Warta Poznań – Zawisza Bydgoszcz – 0:1 (0:0)

Warta Poznań - Bogdanka Łęczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Warta Poznań - Bogdanka Łęczna Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterZieloni zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz w 33 kolejce piłkarskiej I ligi. Mecz na stadionie przy Drodze Dębińskiej rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00.

Zawisza Bydgoszcz obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli i może awansować do Ekstraklasy. Podopieczni Czesława Owczarka nie zamierzają odpuścić meczu tylko dlatego, że znajdują się na 9 miejscu po 32 kolejkach.

W Katowicach rozpoczęliśmy spotkanie w świetnym stylu, mecz ułożył się po naszej myśli, cieszy mnie ten wynik, to, że po raz kolejny nie straciliśmy gola – mówił przed meczem trener Owczarek – w defensywie grali Bartkowiak i Wichtowski którzy spisali się dobrze, jednak jeszcze nie zastanawiałem się nad zestawieniem bloku defensywnego na mecz z Zawiszą, a co do naszego najbliższego rywala – wiemy, że będzie to dla nich bardzo ważny mecz, my jednak chcemy wygrać i sprawić, by przyjezdni wracali do domu bez punktów.

KS Warta Poznań

0 - 1

Zawisza Bydgoszcz

• 18:54 dziękujemy za wasz udział w meczu - przepraszamy za literówki 🙂
  • 93' rzut wolny dla gości blilsko linii środkowej - koniec meczu!
  • 93' czy to ostatnia minuta meczu?
  • 92' Zawisza wybija piłkę jak najdalej, na boisku leży zawodnik Zawiszy
  • 91' Grzeszczyk strzela na bramkę, ale zbyt słabo by zagrozić gościom'
  • 90' sędzia dolicza 3 minuty - Zieloni niby nie stracili tempa, ale pary już wyraźnie im brakuje
  • 89' w gola strzelonego przez Zielonych nie wierzy część naszych kiboli, którzy zaczynają opuszczać ogródek Warty
  • 88' schodzi Błą, a na jego miejsce wchodzi Mateusz Mąka - czyli zmiana w Zawiszy
  • 86' ożywilil się kibole Zawiszy za płotem
  • 86' no i znaleźli - w zamieszaniiu pod bramką pada bramka po strzale Leśniewskiego
  • 86' Zawisza od dobrych 3 minut na naszej połowie i szuka drogi do bramki Słowika
  • 84' po wykonaniiu szansę Zawiszy na gola zaprzepaszcza Zawistowski - nie wiadomo czy była to próba strzału, czy podanie..?
  • 83' Stefańczyk pada na ziemię - ale czy jest faulowany? Goście mają wolny
  • 82' o piłkę przy linii autowej walczył Błą, który jest bardzo aktywny na lewej stronie boiska, na szczęscie często jest mało dokładny
  • 82' faulowany jest Zawistowski, goście szybko wykonują wolny - zdają sobie sprawę, że czas ucieka
  • 80' akcja tak pięknie rozpoczęta w połowie boiska zakończyła się na błędzie Błeda, który stracił piłkę w pojedynku z naszą obrońcą
  • 80' ładna wymiana piłek między zawodnikami zawiszy - to mogło się podobać
  • 79' znów groźnie pod naszą bramką, wybicie, rożny, nieudane wykonanie i zaczyna grę Słlowik
  • 78' sędzia przerywa mecz, mamy kolejną zmianę- Marciniak zmienia Piotra Reissa - czy był to ostatni jego występ w barwach Warty?
  • 77' Warta zaczyna grać nerwowo naciskana od kilku minut przez Zawiszę
  • 76' Ekueme dośrodkowuje, Kukol głowką strzela w stronę bramki Warty, ale na nasze szczęście leci ona ponad poprzeczką
  • 74' groźna akcja Zawiszy - Zawistowski dośrodkowuje, ale piłkę wybija jeden z obrońców - Zawisza mają rożny, ale nie potrafią go zamienić na gol
  • 74' Ekueme, podaje do Zawistowskiego, a ten silnie strzela - piłkę pewnie jednak łapie Słowik
  • 73' Reiss wykonuje rzut, dośrodkowuje i aż dwóch naszych zawodników nie trafia w piłkę, która ląduje za linią bramkui
  • 72' Magdziarz, próba dośrodkowywać, ale trafia w plecy obrońcy, Warta jednak nadal przy piłce, mamy wolny
  • 71' atak prawą stroną, przerzut na lewą stronę do Błąda, ale piłkę wyłapuje skacząc wysoko Słowik
  • 70' do końca meczu mamy jeszcze 20 ,minut - Zieloni nadal utrzymują szybkie tempo, aż dziw bierze, że nie ma gola
  • 70" kolejna zmiana w Zawiszy - zszedł Masłowski, a zmienił go Ekwueme
  • 70' Kośnik faulował i zrobiło mu się żółto przed oczami
  • 68' aaaaaaaaaaaaaaaale było blisko - bramkarz Zawiszy był na miejscu i wyłapał piłkę - szkoda - przydałaby się bramka
  • 67' boisko opuszcza Piotr Giel, a zmienia go Jakóbowski - to już kolejna zmiana w Warcie. Sponsorem zmiany jest... to znaczy, że ta firma kupiła wejście lub zejście tego zawodnika..? 😉
  • 67' Bład atakował lewą stroną, ale został zatrzymany przez dwóch obróńców
  • 66' Bład ucierpiał, gdy nasz obrońca starając się wybić piłkę trafił zawodnika Zawiszy... no w czułe miejsce
  • 65' zaczynamy od bramki
  • 64' na murawie leży Masłowski, który ucierpoiał podczas walki o piłkę - na boisku pojawia się pomoc medyczna
  • 62' ładne to było! kilka ładnych podań i próba strzału, po chwili kolejna okazja zakończona... jęsiem zawodu, ale tez i brawami kiboli Warty
  • 61' goście nieco dłużej zagościli na naszej połowie starając się uzyskać przewagę i zagrozić bramce Słowika - cała ta akcja była jednak skutecznie asekurowana przez naszą obronę
  • 60' Wójcicki schodzi Kukol - pierwsza zmiana Zawiszy
  • 60' druga połowa meczu zaczyna się robić ciekawa - zupełnie jak wczoraj w Monachium - dramaturgia rozła z każdą minuta 0 czyżby dzisiaj była powtórka?;)
  • 58' faul - may na połowie boiska
  • 58' na trybunach ogródka jest jakby więcej kiboli
  • 57' Kuku - poukładaj sobie środek!!! - instruuje swoich trener Zawiszy
  • 56' goście tylko momentami mogą próbować poskładać jakąś akcję - piłka w większości jest w posiadaniu Zielonych
  • 54' po nieudanej próbie pokonania bramki Zawiszy, równie nieudana był kontratak gości
  • 53' on również jest wykonawcą rożnego, ale piłka ląduje na bramce
  • 53' Reiss wywalczył rożny
  • 52' kibioli z Bydzi za płotem jakby nieco mniej, ale nadal głośno dopingują swoją drużynę
  • 51' Leśniewski uderzy z dystansu w stronę naszej bramki, ale bardzo niecelnie
  • 50" Zawistowski popisał się pięknymi talentami aktorskimi udając ciężko poszkodowanego - niestety dla niego sędzia nie zna się na takiej sztuce 😉
  • 49' wstał i od własnej bvramki zaczynają goście
  • 49' na polu karnym leży jakiś zawodnik Zawiszy
  • 48' Foszmańczyk dośrodkowuje do Giela, ale niestety zbyt mocno
  • 47' pierwsze sekundy drugiej połowy należą zdecydowanie do ZXielonych
  • 47' dlaczego Warta atakuje swoją bramkę..??!! aaa... zamienili się stronami boiska ;P pierwsza akcja bardzo dynamiczna, ale zatrzynna przez Zawiszę - nasi docierają coraz dalej
  • 46' Bereszyńskiego zastępuje Magdziarz - zmianę sponsoruje... 😉
  • 18:01 może mój zegarek się spieszy, ale już powinniśmy wiedzieć na murawie zawodników. Co jeszcze - czujemy się jak na patelni. W Warcie szykują sie chyba zmiany. Są zawodnicy! 🙂
  • 45+1 koniec pierwszej połowy
  • 45' sędzia wzywa pomoc medyczną - jednoosobową - do zawodnika gości - Jankowskiego
  • 44' Bereszyński zostaje niestety zatrzymany gdy "idzie" z piłką prawą stroną
  • 42' ładne dośrodkowanie, ale też ładna postawa obrony, która była na swoim miejscu wybijając na aut - goście wywalczyli rożny
  • 41' wolny dla gości - jakieś 40 metrów od bramki - ustawiać się w światło! - krzyczy trener gości go swoich zawodników
  • 40' bezpośrednio na bramkę strzela Zawistowski - strzał silny, ale niecelny
  • 40' rzut wolny dla Zawiszy w okolicach naszego pola karnego
  • 39' Kosznik dośrodkowuje, ale nistety piłka nie dochodzi do zawodnika, do którego adresowana
  • 38' Błąd po rajdzie lewą stroną strzela silnie i celnie na naszą bramkę, ale piękną paradą popisuje się Słowik, choć piłka wypada mu z rąk - tym razem przejęli ją nasi obrońcy
  • 36' Giel ostro fauluje Stefańczyka, ale kończy się na upomnieniu
  • 35' kolejny raz Słowik jest niemal pozostawiony sam sobie i ratuje Wartę skutecznie broniąc dostępu do bramki
  • 21' Masłowski był faulowany przez Bereszyńskiego, akcja jest wstrzymana
  • 34' aaaaaaaaaaaaaale! Reiss wykonuje rzut wolny, po strzale Mysiak trafiają w poprzeczkę, potem dobijał Giel, ale niestety... Warta zaczęła dominować na boisku
  • 32' Foszmańczyk wykorzystuej błąd obrony i strzela w stronę pustej bramki, ale piłkę w ostatniej chwili wybija jeden z obrońców - to była jak do tej pory najgroźniejsza sytuacja "wypracowana" przez Zielonych
  • 31' Kibole z Bydzi śpiewają o PZPN'ie - nie będę cytował w całości
  • 30' dwa kwadranse gry za nami - własnie Kuba Słowik uratował Wartę od utraty bramki p strzale napastnika - gdzie była nasza obrona - w innym miejscu 😉
  • 30' strzela silnie, ale poczuł to jeden z obrońców Zawiszy, który przyjął piłkę na główkę
  • 29' Grzeszczyk faulowany i mamy wolny - wykonywać go będzie Reiss
  • 27' rzut wykonuje Zawistowski, ale wprost na głowę naszego obrońcy
  • 27' Wójciski, Stefańczyk, Zawistowski, faul i goście mają rzut wolny jakieśzej bramki
  • 26' nie układa się gra, ani jednej, ani drugiej drużynie
  • 24' Giel próbuje bezkutecznie opanować piłkę, którą podawał mu... nie zaważyłem kto - efekt był taki, że piłka po dotknięciu przez naszego ląduje na aucie
  • 23' próba strzału - silnie uderza w piłkę zawodnik Zawiszy, ale zostaje ona zablokowana prze naszą obronę
  • 22' piękne, ale zbyt silne dośrodkowanie - piłka wylądowała w miejscu, w którym nie było żadnego zawodnika gości
  • 22' po wznowieniu goście dośrodkowują, ale mało precyzyjnie i piłka ląduje poza boiskiem, po wybiciu ląduje tam ponownie
  • 20' Bereszyński faulije jednego z piłkarzy - sędzia wzywa pomoc medyczną. pozostali piłkarze korzystają z przerwy, by uzupełnić płyny
  • 19' nie masz odskakiwać, masz iść z nim, bo odpuszczasz - poucza emocjonalnie kolegę kapitan gości. cała wypowiedź nie nadaje się do cytowania, gdyż mogą ją czytać dzieci 😉
  • 18' kolejna ciekawa akcja Zielonych - strzelcem na bramkę był Piotr Giel, ale piłkę wyaluje pewnie Andrzej Witan
  • 17' Leśniewski dośrodkowuje pod naszą bramkę, ale nasza obrona skutecznie blokuje strzał - mamy szansę na kontratak, ale... był on zbyt przewidywalny, by zaskosczyć obronę
  • 16' kolejna akcja... niestety nieudana - jejku kiedy to słońce zniknie - nic nie widać, gdy się patrzy w stronę boiska
  • 15' Kosznik niezbyt przepisowo próbował zatrzymać jednego z gości ciągnąc go za koszulkę - zauważył to sędzia i przerwał akcję
  • 13' Kolejna akcja Warty - tym razem prawą stroną - większość zostaje zatrzymana jeszcze przed polem karnym - tak było i tym razme
  • 13' Zawisza gooool, Zawisza gooool - słychać ich, a naszych nie 🙁 taki urok kiboli z Poz
  • 12' Bereś lewą stroną samoitnie biegnie z piłką i w tym osamotnieniu traci piłkę...
  • 10' mam wrażenie, że goście dominują na tej pięknej murawie
  • 9' zaczynamy od własnej bramki, w stronę naszej bramki strzela Błąd, ale popełnia błąd i piłka mija bramkę
  • 8' Kibole z Bydzi zaczynają powoli "przeciekać" na trybuny - mają do pokonania tymczasowy płot z blachy
  • 7' brak dachu nad boiskiem ma swoje plusy - murawa jest o wiele lepsza niż na Bułgarskiej
  • 6' spalony gości! a nie... faul i zaczynamy niemal spod własnej bramki od rzutu wolnego
  • 5' atak prawą stroną Warty, ale zakończony mocno niecelnym strzałem - całość jednak podobała się kibolom, którzy nagrodzil Zielonych brawami
  • 4' podczas walki o piłkę Bereszyński faulowal na połowie gości zawodnika z Zawiszy i jest rzut wolny
  • 3' zaczynam porównywać to, co nie-dzieje się na poznańskim boisku do wczorajszego meczu w Monachium - wiecie co..? tego się nie da porównać 😉
  • 1' O mało co wpadła by bramka dla Zawiszy - o mało co...
  • 0' zaczęło się! Grzejemy, od początku grzejemy - krzyczy trener gości!
  • 16:59 wszystko wskazuje na to, że bardziej aktywni będą "nieobecni" kibole gości, których słychać i widać, choć są za płotem
  • 16:56 Słońce świeci mocno, a nad nami tylko błękit nieba - prawie nie widzę co piszę, bo wszystko mi się w ekranie odbija jak w lusterku - lustereczko, lusterczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie..? Ty na pewno nie! hmmm.... foch 😉 właśnie na boisko wkraczają obie drużyny - przed chwilą zeszła z niego Pani Prezes i trener 100-lecia klubu - za chwilę się zacznie.
  • 16:55 witamy z ogródka Zielonych - pogoda jest wspaniała, frekwencja nieco gorsza, ale to już tradycja... Za płotem spora grupa kiboli z Bydzi. Część widzieliśmy po drodze w samochodach - musiała niektórym wysiąść klima, bo posiłkowali się wysokoprocentowym napojem ze szklanych butelek, mieszanym z napojem słodzonym w butelkach PET.