Złoto w pływaniu dla Filipa

Filip Skibiński - 29 września 2013  Foto: Filip Skibiński - 29 września 2013

Filip Skibiński - 29 września 2013 Foto: Filip Skibiński - 29 września 2013Filip Skibiński, młody pływak z Puszczykowa, zdobył pierwsze miejsce podczas odbywających się Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Zielonej Górze.

W zawodach w kategorii open, które organizował klub Korner Zielona Góra, wystartowało łącznie blisko 300 zawodników. Na starcie stanęło 154 mężczyzn oraz 144 kobiety.

Jednym z bardziej utytułowanych zawodników startujących w tych zawodach był Radosław Kawęcki specjalizujący się w stylu grzbietowym, mistrz Europy z Debreczyna na dystansie 200 metrów, wicemistrz świata na dystansie 200 m, trzykrotny mistrz Europy na krótkim basenie.

Wśród uczestników był także Filip Skibiński, który bijąc swoje nowe rekordy życiowe zdobył pierwsze miejsce i puchar wśród grupy chłopców w kategorii wiekowej 11 lat i młodsi.