Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:1)

12. kolejka LOTTO Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Jesteśmy pozytywnie nastawieni do najbliższego meczu. W tygodniu go poprzedzającym nie pracowaliśmy nad taktyką. Zwróciliśmy uwagę na automatyzmy w naszej grze – przyznaje przed starciem z Wisłą Kraków, trener Kolejorza, Nenad Bjelica.

Sztab szkoleniowy w meczu z “Białą Gwiazdą” nie będzie mógł skorzystać z usług Nikoli Vujadinovicia i Mario Situma. – Wróci do kadry Nicklas Barkroth oraz Jasmin Burić. Nie może zagrać Vernon De Marco, który w meczu rezerw obejrzał czerwoną kartkę i musi pauzować. Rafał Janicki nie jest w optymalnej dyspizycji, ale myślę, że może pomóc drużynie. Nie wiem czy od początku czy na ławce. Mamy trening w czwartek i piątek. Dopiero w hotelu przed meczem zdecydujemy kto zagra od pierwszej minuty – zaznacza Chorwat.

Jednym z największych znaków zapytania przed starciem z Wisłą będzie zastąpienie Mario Situma. Piłkarz ze względu na uszkodzenie więzadła w stawie skokowym nie zagra do końca roku. – Szansę na grę może mieć Mihai Radut lub Kamil Jóźwiak. Możemy też przesunąć na skrzydło Darko Jevticia. Każdy z nich grał już na tej pozycji. Jeden z nich otrzyma szansę gry. Decyzję dopiero podejmiemy – przyznaje Bjelica, który tylko trzy razy nie skorzystał z usług Situma. Za każdym razem gdy Chorwat był kontuzjowany.

Teraz będzie podobnie. To jednak nie zmienia planów Kolejorza na mecz z Wisłą, który chce wygrać i obronić pozycję lidera rozgrywek. Zdaje on sobie sprawę z tego, że to nie będzie łatwe zadanie. – Wisła to bardzo dobra drużyna, w której gra wielu Hiszpanów. Dobrze grają w piłkę, mają Carlitosa w świetnej formie i dobrego trenera. Na meczu będzie świetna atmosfera, więc pewnie kilku piłkarzy gości będzie chciało się pokazać z dobrej strony. Będą na pewno bardzo zmotywowani. My jesteśmy jednak skoncentrowani na sobie. Oczywiście znamy mocne i słabe stron rywala. Musimy być perfekcyjni na boisku, jeśli tak będzie, to mamy szanse na zwycięstwo – zaznacza Bjelica.

Chorwat przed meczem z Wisłą, wrócił jeszcze do ostatniego spotkania. Przede wszystkim ze względu na system VAR, który wzbudza w jego opinii sporo kontrowersji. – Sędziowie nie biorą na siebie odpowiedzialności, bo VAR podejmie za nich decyzję. System nie jest nieomylny. Ktoś musi podjąć decyzję. W jednym meczu takie samo zachowanie będzie faulem, a w innym nie. Poza tym nie w każdym spotkaniu ten VAR działa. Dlaczego mecz Lechii z Lechem jest ważniejszy od starcia Górnika z Piastem Gliwice – pyta trener. – Przed rozpoczęciem sezonu nie mieliśmy żadnego spotkania, na którym nam wyjaśniono, jak ten sytem działa. Nie wiemy, kiedy sędzia może z niego skorzystać. Mamy wiele pytań, ale nie mamy na odpowiedzi – zauważa.

Tekst: lechpoznan.pl

0 - 1

Wisła Kraków

• Dziękujemy za spotkanie. Lech statystycznie przeważał. Przez cały mecz przez 62% czasu posiadał piłkę, oddał 25 strzałów z czego 8 było celnych. Dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Darko Jevtić pokonał bramkarza Michała Buchalika. Pierwsze minuty spotkania należały do Wisły. Wtedy to krakowiacy objęli prowadzenie. Lech obudził się w 25 minucie i od tego czasu starał się wyrównać. Wiele strzałów, wiele sytuacji, które mógłby rozstrzygną VAR i dopiero ostatnie sekundy i piłka trafia pod nogi Darko Jevticia, który strzela wporst w światło bramki.
  • 90+4 Sędzia Daniel Stefanski kończy spotkanie
  • 90+3 Ostatni w tym spotkani rożny. znów nie wykorzystany.
  • 90+4 Daaarko Jevtić i mamy 1:1
  • 90+2 Kibice Kolejorza odpalili race i fajerwerki, Zdecydowanie nie podoba im się wynik na tablicy
  • 90' Mecz zostanie przedłożony o przynajmniej 4 minuty
  • 87' Arbiter nie uznał bramki Raduta. Sędzia twierdzi, że był spalony. Po raz kolejny sędzia nie zdecydował się skorzystać z VAR
  • 87' Następny rożny dla Lecha
  • 85' Makuszewski podał Jevticiowi piłkę, który za pierwszym razem został zablokowany, przesunął się z piłką kilka metrów i znów strzelił. tym razem piłkę zatrzymał Buchalik
  • 84' Kostevych dośrodkował kolejny raz do Gytkjaera i znów piłka mija słupek bramki Buchalika
  • 82' Kolejna okazja na zmianę wyniku Wrzutka na pole karne i tym razem Radut niecelnie
  • 81' Podwójna zmiana w Lechu: Barkroth za Gajosa, Radut za Gajosa. Majewski otrzymał opaskę kapitana
  • 80' Kolejny rożny. Wrzuca Darko Jevtić. Bucalik piąstkuje. Rozegranie piłki. Makuszewski dośrodkowywał i Christian Gytkjaer i niestety nie trafił
  • 78' Robert Gumny otrzymał żółtą kartkę
  • 77' Znów Lech atakował bramkę Buchalika. i kolejny raz strzał Majewskiego mocno poza światłem bramki
  • 75' Wisła: Denys Bałaniuk za Carlosa Lopeza
  • 75' Na trybunie znajduje się 26361 kibiców
  • 74' Darko Jevtić strzela. i niestety obija mur
  • 73' Faulowany Gumny około 20 metrów do bramki
  • 70' Coś nieprawdopodobnego. Rakels wypatrzył Gytkjaer'a który znów strzelił wprost w bramkarza, który sparował piłkę wprost pod nogi Rakelsa, który strzelił obok słupka
  • 69' Wisła: Wojtkowski za Lech: Rakels za Nielsena
  • 69' Kontratak, za kontratak, póki co żaden z zespołów nie potrafi doprowadzić do sytuacji strzeleckiej
  • 66' Wisła: Ze Manuel za Boguskiego
  • 65' Faulowany Majewski. Piłkę wrzuca Jevtić, niestety Nielsen przeżucił piłke nad poprzeczką
  • 63' Lech w ataku, Znów piłka kilka razy była wrzucana w pole karne, niestety znów brak zmiany rezultatu. Wisła w kontrze i na szczęście Imaz z dystansu wprost w rękawice Putnockkyego
  • 62' póki co Majewski oddał 5 strzałów na bramkę broniona przez Buchalika, Gytkjaer aż 4 razy próbował pokonać bramkarza Wisły
  • 60' Gytkjare zobaczył Makuszewskiego wbiegającego pole karne. Ale sędzia wskazał narożnik, mimo, że wyglądało, że powinien być podyktowany rożny
  • 51' Jevtić dotarł do flagi w narożniku. Dojrzał w rogu pola karnego Majewskiego, który po otrzymaniu piłki przełożyłą ją sobie na lewą noge i strzelił wprost w Michała Buchalika
  • 59' Majewski próbował strzelić z dystansu, ale nie trafił w piłkę
  • 49' Pierwszy rzut rożny dla Kolejorza w drugiej części spotkania. Kibice odpalili race. A piłkę do gry będzie wprowadzać Majewski. Ale Wiślacy opanowali sytuację.
  • 47' Kibice Kolejorza odpalili oprawę. Nieco zadymiła sie bramka broniona przez Buchalika.
  • 46' Lech rozpoczął drugą połowę. Oba zespoły przystąpiły do gry bez zmian.
  • 45+1 Lech obudził się, ale niestety mimo 100% szans nie potrafił wyrównać w pierwszej części spotkania. Na razie na tablicy 0:1
  • 45' Sędzia Stefański dolicza 1 minutę
  • 44' Jevtić wypatrzył Majewskiego w polu karnym, podał mu piłkę, Ten odwrócił sie i niestety z 10 metrów znów obił rękawice Buchalika.
  • 43' Maciej Gajos wybija piłkę wrzuconą z rożnego, niestety piłka trafia pod nogi Wiślaków.
  • 42' Po raz pierwszy od dłuższego czasu piłkarze Wisły dośli do sytuacji Strzeleckiej i z dystansu zyskali rożny, po wrzutce, teraz Wislacy wznawiajaą grę z drugiej strony narożnika
  • 40' Po kolejnym fauli Jevtić wrzucał piłkę w pole karne WIsły. Niestety znów Wiślacy lepiej zorganizowani i blokują Lechitów
  • 39' Korner dla Lecha. Wrzuca Majewski. Buchalik wybija i znów dobitka nie prznosi zmiany wyniku.
  • 37' Znów Lech nie wyrównał. Gajos wbiegł z lewej strony pola karnego, wyszedł na czystą sytuację i trafił w rękawice Buchalika. Piłka wrociła na pole karne, i Makuszewski nie potrafił skierować jej do bramki
  • 35' Rożny dl Kolejorza. Krótkei rozegranie i z centra strzela Makuszewski. Buchalik sparował piłkę ale żaden z Lechitów nie był w stanie skierować futbolówki w kierunku bramki
  • 34' Majewski sprytnie przedarł się w kierunku linii końcowej i zyskał rożny. I po rozpoczęciu gry trafia na drugą strone boiska. tym razem aut dla Kolejorza
  • 32' Mauszewski zobaczył Gytkjear w środku pola karnego, któryznów nie trafił. Sędzia jednak stwierdził, że nie było rożnego
  • 31' Darko Jevtić wrzuca piłkę po faulu w pole karne, niestety znów Kolejorz ja traci. tym razem z powodu spalonego
  • 29' Z 20 metrów Christian Gytkjaer próbował pokonać Buchalika, niestety piłka przeleciała nas poprzeczką bramki
  • 29' Kolejorz znów w opałach, Wisła znów próbowała doprowadzić do kolejnej sytuacji strzeleckiej
  • 27' Gytykjaer przejął piłkę na polu karnym Wisły, po błedzie Bucalika i udało mu się zdobyć rzut z autu.
  • 24' Darko Jevtić i Volodymir Kostevych nie zrozumieli się i Lech traci piłkę pod polem karnym Wisły
  • 22' Kolejny rzut rożny dla Wisły. Piłkę wrzuca Imaz. I piłka wybita poza pole karne Lecha. Niestety znów pod nogi Wiślaków
  • 20' Błąd Pereza w środku boiska, ale Kolejorz nie potrafił doprowadzić do sytuacji strzeleckiej
  • 19' Sadlok próbował dośrodkować na pole karne Kolejorza i zyskuje rożny. Maciej Makuszewski starał się zatrzymać piłkarzy wisły i zaraz po wznowieniu gry został faulowany w pobliżu pola karnego. Grę wznawia Kolejorz.
  • 18' Carlos wrzuca piłkę w pole karne Matusa Putnockiego. Na szczęście bramkarz Kolejorza jest szybszy niż Imaz
  • 16' Jevtić wbiega prawą strona pola karnego i strzela w kierunku bramkarza Wisły, niestety otrzymał piłkę będąc w pozycji spalonej
  • 15' Wiślacy znów pod polem Putnockiego, na szczęście stracili piłkę przy linii bocznej
  • 13' Niedokładny Kolejorz, szybko traci piłkę Lech. Makuszewski odzyskał piłkę, przekazał Majwskiemu a ten wrzucił na pole karne Wisły. Sprawę rozstrzygnął kapitan wiślaków
  • 10' Darko Jevtić strzela z pola i zyskuje tylko rożny dla Lecha
  • 7' Wisła Kraków prowadzi z Lechem, bramkę strzelił Carlos Lopez
  • 7' Przepraszamy za problemy techniczne
  • 20:27 Hymn Kolejorza. Zawodnicy wchodzą na boisko
  • 20:25 We wszystkich spotkaniach Kolejorz 11 razy zwyciężał, 6 razy remisował i 5 razy przegrywał z Wisłą
  • 20:23 Trwa prezentacja zawodników Kolejorza, w ich miejsca na boisku ustawiają się dzieci z Lech Football Academy
  • 20:21 Gdy Lech był gospodarzem 8 razy zwyciężał Wisłę Kraków , 3 razy remisował i 2 razy przegrywał
  • 20:18 Trwają przygotowania do rozpoczęcia meczu. U wylotu tunelu ustawiona już jest piłka na cokole i stoją dziewczyny z Kolejorz Girls
  • 20:17 Zawodnicy zeszli do szatni przygotować się do meczu.
  • 20:13 Ostatnie pięć meczy wyjazdowych Wisły to 3 porażki i 2 zwycięstwa. W tym samym okresie Lech w trakcie meczów domowych 4 razy zwyciężył i 1 zremisował
  • 20:10

Trybuny po woli zapełniają się. Na dzisiejszy mecz sprzedano prawie 25000 biletów
  • 20:00 Lech Poznań: 23 punkty w ligowej tabeli. 6 zwycięstw; 5 remisów; 2 porażki. Bilans bramkowy 22:10
  • 19:55 Wisła Kraków: 20 punktów w ligowej tabeli. 6 zwycięstw; 2 remisy; 5 porażek. Bilans bramkowy 15:15
  • 19:50 Piłkarze Lecha Poznań wchodzą na rozgrzewkę
  • 19:48 Na boisku zameldowali się piłkarze Wisły Kraków, kibole Kolejorza przywitali ich gorącymi gwizdami
  • 19:45 Lech poznań, Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin zajmują pierwsze miejsce po 13-tu kolejkach. Zwycięstwo zapewni Kolejorzowi kolejny tydzień w fotelu lidera.
  • 19:42 Na trybunach rozlegają się brawa, to Matus Putnocky wychodzi na rozgrzewkę. Zaraz za nim witany gwizdami Michał Buchalik, bramkarz gości.
  • 19:37 Dobry wieczór! Mamy nadzieję, że taki będzie, kiedy zakończy się spotkanie między Kolejorzem, a Białą Gwiazdą. Do pierwszego gwizdka będziemy jeszcze czekać około 50-ciu minut.

Putnocky, Gumny, Nielsen, Dilaver, Kostevych,Trałka, Gajos (kpt.), Majewski, Makuszewski, Gytkjaer, Jevtić
rezerwa: Burić, Tetteh, Moder, Radut, Barkroth, Janicki, Rekels
trener: Nenad Bjelica

Buchalik, Cywka, Arsenić, Głowacki (kpt.), Sadlok, Llonch, Perez Alonso, Basha, Boguski, Lopez, Imaz
rezerwa: Cuesta Diaz, Pietrzak, Bartkowski, Halilović, Wojtkowski, Da Silva, Bałaniuk
trener: Kiko Ramirez

Sędzia główny: Daniel Stefański
Kibiców: 26361

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter