Akademia FC Pniewy pokonała Pogoń

Jesus Hurtado Caceres  Foto: wielkopolskisport.pl / Krzysztof Kaczyński

Kibice  Akademików podczas meczu ze szczecińską Pogonią mieli sporo powodów do radości. Po pełnym emocji pojedynku zawodnicy Akademii FC Pniewy rozgromili szczecińską Pogoń 04 Szczecin 5:0 (2:0).

Ozdobą spotkania były przede wszystkim dwie pierwsze bramki w wykonaniu Frane Despotovica i Bartosza Łeszyka – relacjonuje Krzysztof Kaczyński – szczególnej urody był gol Chorwata, który zdecydował się na strzał z około 14-15 metrów i piłka zatrzepotała w siatce. Niekorzystną dla siebie sytuację goście starali się zmienić jeszcze przed przerwą, ale nie udało im się pokonać doskonale grający Maciej Foltyn.

Przewaga Akademii nie podlegała dyskusjistwierdził po meczu Gerard Juszczak, trener Pogoni – nie mieliśmy dziś argumentów, żeby powiesić wysoko poprzeczkę.

W drugiej połowie Akademia FC nadal grała nie tylko efektownie, ale również efektywnie. Zawodnicy ze Szczecina, choć starali się podjąć równorzędną walkę, robili to bez spodziewanych efektów.

W 27 minucie meczu Łeszyk ograł Dominika Kubraka, podał do Łukasza Pieczyńskiego a ten umieścił pewnie piłkę w pustej bramce. Pod koniec meczu gole zdobyli jeszcze Michał Wojciechowski oraz Daniel Lebiedziński.

To był bardzo miły dla oka pojedynek, który został okraszony pięknymi golami – przyznał zadowolony prezes AFC Cezary Pieczyński.

Dzięki temu zwycięstwu Akademia awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Bramki: 1:0 Despotović (8.), 2:0 Łeszyk (16.), 3:0 Ł.Pieczyński (27.), 4:0 Wojciechowski (33.), 5:0 Lebiedziński (37.)

Akademia FC: Foltyn, Neagu – Łeszyk, D.Pieczyński, Ł.Pieczyński, Lebiedziński, Mika, Chus, Wojciechowski, Longhi, Despotović, C.Calvo

Pogoń: Kubrak, Tubacki, Jurczak, Żebrowski, Moskaliuk, Koszmider, Krzyżanowicz, Maćkiewicz, Ricardo, Bogucki, Kubik, Douglas

Jesus Hurtado Caceres Foto: wielkopolskisport.pl / Krzysztof Kaczyński