Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:2 (0:1)

Mecz 5 kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Mecz 5 kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterCzy lany poniedziałek okaże się szczęśliwy dla Kolejorza? Mecz z Pogonią Szczecin, rozgrywany w ramach 20 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, jest ważny zarówno dla Lecha, jak i Pogoni. My powinniśmy go wygrać chcąc nadal być na szczycie tabeli. Gospodarze przystąpią do tego spotkania z nowym trenerem, który zapewne będzie chciał udowodnić, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Pogoń Szczecin do tej pory zdobyła 22 punkty. Kolejorz zajmuje pozycje wicelidera z dorobkiem 36 punktów.

Na boisku podczas tego spotkania zabraknie Piotra Reissa, ale zagra Rafał Murawski, który ostatnio musiał pauzować za kartki. Mariusz Rumak zabierze do Szczecina 18 zawodników.

W Szczecinie – lekko mówiąc – upałów nie ma, zatem przydały się biało-niebieskie szaliki, czapki i ciepłe kaptury kurtek. Mamy nadzieję, że gra rozgrzeje przybyłych tutaj kiboli.

Kibole Kolejorza na stadionie Pogoni Szczecin Foto: lepszyPOZNAN.pl / Krzysztof Matusiak

Pogoń Szczecin – Dusan Pernis, Julien Tadrowski, Hernani, Emil Noll, Przemysław Pietruszka (Mateusz Lewandowski), Adrian Budka, Maksymilian Rogalski, Takafumi Akahoshi, Edi Andradina (Tomasz Chałas), Robert Kolendowicz (Takuya Murayama), Donald Djousse.

Lech Poznań – Jasmin Burić, Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez, Gergo Lovrencsics, Rafał Murawski (Ivan Djurdjevic), Łukasz Trałka, Kasper Hamalainen (Karol Linetty), Aleksandar Tonev (Mateusz Możdżeń), Łukasz Teodorczyk.

Pogoń Szczecin

0 - 2

KKS Lech Poznań

• 90+4 Koniec meczu! dziękujemy za to, że byliście z nami 🙂 przepraszamy za niedociągnięcia (zimno strasznie) - najważniejsze, że Kolejorz wygrał i wraca do Poznania z 3 punktami!
  • 90+4 rożny dla Lecha wykonuje Lovrencic, który wrzucał piłkę, ale gola nie ma
  • 90+3 nie ma już jednak nerwowego poszukiwania okazji by strzelić jeszcze jedną bramkę
  • 90+3 gramy spokojnie, staramy się długo utrzymywać przy piłce
  • 90+2 brawa za wolę walki dla Pogoni! 🙂
  • 90+1 Teodorczyk podczas walki o piłkę na polu karnym fauluje któregoś z obrońców, ale nie ma konsekwencji
  • 90' sędzia dolicza... 4 minuty
  • 90' już chyba nikt z Pogoni nie wierzy w zmianę wyniku
  • 89' róg wykonuje krótko Akahosi, ale to Lech przejmuje piłkę i kontratakuje - Linetty zatrzymał jednak akcję i nic się nie wydarzyło
  • 88' Teodorczyk strzela gola po gwizdku, ale nie zostaje za to ukarany
  • 87' Linetty strzela z dystansu, ale choć mocno to zbyt daleko bramki
  • 86' na razie jednak mamy 2 gole przewagi, zatem nie ma paniki i nerwów - do końca meczu zostaje coraz mniej czasu, a gospodarze nie rezygnują, choć są zbyt niedokładni
  • 86' akcja Pogoni zatrzymana, próba kontry, ale nieudana - zbyt łatwo zaczynamy tracic piłkę
  • 85' gooooooooooool! nie - jest spalony, ale akcja ciekawa
  • 84' wzmaga się doping naszych kiboli, którzy nie szczędzą gardeł
  • 83' tym razem nasi napastnicy nie wykorzystali błędu obrony i tracą piłkę
  • 83' gra wznowiona z autu przez Kolejorza
  • 81' lekarze muszą pomóc sędziemu liniowemu - coś mu się stało chyba w nogę - mamy przerwę
  • 81' LECH - Tonev schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Możdżeń
  • 79' na marginesie - nasi kibole zostali nagrodzeni oklaskami gdy obrzucili śnieżkami ochronę wyprowadzającą ze stadionu kibola Pogoni
  • 78' wydaje się, że nasza obrona straciła czujność
  • 77' rożny dla Pogoni - dobrze wykonał ją Akahoshi, ale nie wykorzystali tego zawodnicy gospodarzy, piłka mija Burica i mamy kolejny róg
  • 74' POGOŃ - omasz Chałas zmienia Andradina
  • 72' LECH - schodzi Murwaski, wchodzi Djurdjevic
  • 72' ponownie okazja dla Pogoni, ale sędzia odgwizduje spalony
  • 71' Akahoshi znowu strzela, ale Burić pewnie łapie piłkę
  • 70' Pogoń zaczyna się natomiast coraz częściej gubić, Lech nie ma większych problemów z przejmowaniem piłki
  • 69' niegroźnie faulowany zostaje Murawski - coraz więcej chyba tych fauli w ostatnich minutach - oby te kartki ostudziły nieco zawodników
  • 68' Łukasz Trałka fauluje Akahoshi
  • 66' Noll fauluje Karola Linetty i widzi kartonik
  • 65' małe nieporozumienie w naszym zespole i tracimy piłkę, przenosimy grę na połowę gospodarzy, gra przestaje być tak pasjonująca 🙁
  • 64' na naszej połowie niemak cały zespół Pogoni stara się stworzyć jakąś sytuację, po której wbiją nam kontaktowego gola
  • 63' Djousse biegnie prawą stroną, ale przegrywa pojedynek z naszym obrońcą 🙂
  • 61' LECH - wchodzi Linetty, który zmienia mało widocznego w tym meczu Kasper Hamalainen
  • 60' POGOŃ - schodzi Kolendowicz i na boisko wchodzi drugi Japończyk - Takuya Murayama
  • 59' to on właśnie wykonuje wolny, ale nieudanie
  • 59' faul na Akahoshi i sędzia dyktuje wolny
  • 58' Pogoń coraz częściej stara się atakować, szuka okazji, choć nie wszystkie potrafi wykorzystać
  • 57' Akahoski ponownie strzela na naszą bramkę, ale ponownie robi to bez przekonania - na szczęście
  • 56' aaaaaaaaaaaaaaale błąd Burića - wypuścił piłkę po obronie i przejmuje ją Djousse chyba, ale nie wykorzystuje takiej okazji
  • 55' Tonev i Budka starli się i sędzia dyktuje dla nas rzut wolny, który wykonuje Murawski
  • 54' znowu Lech oddaje dwa celne, choć nieskuteczne strzały na bramkę Pernisa
  • 53' Burić wznawia grę wybijając piłkę daleko, ale Lech po chwili ją traci
  • 51' z gospodarzy jeszcze nie uszło powietrze i jeszcze będą walczyć - tak to pzynajmniej wygląda kilka chwil po utracie drugiej bramki
  • 50' może wpisywać będziemy tylko kolejne gole wbijane Pogoni?
  • 48' Tonev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 gooooooooooooooooooooooooooooooooool!
  • 47' Teodorczyk znów strzela i znów bramkarz Pogoni ma problem ze złapaniem piłki
  • 46' zaczyna się druga połowa, chyba nie ma zmian w składach
  • 45+4 koniec pierwszej połowy
  • 45+3' rzut wolny dla Lecha z odległości około 30 metrów od bramki, ale bez gola
  • 45+1 Henroiquez chyba odmawia wykonania rzutu z autu, bo kibole rzucają w niego śnieżkami, po chwili jednak udaje się wznowić grę
  • 46' sędzia dolicza 3 minuty
  • 45' Japończyk strzela na naszą bramkę, ale niecelnie - strzał zastępczy 😉 skoro nie było szansy na celny
  • 44' rożny wykonuje Lovrencsics, ale piłkę przechwytuje Pernis
  • 43' Ceesay wznawia po aucie grę, ale choć jesteśmy blisko bramki, to nic nie udaje się wykombinować
  • 41' Djousse strzela i Burić z trudem wybija piłkę
  • 40' znowu gospodarze pod naszą bramką i znów Burić kończy zapędy, by strzelić gola 😉
  • 38' korzystając z chwili, gdy niewiele się dzieje PRZEPRASZAM ZA LITERÓWKI, ale to tak jest jak się nie patrzy na klawiaturę
  • 37' znów zaczyna brakować nam dobrego wykończenia dobrych wydawałoby się pomysłów
  • 36' Lech znów chciał zaskoczyć obronę, ale ta jest od kilku minut baaaardzo czujna
  • 34' Wołakiewicz zostaje ukarany za faul na Djousse
  • 34' obrona Pogoni ma coraz więcej pracy
  • 33' gra coraz częściej chyba toczy się na połowie gospodarzy
  • 32' Trałka wrzuca piłkę w pole karne, ale dochodzą do niej obrońcy Pogoni a nie nasi napastnicy
  • 28' Wołąkiewicz zostaje kopnięty w brzuch - mamy nadzieję, że przypadkowo 😉 pada, ale powstaje i gra!
  • 28' gooooooooooooooool! pięknie strzela Kamiński!!!!
  • 26' Kasper Hamalainen fauluje napastnika Pogoni i słyszymy gwizdek sędziego
  • 25' kibole Pogoni cały czas bawią się w bitwę na śnieżki rzucając je na boisko
  • 24' wydaje się, że Kolejorz zaczyna dominować na boisku
  • 23' po drośrodkowaniu przez Lovrencsicsa Teodorczyk głową stara się skierować piłkę do bramki, ale znowu słupek :
  • 22' mamy rożny, ale po zamieszaniu pod bramką sędzia przerywa kotłowaninię
  • 20' kibole Pogoni zaczynaja rozrabiać, znowu wrzucają śnieg i serpentyny na boisko, sędzia przerywa mecz
  • 19' POGOŃ - Pietruszka nie wraca na boisko, zostaje zastąpiony przez Mateusza Lewandowskiego
  • 18' Teodorczyk strzela głową i gooooooooooooool! nie - tylko słupek.... szkoda
  • 17' pechowym zawodnikiem, który musiał zejść z boiska jest Pietruszka - zajmują się nim poza boiskiem lekarze
  • 16' Kolejorz uspokoił nieco grę, pada na murawę zawodnik Pogoni po pechowym odebraniu piłki
  • 14' Rogalski wykonuje prosto na bramkę - bardzo mocny strzał, ale Burić wybija piłkę - znów mieliśmy szczęście
  • 14' Pogoń ma kolejny rzut wolny
  • 13' póki co gra bardzo wyrównana
  • 11' teraz Kolejorz nie wykorzystał 100% szansy - gdyby Kebba lub Tonev doszli do piłki, było by 0:1, ale nie doszli. Panowie - WARTO DOCHODZIĆ! Ile wtedy jest przyjemności...
  • 10' aaaaaaaaaaaaale!!! Burić ratuje nas przed utratą bramki!!!!
  • tym razem ukarany został Marcin Kamiński za sponiewieranie Noll'a
  • 8' wykonanie i natychmiastowe wybicie daleko przez naszą obronę
  • 7' tym razem Woąkiewicz fauluje Takafumi, ale kartki nie ma, jest rzut wolny, po jego wykonaniu i kilku podaniach Pogoń zdobywa rożny
  • 6' Teodorczyk wrzucał piłkę na pole karne Pogoni, ale wychwycił ją Pernis
  • 4' Wołąkiewicz pada na murawę po starciu z Djousse, który jest ukarany kartką w kolorze żółtka z wielkanocnego jajka 😉
  • 3' Kolejorz znów pod bramką gospodarzy, dobra akcja, gorsze wykończenie
  • 2' Teodorczyk i Noll - pierwsze starcie, przerwane przez gwizdek sędziego
  • 1' pogubili sie nieco nasi obrońcy i Pogoń po raz pierwszy była pod naszą bramką - na szczęście obrona się obudziła i wybiła piłkę
  • 0' 5 minut spóźnienia i już Teodorczyk chciał strzelić gola - brawo! 🙂
  • 0' zaczynamy i od pierwszej sekundy czekamy na gole! 🙂 słychać dobrze doping kiboli!