Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:2 (1:0)

Mecz 5 kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Mecz 5 kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterZ przetrzebionym składem Lech podejmie dzisiaj na Bułgarskiej Pogoń Szczecin. Już wiadomo, że trener poznaniaków do uzupełnienia kadry posłuży się zawodnikami z młodej ekstraklasy. Do meczu z Pogonią zgłoszono obrońców: Jana Bednareka (l. 17), Tomasza Dejewskiego (l. 18), Wiktora Witta (l. 19), powołany został także 21-letni skrzydłowy Michał Jakóbowski.

1 - 2

Pogoń Szczecin

• 22:30 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:29 Pierwsza połowa zapowiadała dobry wynik meczu... jedna druga połowa zweryfikowała oczekiwania z rzeczywistością. Lech niestety przegrał z Pogonią Szczecin 1:2.
  • 94' I koniec. Lech Przegrał 1:2 z Pogonią Szczecin.
  • 93' Rzut wolny dla Lecha, zdaje się ostatni. Nawet Kotorowski jest w polu karnym gości!
  • 93' Goście opóźniają grę ile się da. I nie ma co się dziwić, chcą dowieźć zwycięstwo do końca.
  • 92' Murayama ukarany kartką za opóźnianie wybicia Frączczaka z rzutu wolnego.
  • 91\' Bąk na spalonym.
  • 90' 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 89' Pogoń: za Rogalskiego Ouedraogo
  • 88' Możdżeń popisał się pięknym rajdem za Bąkiem, który próbował przedrzeć się pod pole karne Lecha, lechita wybił piłkę zawodnikowi gości spod nóg.
  • 87' Kontra gości, Robak przeciwko Arboledzie. Wygrywa Maniek wybijając piłkę na aut.
  • 84' Linetty próbował zaskoczyć Janukiewicza strzałem z dystansu... ale chyba on sam był zaskoczony wykonaniem swojej pracy.
  • 83' Koszmarny błąd Arboledy, który udało mu się naprawić. Przepuścił w pole karne Robaka. Na szczęście Mańkowi udało się przepisowo wybić mu piłkę spod nóg wybijając ją na aut.
  • 81' Lech już całym zespołem na murawie razem z Lovrencsicsem.
  • 79' Faulowany Lovrencsics tuż przed linią pola karnego przez Pietruszkę. Zdaje się Gergo mocno ucierpiał, na murawie znajduje się dodatkowa ekipa z noszami.
  • 77' Wcześniej Lovrencsics próbował swoich sił strzeleckich po obiegnięciu łukiem pola karnego próbował strzelać będą na wprost bramki. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
  • 76' Pogoń: za Tchami wchodzi Bąk
  • 75' Pogoń: za Lewandowskiego wchodzi Pietruszka
  • 72' Lech: za Teodorczyka wchodzi Drewniak
  • 71' Ładny strzał Claasena z rzuti wolnego. Janukiewicz wybił piłkę na rzut rożny. W strefie zmian gotowy do wejścia jest Drewniak, ciekawe za kogo.
  • 70' Teodorczyk faulowany tuż przy linii rozpoczynającej pole karne gości.
  • 69' Świetna gra na krótkie podania między Claasenem i Lovrencsicsem w środku pola. Classen podał do Teodorczyka który podbiegł do lewego rogu boiska i próbował strzelać, próbował bo zrobił to niecelnie.
  • 67' Sporo nerwóski w grze Lechitów... błąd Trałki i rzut wolny dla gości około 22 metrów od bramki.
  • 57' Frajersko stracona bramka! Znowu zamieszanie w polu karnym Lecha... Marcin Robak zostawiony bez opieki obracjąc się posłał piłkę do bramki! Lech przegrywa 1:2 z Pogonią.
  • 56' Henriquez wrzucał piłkę z rzutu wolnego w pole karne wprost na głowę Ślusarskiego, który nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.
  • 54' Goście przejęli inicjatywę i częściej są pod polem karnym Lecha i co gorsza więcej strzałów oddają, przed chwilą Akahoshi niewiel się pomylił by zagrozić bramce Kotorowskiego.
  • 53' Frączczak strzelcem gola po wrzutce z rzutu wolnego. Lech remisuje 1:1 z Pogonią.
  • 50' Groźne podanie Tchami do Akahoshiegio w pole karne. Na szczęście ten ostatni nie doszedł do piłki, którą przejął chwilę później Kotorowski.
  • 49' Niebezpiecznie długie rozegranie w polu karnym poznaniaków, wyjście z pola karnego i faulowany Ślusarski za co Golla zobaczył żółty kartonik.
  • 47' Widać że Lechici chcą strzelać ale jednak czasem warto popracować nad sytuacjami a nie strzelać bez opamiętania.
  • 46' Faulowany Ślusarski w środku pola.
  • 45' Druga część spotkania rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej połowy.
  • 45' Kartka dla Ślusarskiego za faul na Dąbrowskim.
  • 45' 1 minuta doliczona do pierwszej połowy.
  • 42' Piękne podanie do Claasena w pole karne. Janukiewicz dobiegł razem z Claasenem do piłki i zdołał ją ślizgając się po murawie złapać oburącz powalając dodatkowo zawodnika poznańskiego na murawę.
  • 41' Wołąkiewicz świetnie odebrał piłkę Akahoshiemu i podał ją do Możdżenia... który niecelnie próbował podawać dalej.
  • 39' Rzut wolny dla gości pod polem karnym Lecha. Dużo główkej gry i z dużym szczęściem dla Lecha piłka opuściła pole karne.
  • 38' Lovrencsics niesamowicie szybki wypuścił piłkę przed siebie i tuż przed linią kończącą boisko posłał piłkę w pole karne do Claasena, który zamiast przyłożyć nogę zatrzymał piłkę, co chyba zdziwiło jego samego. Aż chwycił się za głowę widząc jaką okazję zmarnował.
  • 37' Ładne lekkie zagranie Trałki przed siebie w pole karne do Claasena... niestety trochę za mocne. Jednak należą się brawa za pomysł.
  • 35' Bardzo dobra decyzja Claasena! Strzał z dystansu rozciągnął Janukiewicza w bramce i zmusił go do wybicia piłki na rzut rożny.
  • 33' Gergo wrzuca z rożnego do Możdżenia, a ten? ... zastanawia się marnując okazję strzelecką.
  • 33' Lovrencsics wywalczył rzut rożny, tym razem z prawej strony boiska 😉
  • 30' Fatalny błąd obrony gości! Ślusarski dobiega do piłki ale jednemu z obrońców udaje się wybić piłkę na rzut rożny. Wrzutka Henriqueza i niepewność w polu karnym nagle popularny Maniek dwukrotnie strzela na bramkę. Najpierw piłka odbija się od jednego z obrońców by po kolejnym uderzeniu trafić prosto do siatki! Lech Poznań prowadzi z Pogonią 1:0
  • 28' Dobre rozegranie przez Claasena i podanie do Ślusarskiego, który zdaje się za późno wystartował do piłki i nie zdołał jej opanować i strata.
  • 25' Kolejny rożny i znowu z lewego rogu boiska dla poznaniaków i znowu Henriquez przy piłce. Wrzutka w pole karne, strącenie piłki przez jednego z zawodników i Arboleda na spalonym...
  • 24' Rzut rożny dla Lecha, po zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Lovrencsicsa, który podbiegł do niej z lewego rogu pola karnego i huknął jak z armaty. Janukiewicz ledwo obronił ale nie zdołał utrzymać piłki, która wyleciała na kolejny rożny.
  • 22' Starcie Dąbrowskiego i Ślusarskiego przerywa gwizdek... na chwilę bo tuż po nim panowie wymieniają się uprzejmościami i tu ponownie musiał interweniować sędzia.
  • 21' Trałka polujący na rzut karny został ukarany kartką.
  • 19' Rogalski faulował wślizgiem Trałkę. Po wrzutce Henriqueza piłką opuszcza pole gry i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 18' Frączczak ukarany kartką za faul.
  • 17' Groźna akcja gości, Lewandowski posłał piłĸę w przed pole bramkowe do Tchamiego, który zmienił jej tor litu głową... Kotorowski interweniował na szczęście piłka opuściła pole gry.
  • 15' Chwilę wcześniej Claasen ładnie obracając się wokół własnej osi wyminął obrońcę ale był później faulowany. Henriquez wykonywał przyznany rzut wolny, ale dobrze ustawiony Janukiewicz obronił.
  • 15' Lech: Możdzeń za Kędziorę
  • 13' Kartka za wejście w nogi bez piłki dla Teodorczyka.
  • 10' Rzut wolny Akahoshiego nie wykorzystany, ładnie zagrany ale jego koledzy źle ustawieni. Po chwili ponownie Akahoshi i znowu z lewej strony boiska posłał piłkę pod bramkę Kotorowskiego. Bramkarz Lecha pewnie złapał piłkę.
  • 9' Zagranie ręką Kędziory tuż przy polu karnym Lecha.
  • 8' Dąbrowski w trakcie walki w powietrzu uderzył Ślusarskiego w szyję. Rzut wolny na około 30 metrów od bramki gości.
  • 6' Małe zamieszanie w polu karnym Lecha, szczęśliwie dla gospodarzy bez przykrych konsekwencji.
  • 5' Niedokładne zagranie w pole karne Claasena i piłka wybita po za pole karne, trafia jeszcze do Linettego, który postanawia strzelać... bardzo niecelnie.
  • 3' Kędziora wybija na aut piłkę wprost spod nóg Murayamy na wysokości pola karnego Lecha.
  • 1' Pierwsza okazja Lechitów pod bramką Janukiewicza niewykorzystana przez niedokładne zagranie w pole karne.
  • 0' Pierwszy gwizdek za nami. Poznaniacy ubrani są w niebieskie stroje a goście w białe.
  • 20:27 Hymn Kolejorza jest już śpiewany na stadionie przez zdaje się niespełna 20-tysięczną widownię. Oznacza to że już za chwilę rozpocznie się spotkanie.
  • 20:18 Witamy serdecznie ze Inea Stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Już za nieco ponad 10 minut rozpocznie się spotkanie 8. kolejki Ekstraklasy, pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin.

Kotorowski, Kędziora, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez, Trałka, Lovrencsics, Linetty, Claasen, Ślusarski, Teodorczyk
rezerwa: Gastomski, Pawłowski, Drewniak, Hamalainen, Formella, Możdżeń
trener: Mariusz Runak

Janukiewicz, Lewandowski, Dąbrowski, Golla, Frączczak, Tchami, Rogalski, Ława, Murayama, Akahoshi, Robak
rezerwa: Kudła, Bąk, Marcal, Djousse, Lisowski, Ouedraogo, Pieruszka
trener: Dariusz Wdowczyk

Sędziuje: Paweł Pskit