Polska – Niemcy 3:2

III Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie - Austria - Argentyna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

III Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie - Austria - Argentyna Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterTo dopiero niespodzianka! Pierwsza połowa meczu między reprezentacją Polski i Niemiec zakończyła się zwycięstwem naszej drużyny. Mecz jednak jeszcze trwa, a to goście byli faworytami tego spotkania.

Być może skrzydeł dodała im publiczność, która wspaniale dopinguje!

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Polski. Dariusz Rachwalski po pięknej akcji zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Prowadzimy! Doskonale spisuje się również nasz bramkarz, który uratował wielokrotnie już naszą reprezentację przed utratą punktów. Niemcy jednak nie rezygnują…

Karol Szyplik wykorzystał rzut karny i prowadzimy 3:0!!!! Jeszcze rano mieliśmy nadzieje, że Polacy zatrzymają reprezentację Niemiecką, która do tej pory wspaniale grała i wygrywała w Poznaniu. Teraz jesteśmy bardzo blisko takiego właśnie scenariusza.6 minut przed końcem meczu Niemcy wycofują bramkarza i stawiają wszystko na jedną kartę. Minutę później nasz bramkarz broni niemożliwy wydawałoby się strzał naszych przeciwników!!!! Duże brawa – to dzięki jego fantastycznej grze do tej pory goście mają zerowe konto.

Niestety nie udało się zachować czystego konta. Niemcy wykorzystali stały element gry, ale nadal prowadzimy! Po błędzie obrony pada drugi gol dla gości, minuta została jeszcze do końca. Jak się okazuje taktyka trenera Niemców przyniosła rezultaty. Szkoda tych dwóch bramek, ale jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest!!!!! Koniec meczu!!!!!!!!!!!!!!!

Mamy szansę na medal po wspaniałym, pełnym emocji meczu!!!

Polacy wygrali zasłużenie – powiedział trener reprezentacji niemiec Markus WEISE-VON-LIVONIUS – popełniliśmy zbyt wiele błędów i niestety przegraliśmy. Chcielibyśmy w finale znów spotkać się z Polakami.

Karol Śnieżak trener reprezentacji polski stonuje troszkę euforię po wygranym meczu – miło będzie wspominać ten wspaniały wieczór, ale jutro nadal gramy o wejście do finału. Jutro z Holandią cały czas walczymy o półfinał i jeśli przegramy, to będziemy tylko wspominać, że zdarzył nam się taki fajny mecz i tyle.