Warta Poznań – podział punktów

Warta Poznań - GKS Bełchatów  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Warta Poznań zremisowała w meczu u siebie z GKS Bełchatów 0:0. W ostatniej akcji meczu karnego nie wykorzystał Przemysław Kita.

Spotkanie mogło się rozpocząć zupełnie nie pomyśli graczy prowadzonych przez trenera Petra Nemca. Marcin Garuch urwał się z boku boiska defensorom Warty i uderzył na bramkę Zielonych. Jednak Adrian Lis popisał się refleksem i wybił piłkę na rzut rożny. Sama gra nie była wybitnie barwna, obie ekipy nie zachwycały szczególnymi zagraniami. Warciarze głównie zagrażali bramce gości z Bełchatowa po rzutach rożnych, jednak żadna ze wrzutek nie sprawiła większego kłopotu golkiperowi GKS-u. Po kilku atakach warciarzy Piotr Giel miał doskonałą okazję do otwarcia wyniku, jednak Adrian Lis, który w pierwszej połowie rozgrywał wyśmienite spotkanie, obronił strzał napastnika gieksy. Najgroźniejszą okazją do strzelenia gola przez graczy Warty była po uderzeniu Adriana Cierpki. Niestety jego uderzenie z głowy zatrzymało się jedynie na słupku bełchatowian. Od 35. minuty to Zieloni byli głównie w natarciu, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce i pierwsze 45. minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Druga połowa nie różniła się wielce od pierwszej części gry. Większość akcji, szczególnie pod koniec spotkania, toczyło się pod bramką gości z Bełchatowa. W ostatnim kwadransie Zieloni mieli trzy sytuacje stuprocentowe. Wpierw do bramki gości mógł trafić Hubert Antkowiak, jednak jego uderzenie z głowy wybronił golkiper GKS-u. Po kilku minutach gola mógł strzelić Adrian Cierpka, jednak nie nakrył on odpowiednio piłki i futbolówka uderzona z szesnastego metra przeleciała ponad bramką. Ostatnią akcją był rzut karny podyktowany przez sędziego Tomasza Marciniaka w doliczonym czasie gry, za zagranie piłki ręką. Do piłki podszedł Przemysław Kita, jednak jego uderzenie obronił Paweł Lenarcik i mecz zakończył się podziałem punktów.

WARTA POZNAŃ 0 – 0 GKS Bełchatów

Warta Poznań: Adrian Lis – Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński (46, 18. Przemysław Kita) – Karol Żmijewski (62, Nikodem Fiedosewicz), Artur Marciniak, Bartosz Kalupa (70, Adrian Szynka), Adrian Cierpka, Jakub Kiełb (76, Adrian Chopcia) – Hubert Antkowiak

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Patryk Janasik, Filip Kendzia, Mikołaj Bociek, Paweł Wojowski – Marcin Garuch (66 Michał Ciarkowski), Patryk Rachwał, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka (76 Robert Chwastek), Émile Thiakane (90 Łukasz Pietroń) – Piotr Giel.

Żółte kartki: Kalupa – Ryszka

Tekst: Łukasz Rabiega / wartapoznansa.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter