Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)

3. kolejka Lotto Ekstraklasy - Lech Poznań - Jagiellonia Biały  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W dzisiejsze popołudnie na Bułgarską przyjedzie lidera tabeli Ekstraklasa. Jeśli Kolejorz marzy jeszcze o Mistrzostwie Polski, to musi wygrać dzisiaj z Jagiellonią, która ma już 8 punktów.

Z Jagiellonią Lechowi nigdy nie było po drodze. Ostatni raz z Białostoczanami Kolejorz wygrał wiosną 2015 roku, potem było pięć porażek i dwa remisy. Pocieszające i napawające optymizmem w Poznaniu jest fakt, że na Inea Stadionie Lech nie przegrał ostatnich 17 spotkań. Czy będzie przeważy to szalę na korzyść Lecha?

5 - 1

Jagiellonia Białystok

• 17:29 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:27 Wygrana z liderem tabeli jest ważna. Jednak dla Lecha to nie koniec walki o marzenie zdobycia mistrzostwa kraju. Ważnym jest, że Lech przełamał dzisiaj wynik i jeszcze potrafił dobrze kontrolować grę.
  • 90+3 Koniec spotkania! Lech wygrał z Jagiellonią 5:1!
  • 90+2 Tym razem płasko po murawie strzelał Frankowski ale Burić pewnie złapał piłkę.
  • 90+1 Sheridan próbował zaskoczyć Burića ale mu się nie udało.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' To już jest pogrom! Tym razem z rzutu rożnego piłka trafia do Trałki, który pewnie kieruje piłkę w róg bramki! Lech prowadzi z Jagą 5:1!
  • 88' Majewski znowu niedokładnie i nieco za wolno. Jednak wywalczył rzut rożny dla Lecha.
  • 86' Jóźwiak przytomnie zgrał piłkę to Majewskiego, który strzelał z pierwszej piłki. I może dlatego uderzył nieczysto, a Kelemen nie miał problemów z wyłapaniem piłki.
  • 84' Mocne wejście zaliczył już Jevitić. Teraz czas na Jóźwiaka! Zdawało się, że trochę za długo przyjmuje piłkę ale jednak jego strzał znalazł się w bramce! Lech prowadzi 4:1!
  • 83' Piłkę z rożnego wrzucał Jevtić! tuż przed bramką próbował skierować ją do bramki Gytkjaer ale piłka odbiła się od rywala i wypadła na rożny po drugiej stronie bramki.
  • 82' Lech: Jóźwiak za Situma
  • 79' Majewski wyciągnął spod brami Kelemena i obrońcę. Szkoda, że nie udało mu się odebrać do kolegów.
  • 77' Jevtić podbiegł pewnie do piłki i płasko na murawą posłał ją do prawego słupka. Kelemen pomylił się i rzucił się w drugą stronę. Lech prowadzi z Jagiellonią już 3:1.
  • 76' I karny utrzymany.
  • 76' Jeszcze tylko konsultacja sędziego z użyciem VAR.
  • 75' Rzut karny dla Lecha! Na jedenastce melduje się Darko Jevtić!
  • 75' Trzy strzały Lecha i żaden nie zagroził bramce Jagi. Najbliżej był Gytkjaer ale nieczysto uderzył w piłkę.
  • 73' Jagiellonia: Świderski za Pospisil.
  • 73' Lech: Jevtić za Raduta
  • 71' Faulowany Situma przy polu karnym Jagi. Kartką ukarany Burliga.
  • 69' Rozpoczęta przez Gytkjaera na połowie Lecha akcja zakończyła się podaniem Situma do Majewskiego, po którym padł piekielnie mocny strzał. Kelemen musiał wyciągnąć się w bramce na dalszy słupek i skierować piłkę na rzut rożny.
  • 68' Vujadinović zatrzymuje strzał rywali.
  • 57' Lech: Janicki za Dilavera
  • 66' Sheridan fauluje Gajosa.
  • 64' Jagiellonia: Sheridan za Bezejaka
  • 62' Majewski i Gytkjaer odebrali piłkę rywalowi na jego połowie i popędzili w stronę bramki. Przed polem karnym Majewski za mocno odegrał piłkę przed bramkę przez co dobrze zapowiadająca się akcja spaliła na panewce.
  • 60' Ani Gytkjaer ani Gajos nie zdołali dojść do piłki w polu karnym. Jednak Lech nadal w natarciu.
  • 57' Dilaverowi udzielana jest właśnie pomoc medyczna.
  • 56' Rożny dla Jagiellonii.
  • 55' Trałka ukarany kartką za faul.
  • 54' Kartką ukarany rezerwowy zawodnik Jagiellonii - Karol Świderski.
  • 54' Lech zdobywa bramkę! Z rzutu rożnego znowu było zamieszanie w polu karnym Jagi ale piłkę do siatki załadował Emil Dilaver. Lech prowadzi z Jagiellonią 2:1.
  • 51' Majewski będąc na środku boiska wypatrzył Situma, do którego zagrał. Situm popędził w stronę bramki i zaraz po wejściu w pole karne zdawało się, że odegra do jednego z kolegów ale postanowił strzelać. Niestety piłka nie dotarła do bramki.
  • 50' Gytkjaer w polu karnym z nowy z niezbyt komfortowej pozycji strzela, Piłka odbija się od nogi obrońcy i wychodzi na rzut rożny.
  • 49' Gumny zagrał do Gytkjaera w pole karne. Duńczyk stojąc tyłem do bramki zaczął się obracać by oddać strzał głową w stronę bramki. Naciskany przez obrońcę napastnik oddał minimalnie niecelny strzał.
  • 48' Dwóch Lechitów na murawie. Gajos i Dilaver. Sędzia dyktuje rzut wolny po faulu na Dilaverze.
  • 48' Rzut rożny dla Lecha.
  • 47' Rzut wolny dla Lecha.
  • 45' Wracamy do meczu - piłka w grze.
  • 45+6 Koniec pierwszej części spotkania. Lech remisuje z Jagiellonią 1:1.
  • 45+5 Szybkie podanie Majewskiego do Gajosa. Kapitan Kolejorza jednak nie zauważył piłki na środku boiska i goście przejmują inicjatywę.
  • 45+5 Majewski faulowany po lewej stronie pola karnego Jagi. Kartkę za to obejrzał Runje.
  • 45+4 Zdaje się, że Novikovasa nie zobaczymy w drugiej części spotkania. Zawodnik wyraźnie kuleje na prawą nogę.
  • 45+3 Silna wrzutka w pole karne Kostevycha wybita na środek boiska przez obronę.
  • 45' 6 minut doliczonego czasu gry.
  • 45' Radut faulował Novikovasa. Rywal zwija się z bólu a Radut ma pogadankę z sędzią.
  • 43' Ładna szybka wymiana między Lechitami. Piłka podana do Raduta, strzał, Kelemen wyciąga się jak długi ale nie miał po co. Strzał był z ostrego kąta i niecelny. A chwilę wcześniej sędzia liniowy zasygnalizował spalony.
  • 42' Lech w natarciu. Kelemen uwija się jak w ukropie.
  • 42' Piotr Wlazło strzelał zza koła przed polem karnym Lecha. Szczęśliwie dla poznaniaków piłka przeleciała nad bramką.
  • 39' JEST! 9 minut po unieważnieniu gola Situma, Gytkjaer zdobywa już kompletnie niepodważalną bramkę dla Lecha! Lech remisuje z Jagą 1:1!
  • 37' Rożny dla Lecha. Do prawego rogu biegnie już Majewski.
  • 26' Aut dla Jagiellonii przy polu karnym Lecha.
  • 33' Szybka przerzutka piłki wzdłuż pola karnego kończy się rzutem rożnym dla Lecha.
  • 30' I jest decyzja... gwizdy na stadionie mówią same za siebie. NIE MA BRAMKI!
  • 28' Po interwencji zawodników Jagły, sędzia Musiał sygnalizuje użycie systemu VAR.
  • 27' Sędzia pozwala na krótką rozgrzewkę wchodzącego z ławki bramkarza. Schodzący z boiska Pawełek na pewno nie jest zadowolony - trzyma się za prawy bark.
  • 26' Jagiellonia: Kelemen za Pawełka
  • 26' Nieoczekiwana sytuacja. Po zdobyciu bramki mamy przerwę. Mariusz Pawełek jednak będzie musiał zostać zmieniony.
  • 24' Takiej wrzawy na Bułgarskiej nie było już dawno! Wrzucona z rzutu wolnego w pole karne piłka długo nie mogła znaleźć swojej drogi. Situm chyba ze dwa lub trzy razy strzelał ale bramkarz gości stawał mu na drodze. Jednak w końcu futbolówka znalazła się w siatce i znowu mamy otwarty wynik spotkania! Lech remisuje z Jagą 1:1.
  • 23' Majewski faulowany w tym samym miejscu co chwilę wcześniej Kostevych.
  • 21' Mocny strzał Gajosa z dystansu. Jednak zbyt niecelnie by zagrozić bramce Pawełka.
  • 18' Taki błąd musiał się zemścić! na środku boiska ani Kostevych ani Radut nie zatrzymali biegnącego za wybitą piłką Runje, który wbiegając w pole karne wypatrzył Arvydasa Novbikovasa! Zgrana piłka skutecznie zmyliła Burića, który nie miał żadnych szans na obronę. Lech przegrywa z Jagiellonią 0:1.
  • 16' Burliga fauluje Kostevycha na połowie Jagielloni. Radut będzie wrzucał piłkę w pole karne.
  • 15' Majewski zaskoczył trochę Gytkjaera swoim główkowym podaniem w pole karne.
  • 13' Piłka z rzutu rożnego wybita przez Pawełka na linię 16 metra. Kawałek dalej był Gymny, który przytomnie podbiegł do piłki i próbował strzelać, przerzucając zawodników. Niestety uderzył za mocno i piłka wylądowała za bramką.
  • 12' Gytkjaer zderzył się z Pawełkiem w polu karnym ale nic poważnego się nie stało - choć sędzia Musiał pyta bramkarza czy wszystko dobrze z jego lewą ręką. Rożny dla Lecha.
  • 0' Rozpoczynamy mecz!
  • 15:28 Hymn Kolejorza już rozbrzmiewa na stadionie. Oznacza to, że już tylko sekundy dzielą nas pod początku spotkania.
  • 15:15 W ten iście wiosenny dzień witamy! Za niespełna kwadrans zacznie się spotkanie Lech Jagiellonia.