Pierwszy sprawdzian akademiczek przed nowym sezonem

Enea AZS Poznań – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:68 - Poznań 2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Enea AZS Poznań – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:68 - Poznań 24.03.2019 r.

W weekend Enea AZS Poznań zagrała w Memoriale Pamięci Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek – Pomagamy Wygrywamy w Gdyni. Akademiczki rozegrały 3 spotkania, z czego 1 wygrały i 2 przegrały.

Pierwszego dnia poznanianki zmierzyły się z węgierskim VBW CEKK Cegled. Do przerwy wygrywały 40:29, aby ostatecznie wygrać 77:62. Najwięcej punktów dla akademiczek zdobyły Aleksandra Pawlak – 26, Monica Bosilj – 16 i Keondria Colloway – 15.

W sobotę Enea AZS zagrała z Politechniką Gdańską. Akademiczki od początku dały się zdominować przeciwnikowi i nadrobić sporą stratę z początku spotkania było już ciężko. Pierwszą kwartę przegrały 17:28, jednak do przerwy zdołały odrobić kilka punktów i do szatni schodziły ze stratą 8 punktową. Trzecią kwartę znowu przegrały 10 punktami 14:24 i nie odrobiły już sporej straty ostatecznie przegrywając 67:83. Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyły: Martyna Pyka – 18 i Aleksandra Pawlak – 9.

W ostatnim meczu akademiczki przegrały z gospodarzem turnieju Arką Gdynia 66:85 i ostatecznie w turnieju zajęły 3 miejsce za Arką Gdynia i Politechniką Gdańsk. W meczu z gospodarzem najwięcej punktów zdobyła Lea Mletić – 20 i Keondria Colloway – 10.

Już w ten weekend będzie można zobaczyć akademiczki w akcji gdyż w Poznaniu w hali politechniki poznańskiej odbędzie się 4 Memoriał Romana Habera. Obok Enea AZS Poznań zagrają Artego Bydgoszcz, Ślęza Wrocław i AZS UMCS Lublin.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter