Zawodnik z Suchego Lasu brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

Patryk Kusza brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w Judo  Foto: Gimnazjon Suchy Las

Patryk Kusza brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w Judo Foto: Gimnazjon Suchy LasW dniach 4-6 października w Gdańsku odbyły się 57 Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo! W zawodach tych wystartowało blisko 250 zawodników i zawodniczek a wśród nich olimpijczycy oraz medaliści imprez międzynarodowych.

Mistrzostwa odbyły się w hali AWF Gdańsk, według zasad Światowej Federacji Judo. Na tej najważniejszej imprezie dla judoków nie zabrakło reprezentantów z Wielkopolski. Bardzo duży sukces odniósł zawodnik UKS Gimnazjon z Suchego Lasu Patryk Kusza zdobywając brązowy medal w kategorii do 90 kg. Jest to kolejny medal zdobyty przez judoków z UKS Gimnazjon w zawodach rangi mistrzowskiej, lecz pierwszy w kategorii seniorskiej.

W kolejnych pojedynkach pokonał zawodników wyżej notowanych a w walce o medal brązowy wygrał przez efektowny rzut z zawodnikiem nr 1 w tej kategorii wagowej. Miejsce 7 zajęła druga reprezentantka z UKS Gimnazjon Anna Woronowicz w kategorii wagowej do 70kg. W zawodach wzięło udział 19 zawodników z wielkopolski zdobywając: jeden medal brązowy, jedno miejsce 5-te i trzy miejsca 7-me. Gratulacje!