O, piłka wodna!

Prezentacja zespołu KS Waterpolo Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Prezentacja zespołu KS Waterpolo Poznań Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW najbliższy weekend, od 13 do 15 stycznia drużyna piłki wodnej KS Waterpolo Poznań rozpocznie w Poznaniu swoje zmagania w II kolejce  Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Mecze zostaną rozegrane w Termach Maltańskich. Wstęp wolny!

W pierwszej kolejce rozgrywek KS Waterpolo Poznań na wyjeździe pokonał w dwumeczu GKPW 59 Gorzów 5:11 i 6:13. Czy uda się im zostać liderami tabeli. Okaże się po meczach rozegranych w Poznaniu.

Piłka wodna, to gra sportowa dla dwóch siedmioosobowych zespołów. Gra toczy się w ośmio-minutowych kwartach w basenie o minimalnej głębokości 180 cm. Pole gry ma 20×30m i na końcu ustawia się bramki 3×0,9m. Na linii bocznej znajdują się różnokolorowe linie, które wyznaczają: połowy (linia biała), pole spalone, w które nie można wpłynąć jeśli nie ma tam piłki (linia czerwona), linia rzutów karnych (linia żółta), linia strzałów bezpośrednich, z której wykonuje się rzut bez podania po faulu (kolor zielony).

Gole można zdobywać każdą częścią ciała z wyjątkiem zaciśniętej pięści. Drużyna ma 30 sekund na oddanie strzału, a zawodnicy mogą dotykać piłki tylko jedną ręką. Więcej o tym sporcie dowiecie się podczas meczu 🙂