Lech Poznań – Korona Kielce 1:1 (0:0)

Lech Poznań - Korona Kielce 2:0 (Malarczyk, Henriquez) - Poznań 11.08.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Lech Poznań - Korona Kielce 2:0 (Malarczyk, Henriquez) - Poznań 11.08.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPoznaniacy nie przegrali u siebie od 8 miesięcy, a jednak mimo to wielu zadaje sobie pytanie o to czy Kolejorz jest w stanie wygrać z Koroną i podtrzymać dobrą passę. Stawka tego meczu to nie tylko trzy punkty, ale także fotel lidera Ekstraklasy!

Jak dotąd w historii meczów, rozegranych na poznańskim obiekcie, pomiędzy obiema drużynami górą jest Kolejorz, który tylko raz i to 10 lat temu pozwolił wywieźć 1 punkt z stolicy Wielkopolski.

1 - 1

Korona Kielce

• 19:53 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:51 W meczu na pewno wiele potu i krwi zostawiły obie drużyny. Mecz nie był nudny lecz nieco irytujący, biorąc pod uwagę ilość niedokładnych zagrań po stronie Lecha Poznań. Widać, że sami zawodnicy żałują tego wyniku ale na pewno otuchy oddaje im odśpiewywane "Kolejorz jesteśmy z Wami!".
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech remisuje z Koroną 1:1.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Douglas czystym wślizgiem zatrzymał Louisa Carlosa przy prawej stronie pola karnego Lecha.
  • 88' Tarasiewicz po raz kolejny upomniany przez sędziego - tym razem za opóźnienie wybicia piłki z auto przez swojego zawodnika, bo musiał mu coś powiedzieć.
  • 87' Pawłowski za mocno wystawił piłkę Hamalainenowi wzdłuż prawej linii pola karnego, by Fin mógł zrobić z niej użytek. Grę wznowi bramkarz gości.
  • 86' Dobrze pokazał się Jevtić wrzucając piłkę w pole karne ale znowu obrońcy wybijają na rzut rożny.
  • 84' Z rzutu rożnego próbował użytek zrobić Dawid Kownacki, strzelając głową w okienko, ale dobrze ustawiony Cerniauskas wybił piłkę na kolejny rzut rożny.
  • 83' Hamalainen sam jeden przeszedł właśnie kilku obrońców w polu karnym. Jednak za mocno wypuścił sobie piłkę i musiał o nią walczyć z bramkarzem gości - wywalczył rzut rożny.
  • 82' Lech: Pawełowski za Sadaeva
  • 80' W strefie zmian zameldował się Szymon Pawłowski. Ma na głowie opaskę - pamiątkę po meczu Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Za kogo wejdzie. za chwilę się dowiemy.
  • 78' Korona: Trytko za Porcellisa
  • 77' Douglas dograł w pole karne do Sadaeva. Niestety napastnik był szczelnie oddzielony od piłki przez obrońców.
  • 75' Seria błędów w środku pola naprawiona przez Arajuuriego, który pewnie przerwał atak dwójki gości na połowie Lecha.
  • 74' Ależ dużo szczęścia mieli właśnie gości! Do wysokiej piłki wlatującej w pole karne dobiegał Trałka, któremu przeszkadzał obrońca. Poznański pomocnik zdołał jednak odegrać piłkę na środek przed pola karnego/ Szkoda tylko, że nikogo z jego kolegów tam nie było.
  • 71' Kędziora i Arajuuri wybijają dwukrotnie piłkę z pola karnego Lecha. Po chwili futbolówka znowu jest przed Gostomskim, przed którym dodatkowo wyrasta. Napastnik gości głową strzelał w stronę bramki ale poznański bramkarz dobrze ustawiony pewnie złapał piłkę w rękawice.
  • 70' Lech: Jević za Linettego
  • 69' Zapowiadało się nieźle, szybka konta Lecha - ale jest rzut rożny.
  • 66' Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, które o mały włos nie skończyło się bramką.
  • 65' Głupi błąd w polu karnym spowodował, że Louis Carlos znalazł się sam na sam na linii piątego metra z Maćkiem Gostomskim - nie miał za wiele do powiedzenia bramkarz poznaniaków. Louis Carlos zdobył gola dla Korony. Wynik 1:1
  • 62' Spięcie w polu karnym Lecha.Pylypchuk przytrzymywał Gostomskiego kiedy ten próbował utrzymać w rekach piłkę. Poznański bramkarz nie wytrzymał i pchnął zawodnika gości. Sędzia przerwał grę i po upomnieniu obu zawodników podyktował faul na korzyść Lecha.
  • 58' I doczekaliśmy się! Cerniauskas wypiąstkował piłkę po rzucie rożnym. Futbolówka trafiła pod nogi Lovrencsicsa, który obrócił się w okół własnej osi i oddał strzał prosto dalszy słupek bramki. Piłka wpadła do siatki ku zaskoczeniu bramkarza gości! Wynik 1:0!
  • 56' Lovrencsics dwukrotnie wrzucał piłkę w pole karne, pierwszy raz z rzutu rożnego później kiedy piłka do niego wróciła. Po ostatnim zagraniu Węgra niezadowolony z siebie był Araajuri, bo nie zdołał przeskoczyć Cerniauskasa, który pewnie w złapał w rękawice piłkę wyprzedzając Fina.
  • 55' Obrońcy Korony wybijają piłkę na rzut rożny dla Lecha.
  • 54' Jovanović ukarany kartką za faul na Kownackim.
  • 51' Piękna kontra Lecha zainicjowana po rzucie karnym dla gości przez Zaura Sadaeva! Szkoda, że wykończyć się nie udało, bo w międzyczasie jeszcze Dawid Kownacki genialnie głową zagrał za plecy przeciwnika przedłużając podanie Sadaeva.
  • 48' Brak zagrożenia dla bramki gości z rzutu wolnego w wykonaniu poznaniaków po faulu na Douglasie.
  • 46' Pierwszy kontakt z piłką i już Kownacki strzela - fakt, że prosto w obrońcę ale fakt, że próbuje.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Zmiana w przerwie - Lech: Kownacki za Formellę
  • 45' Koniec pierwszej połowy.
  • 45' Sadaev strzelał z ponad 25 metrów - niestety wysoko ponad bramką.
  • 42' Trałka zatrzymuje szarżującego Pylypchuka przy polu karnym Lecha. Po tym zagraniu gości mają aut.
  • 40' Lovrencsics strzela z dystansu - bramkarz gości nie miał wyjścia i piąstkował piłkę.
  • 37' Sadaev nie trafia do pustej bramki - piłka ląduje na bocznej siatce! Na jego korzyść przemawia ostrzy kąt pod jakim się znalazł.
  • 36' Sadaev zagrał piłkę do Formelli, ten ograł obrońcę i wypuścił piłkę w kierunku linii kończącej boisko. Zdołał jeszcze wrzucić piłkę w przed pole karne ale tam nie było komu wykończyć akcji.
  • 31' Jovanović z 18 metrów strzela płasko po murawie. Gostomski łapie bez większych problemów.
  • 30' Kamiński próbuje wybijać głową piłkę przed polem karnym Lecha... tylko dlaczego wyglądało to jak podanie do Porcellisa?
  • 29' Seria podań do drużyny przeciwnej w wykonaniu poznaniaków i to w swoim polu karnym!
  • 27' Trałka ukarany kartką za faul taktyczny przy polu karnym Lecha.
  • 26' Kędziora z dystansu posłał tak mocny strzał, że Cerniauskas nie utrzymał piłki w rękach!
  • 24' Sadaev zatańczył w polu karnym gości próbując ominąć obrońcę. Wypracował sobie pozycję by podać do Hamalainena, ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.
  • 22' Rafael Porcellis przy ogłuszających wręcz gwizdach kibiców Lecha Poznań nie wykorzystuje rzutu karnego i nie trafia nawet w światło bramki!
  • 21' Formella faulował Luisa Carlosa w polu karnym Lecha i sędzia dyktuje rzut karny dla gości.
  • 18' Trener Tarasiewicz chyba chce oglądać mecz z trybun. Właśnie wdał się w emocjonalną rozmowę z sędzią głównym, a później pogładził go po policzku niczym Ojciec Chrzestny.
  • 13' Douglas wrzucał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, tam Kamiński z główki próbował strzelać ale piłka odbiła się od jednego z zawodników Korony i wyleciała na aut.
  • 7' Kamiński pozwolił wejść w pole karne zawodnikowi gości. Błąd został szybko naprawiony wybiciem piłki... jednak znowu poznański obrońca zagrał niedokładnie, bo piłka trafiła wprost pod nogi przeciwnika, który strzelał z dystansu - piłka odbiła się od Gostomskiego, a jeden z kielczan wpakował ja do bramki. Szczęśliwie dla Lecha sędzia liniowy zgłosił spalony.
  • 6' Hamalainen za mocno wypuścił piłkę do Lovrencsicsa, pod linię końcową boiska, co spowodowało, że wrzutka Węgra w pole karne nie była groźna.
  • 3' Troszkę za mocne podania w polu karnym pomiędzy poznaniakami powodują, że nie mogą oni oddać strzału. Zaur Sadaev próbował - niestety pośliznął się na murawie i nie trafił nawet w piłkę.
  • 0' Sędzia Przybył gwiżdże po raz pierwszy. Grę rozpoczynają kielczanie.
  • 15:52 Witamy! Przed nami relacja z meczu 27. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Koroną Kielce. Jeżeli Lech dzisiaj wygra to przynajmniej przez tydzień cieszyć się będzie fotelem lidera.

Gostomski, Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas, Lovrencsics, Linetty, Trałka (kpt.), Formella, Hamalainen, Sadaev
rezerwa: Kotorowski, Kadar, Pawłowski, Jevtić, Serafin, Kownacki, Henriquez
trener: Maciej Skorża

Cerniauskas, Leandro, Malarczyk, Dejmek, Golański (kpt.), Pylypchuk, Jovanović, Fertovs, Carlos, Kapo, Porcellis
rezerwa: Małecki, Klemenz, Trytko, Ouattara, Sierpina, Aankour
trener: Ryszard Tarasiewicz

Sędziuje: Jarosław Przybył (Opolski PZPN)