicz walczył z Janoszką w powietrzu o piłkę. Pierwsze starcie wygrał, później zdołał wybić piłkę skrzydłowemu gości spod nóg na aut.
  • 32' Znowu dobra gra Buchalika uratowała Ruch przed stratą bramki. Przed chwilą wchodzący w przedpole karne zawodnik Lecha został uprzedzony przez bramkarza gości.
  • 30' Hamalainen ładnie na 16.metrze zatańczył z obrońcami i znalazł lukę, przymierzył i strzelił! Minimalnie chybiony strzał.
  • 29' Mógł paść gol dla Lecha przed chwilą... szkoda
  • 28' Dobra wrzutka Wołąkiewicza w pole karne... niestety prosto w ręce Buchalika.
  • 26' Bardzo ładne akcje Lecha, teraz brakuje tylko wykończenia. Hamalainen złapany na spalonym.
  • 24' Strzał Kuświka daleko od bramki. A Douglas póki co tylko upomniany przez sędziego za faul na Smektale.
  • 22' Teodorczyk na spalonym? Sędzia źle ocenił sytuację... a mogła być kolejna bramka dla Lecha.
  • 19' Łukasz Kamiński ukarany kartką za taktyczny faul na Hamalainenie, który miał szansę na rozpoczęcie skutecznego ataku.
  • 15' Rzut wolny dla gości na wysokości 16 metra przy lewej linii autowej, podanie w pole karne i grę wznowi Gostomski.
  • 13' Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego po faulu Starzyńskiego na Trałce. Kilka odbić głową piłki i wolej Injaca!
  • 11' Teodorczyk na spalonym.
  • 8' Ceesay ze środka boiska podał na prawą stronę do Hamalainena, ten dobiegł pod pole karne i podał do Teodorczyka, który uderzając piłkę poślizglął się an murawie a piłka dosłownie wkulałą się spokojnie po murawie do bramki!
  • 4' Przytomna gra Wołąkiewicza i wybicie piłki na rzut rożny by dać szansę powrotu swoim w pole karne. Piłka wrzucona z rzutu rożnego została najpierw odbita przez Gostomskiego, by trafić do Stawarczyka, który podał piłkę z powrotem do Gostomskiego. Fakt to był strzał, chyba ale wyglądało raczej jak podanie.
  • 2' Na murawie leży Wołąkiewicz, który ucierpiał w starciu z jednym z nacierających zawodników gości. Ale wydaje się że nic poważnego się nie stało.
  • 0' Sędzia Musiał zagwizdał po raz pierwszy. Spotkanie rozpoczęte.
  • 20:15 Witamy serdecznie! Przed nami spotkanie 16. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Ruchem Chorzów. Czy 14 lat doświadczenia Lecha w wygrywaniu w na poznańskim stadionie zostanie podtrzymane?

Gostomski, Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas, Możdżeń, Injac, Trałka, Lovrencsics, Hamalainen, Teodorczyk
rezerwa: Kotorowski, Linetty, Murawski, Drewniak, Ślusarski, Claasen, Henriquez
trener: Mariusz Runak