Widzew Łódź – Lech Poznań 0:0 (0:0)

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko - Biała  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko - Biała Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterTo ostatni już sprawdzian dla poznaniaków w sezonie ligowym 2011/2012. W przeciągu ostatnich siedmiu meczy Lech Poznań był niepokonany – wygrał 6 spotkań i jedno zremisował. Łodzianie grali ostatnio w kratkę, większość meczy przegrywając.

Jeżeli Kolejorz wygra spotkanie w Łodzi to zapewni sobie przynajmniej trzecie miejsce w tabeli, co przy formie z początku rundy wiosennej jest i tak doskonałym wynikiem. Oczywiście nadal pozostaje matematyczna szansa na Mistrzostwo Polski jeżeli tylko mecz Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław zakończy się przegraną tego pierwszego na co za bardzo liczyć nie mogą poznaniacy.

Zapraszamy na relację tekstową prosto ze stadionu przy al. Piłsudskiego w Łodzi od godziny 17.00.

Zdjęcia z meczu znajdziesz tutaj.

RTS Widzew Łódź

0 - 0

• 19:03 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:00 Widzew Łódź remisuje bezbramkowo z Lechem Poznań! Oznacza to czwarte miejsce w tabeli dla Lecha z 52 punktami. Już wiemy że Mistrzem Polski jest Śląsk Wrocław, a vice mistrzem jest Ruch Chorzów. Oczekujemy jeszcze tylko na zakończenie spotkania Legii Warszawa ale raczej wynik się nie zmieni i Legia obejmie trzecie miejsce.
  • 90'+3 Koniec!
  • 90'+2 Stilić z rzutu wolnego wrzuca w pole karne ale żaden z Lechitów nie dochodzi do piłki.
  • 90+2' Tonev wrzuca w pole karne do Rudneva ale Mielcarz przerywa podanie łapiąc piłkę.
  • 90' Trzy minuty doliczone do czasu gry.
  • 90' Kamiński atakuje bramkę Mielcarza ale ten ostatni broni!
  • 89' Rybicki wzdłuż lewej linii autowej wbiega na połowę Lecha, podaje do Kaczmarka. Podanie próbuje przerwać Wołąkiewicz wślizgiem ale bezskutecznie. Kaczmarek dopada do piłki ale źle się składa bo strzela słabo i niecelnie.
  • 87' Kamiński świetnie ograł napastnika gości wbiegającego na połowę Lecha.
  • 87' Aut dla Lecha na wysokości pola karnego Widzewa.
  • 85' Oziębałą w polu karnym na przeciw Kotorowskiego wyskakuje by głową strącić piłkę do bramki ale bramkarz poznaniaków spokojnie wyskakuje do piłki i łapie ją oburącz.
  • 84' Wrzutka do Rudnevsa w przed pole bramkowe i odważna interwencja bramkarza gospodarzy kończy akcję.
  • 82' Wisła: Rybicki za Ben Dhifallaha
  • 81' Stilić ze środka boiska podaje do Rudnevsa w pole karne. Łotysz próbował strzelać ale piłka odbiła się od obrońcy i wyleciała z pola karnego.
  • 79' Bezsensowna zabawa w podawanie sobie piłki przez Lechitów na swojej połowie! Okachi wywalczył aut.
  • 78' Kaczmarek faulował Wołąkiewicza tuż przy linii kończącej boisko na połowie Lecha.
  • 77' Rudnevs główkował w polu karnym ale posłał piłkę ponad poprzeczką.
  • 73' Stilić do Rudnevsa ten wbiegł w pole karne. Orał dwóch obrońców, dopadł go trzeci wybijając Łotysza z rytmu i niestety nie udało się oddać strzału w kierunku bramki Mielcarza.
  • 71' Goście coraz groźniejsi - coraz częściej i bliżej podchodzą pod bramkę Kolejorza.
  • 70' Tonev ukarany kartką.
  • 69' Kotorowski wyszedł z bramki by ratować za wysoko ustawioną obronę Lecha i wybił pikę na aut.
  • 66' Injac faulował Abbesa.
  • 64' Lech: Stilić za Ślusarskiego
  • 63' Widzew: Ben Radhia za Matusiaka
  • 63' Widzew: Oziębałą za Ostrowskiego
  • 62' Nieudane podanie do Matusiaka, który nie miał szans dojść do piłki. Ląduje ona prosto w ręce Kotorowskiego
  • 61' Nieudana wrzutka Możdżenia z prawego rogu boiska w pole karne Widzewa i goście rozpoczynają kontr atak.
  • 60' Matusiak strzelał z dystansu w kierunku bramki Lecha. Kotorowski obronił.
  • 59' Rożny dla Lecha - bez zagrożenia dla bramki Widzewa.
  • 58' Kaczmarek tym razem strzelał na bramkę sprawiając problemy Kotorowskiemu.
  • 55' Wysokie podanie do Rundevsa w pole karne. Nie wiedzieć dlaczego Łotysz zwolnił bieg tuż przed wbiegnięciem w pole karne zaprzepaszczając szansę na dojście do piłki.
  • 53' Panka wrzucał w pole karne ale Kotorowski nie pozostawił złudzeń napastnikom pewnie łapiąc piłkę w locie.
  • 52' Kotorwoski obronił strzał ale wybił na rożny! Okachi posłał piłkę pod porpzeczkę gdzie wyciągnięty jak struna czekał już Kotorowski.
  • 51' Goście wyraźnie chcą strzelić Lechowi gola. Broź tym razem próbował podawać w pole karne ale zrobił to za mocno i skończyło się autem.
  • 49' Broź ponownie groźnie dopuszczony do strzału na bramkę poznańskiego bramkarza. Ale kolejny strzał okazał się ponownie słaby.
  • 48' Ogromny błąd obrony Lecha. Na szczęście napastnik Widzewa źle się złożył do strzału i nie nadał piłce odpowiedniej prędkości przez co Kotorowski nie miał problemów ze złapaniem piłki.
  • 47' Łady strzał Wojtkowiaka płasko po murawie obroniony przez Mielcarzqa.
  • 45' Rożny dla Lecha.
  • 45' Lech: Wojtkowiak za Kikuta
  • 45' Lech: Rudnevs za Ubiparipa
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej połowy.
  • 44' Ubiparip próbując przejąć wysokie podanie zderzył się z Broźem. Ten ostatni upadł na murawę trzymając się za twarz. Sędzia odgwizdał faul i kategorycznie przywołał Ubiparipa do porządku.
  • 43' Ostrowski faulował Ubiparipa.
  • 43' Okachi zmarnował okazję do kontrataku, podanie na prawą stronę boiska był za mocne i zakończyło się autem dla Lecha.
  • 41' Goście po błędzie oddali Lechitom rzut rożny.
  • 40' Ben Difallah na wprost bramki Kotorowskiego wypracował czystą pozycję i strzelił... ale niecelnie bramkarz poznaniaków nie musiał się w ogóle ruszać.
  • 37' Ze środka pola wrzucenie do Ślusarskiego . Ustawiony tuż przed bramką napastnik nie zdołał opanować piłki i nie posłał jej w kierunku bramki Mielcarza.
  • 37' Rzut rożny dla Lecha wykonywał Możdżeń.
  • 35' Ślusarski spokojnie i pewnie poprowadził piłkę tuż przed polem karny gości. Próbowało mu przeszkadzać trzech obrońców ale ten znalazł lukę o postanowił strzelać jednak za słabo by zaskoczyć Mielcarza.
  • 33' Ślusarski faulowany przez Mrozińskiego.
  • 32' Henriquez otrzymał żółtą kartkę za faul na Ben Dhifallahu.
  • 30' Ubiparip walcząc w pełnym biegu z Broźem faulował go w środku pola.
  • 28' Wrzutka w pole karne z rożnego. W trakcie walki w polu karnym ucierpiał Wołąkiewicz.
  • 27' Pierw3szy rzut rożny dla gości.
  • 23' Z wolnego strzelał Kaczmarek. Ładnie posłał piłkę ponad obrońcami wprost w prawe okienko gdzie rozciągnięty jak długi już czekał Kotorowski.
  • 22' Poznaniacy faulują na wprost swojej bramki w odległości około 25 metrów.
  • Główka Kikuta ale bramkarz gości obronił.
  • 16' Injac faulowany przez Abbesa, który jeszcze dyskutuje z sędzią.
  • 13' Kaczmarek faulowany przy lewej linii autowej na wysokości około 30 metrów.
  • 12' Kamiński faulowany na połowie Lecha.
  • 11' Ubiparip faulowany przez Broźa.
  • 9' Ubiparip z połowy Lecha podawał na pamięć do Ślusarskiego na drugą połowę ale tego ostatniego tam nie było.
  • 6' Ubiparip faulowany przy lewym rogu pola karnego gości. Z wolnego wrzucał Tonev. Próbował płasko posłać piłkę do jednego z napastników ale piłką odbiła się od jednego z obrońców.
  • 5' Czyste wejście Henriqueza w pole karne. Próbował podawać do któregoś z kolegów w przed pole bramkowe ale nieskutecznie.
  • 4' Ubiparip zatrzymany przy lewej linii autowej przez Ostrowskiego.
  • 2' Murawski z pierwszej strzelał na bramkę ale nie złożył się dobrze i MIelcarz nie miał większych problemów z obroną.
  • 2' Rożny dla poznaniaków.
  • 1' Pierwsza dobra interwencja Mielcarza i wznowienie od bramki.
  • 0' Rozpoczynamy ostatnie 90. minut sezonu piłkarskiego 2011/2012. Kto będzie Mistrzem Polski?
  • 16:59 W Lechu Poznań jednak zabraknie kontuzjowanego Jasmina Burića, którego zastąpi Krzysztof Kotorowski.
  • 16:58 Obie jedenastki wkraczają już na murawę. Za dwie minuty roczną się wszystkie ostatnie mecze ligii.
  • 16:50 Witamy serdecznie. Przed nami relacja z ostaniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź a Lechem Poznań.

Mielcarz, Okachi, Kaczmarek, Matusiak, Ostrowski, Panka, Ben Dhifallah, Mroziński, Abbes, Bartkowski
rezerwa: Pytkowski, Rybicki, Oziębała, Serwaciński, Ben Radhia
trener: Radosław Mroczkowski