Pierwsza porażka Zielonych w sezonie

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 2:1  Foto: Krzysztof Matusiak

Wyjazd piłkarzy Warty do Szczecina nie okazał się szczęśliwy. Zespół Pogoni Szczecin nie okazał się zbyt gościnny i pokonał Zielonych 2:1.

Pogoń już od pierwszych minut ostro ruszyła do ataku stwarzając kilka groźnych sytuacji. Pierwsza bramka padła w 14 minucie spotkania po błędzie technicznym Macieja Wichtowskiego w przyjęciu piłki przejął ją Edi Andradina i umieścił ostrym uderzeniem umieścił ją w siatce. Na wyrównanie przez Wartę tego niekorzystnego wyniku musieliśmy czekać do 35 minuty, gdy po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Reissa Krzysztof Gajtkowski mocnym uderzeniem głową nie dał szans Janukiewiczowi. Na tablicy zobaczyliśmy wynik 1:1, który utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Losy meczu przesądził faul Łukasza Radlińskiego, który nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą sytuację Sotirovicia. Nasz bramkarz został ukarany czerwoną kartką i musiał zejść z boiska. Na boisku pojawił się Dominik Sobański w miejsce Piotra Reissa. Chwilę później Akahosi pewnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał rezerwowego bramkarza Warty i dał prowadzenie Pogoni.

Niestety osłabiona brakiem jednego piłkarza Warta nie była w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Pogoni. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Na dodatek czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrem otrzymał także Mariusz Ujek.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 2:1 – Andradina 16, Takafumi Akahoshi 58 – Krzysztof Gajtkowski 36

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Peter Hricko, Błażej Radler (27 Robert Kolendowicz), Dawid Kucharski, Łukasz Matuszczyk – Mateusz Lewandowski (79 Daniel Wólkiewicz), Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława, Andradina, Przemysław Pietruszka – Vuk Sotirović (68 Marcin Klatt).

Warta: Łukasz Radliński – Maciej Wichtowski, Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński, Rafał Kosznik – Tomasz Magdziarz (81 Paweł Sasin), Artur Marciniak, Maciej Scherfchen (72 Paweł Iwanicki), Piotr Reiss (58 Dominik Sobański), Krzysztof Gajtkowski – Mariusz Ujek.

żółte kartki: Matuszczyk, Andradina – Jasiński, Gajtkowski.
czerwone kartki: Łukasz Radliński (55. minuta, Warta, za faul poza polem karnym), Mariusz Ujek (90. minuta, Warta, za obrazę sędziego).