Poznań gromi Warszawę, czeka na pojedynek ze Szczecinem

Prezentacja zespołu KS Waterpolo Poznań - dziennikarze vs zawodnicy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Prezentacja zespołu KS Waterpolo Poznań - dziennikarze vs zawodnicy Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPodczas trwających na Termach Maltańskich  Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej Poznańska drużyna rozgromiła dzisiaj gości z Warszawy.

Już pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem 3:1 zawodników z  KS Waterpolo Poznań. Goście z UKPW Warszawa w drugiej kwarcie zaczęli odrabiać straty. Pozwalali im na to poznaniacy, którzy najwyraźniej oddali inicjatywę drużynie ze stolicy. Ta część pojedynku zakończyła się na szczęście wynikiem nadal zadowalającym poznaniaków: 7:6. Trzecia kwarta od pierwszych sekund to ostry atak KS Waterpolo. Warszawiacy nie mieli wiele do powiedzenia zdobywając tylko 1 punkt. Przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć. Trzecia część meczu zakończyła się wynikiem 13:7 i choć w ostatniej kwarcie goście zaczęli zdobywać punkty nie udało im się dogonić nie próżnujących poznaniaków. Dzisiejszy mecz KS Waterpolo Poznań – UKPW Warszawa zakończył się ostatecznie wynikiem 19:12.

Zawodnikom KS Waterpolo Poznań będzie można jeszcze dzisiaj kibicować podczas meczu z drużyną Arkonii Szczecin. Początek na basenie Term Maltańskich o 19:00. Wstęp wolny!

Oto co jeszcze czeka nas podczas tego weekendu w ramach zmagań w II kolejce Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej.

KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin – sobota – 19:00

KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin – niedziela – 12:00

Piłka wodna, to gra sportowa dla dwóch siedmioosobowych zespołów. Gra toczy się w ośmio-minutowych kwartach w basenie o minimalnej głębokości 180 cm. Pole gry ma 20×30m i na końcu ustawia się bramki 3×0,9m. Na linii bocznej znajdują się różnokolorowe linie, które wyznaczają: połowy (linia biała), pole spalone, w które nie można wpłynąć jeśli nie ma tam piłki (linia czerwona), linia rzutów karnych (linia żółta), linia strzałów bezpośrednich, z której wykonuje się rzut bez podania po faulu (kolor zielony). Gole można zdobywać każdą częścią ciała z wyjątkiem zaciśniętej pięści. Drużyna ma 30 sekund na oddanie strzału, a zawodnicy mogą dotykać piłki tylko jedną ręką.

Zachęcamy do gorącego dopingu! Wstęp na mecze jest bezpłatny.