POZnań

Niesamowity maping 3D – dziś na Operze

VW Poznań próba mappingu  Foto: Materiały prasowe

VW Poznań próba mappingu Foto: Materiały prasoweO godzinie 20:00 w Tetrze Wielkim rozpocznie się koncert charytatywny. Z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej wystąpi Ray Wilson – wokalista legendarnej grupy Genesis. Po zakończeniu koncertu, o godz. 22 na budynku Teatru Wielkiego dla wszystkich mieszkańców stolicy Wielkopolski wyświetlony zostanie trójwymiarowy pokaz multimedialny „Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 lat wspólnej historii”.

Jesteśmy częścią Miasta i Regionu i od dwudziestu lat współtworzymy jego historię – mówi Michael Kleiß, prezes Volkswagen Poznań. – Zależało nam więc na tym, by do obchodów jubileuszu fabryki mogli przyłączyć się wszyscy poznaniacy.

Istotnym elementem jubileuszu poznańskiej fabryki będzie także wspomniany wcześniej koncert Raya Wilsona, wkomponowujący się w ideę programu „1+1=3” realizowanego przez pracowników Volkswagen Poznań. Od 2009 roku każdy z nich ma bowiem możliwość przyłączenia się m.in. poprzez przekazanie złotówki z comiesięcznej wypłaty na rzecz wspólnie wybranej organizacji charytatywnej. Z pozoru niewielki datek, zgodnie z hasłem „Razem znaczy więcej”, dzięki zaangażowaniu 75% (ponad 5200 osób) pracowników, przekłada się na realną pomoc.

Próba video mappingu Foto: Organizatorzy koncertu

W związku z 20-leciem Volkswagen Poznań postanowiliśmy, że tegoroczna zbiórka będzie miała jeszcze większy wymiar – wyjaśnia Jolanta Musielak i zachęca do wzięcia udziału w aukcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi na portalu Allegro. Ruszy ona po zakończeniu koncertu i potrwa do 20 września. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup aparatury medycznej dla Samodzielnego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Na licytację zostaną wystawione różnorodne przedmioty przekazane przez przyjaciół Fundacji oraz partnerów Volkswagen Poznań. Wśród nich znajdą się m.in.: partytura z oscarowego filmu „Marzyciel” autorstwa Jana A.P. Kaczmarka, możliwość lotu nad Poznaniem czy objęcia przez 1 dzień fotela prezesa VW Poznań, replika brązowego medalu olimpijskiego Jana Krenz-Mikołajczaka z 1932 roku, fotografie wykonane przez Małgorzatę Niemen oraz gitara Raya Wilsona z jego autografem.

Każdy ma jakiś dług wobec życia. I zawsze można znaleźć sposób, żeby go spłacić – mówi Ray Wilson, który przeznaczył na aukcję instrument używany przez niego podczas koncertów i nagrań radiowych. Artysta obchodzi w tym roku również swoje 20-lecie twórczości.

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi powstała w 1982 roku z inicjatywy rodziców chorych dzieci leczonych na choroby nowotworowe w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Przez 21 lat działalności Fundacja wsparła niezliczoną ilość dzieci i rodziców.

Nie byłoby nas bez pomocy tysięcy osób, które wpierają nas finansowo – przyznaje Maria Witak, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi. – Zebrane środki z bieżącej działalności przeznaczamy m.in. na zakup sprzętu medycznego dla szpitala, leków i protez dla dzieci, organizację warsztatów czy wycieczek. Część tegorocznych wpłat sfinansowała też zabiegi ratujące życie 5-letniej dziewczynce.  Sam koncert przyniósł już ponad 42000 zł, które fundacja może przeznaczyć na pomoc.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz