Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)

24. kolejka Ekstraklasy  Lech Poznań - Jagiellonia Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W dwóch meczach Lech zdobył zaledwie jeden punkt i nie strzelił żadnej bramki. Ostatnie dwa mecze, przy Bułgarskiej, Lech przegrał z Jagiellonią, która w nowe rozgrywki weszła bardzo dobrze, zdobyła 4 punkty i strzeliła 5 bramek.

Gramy z silnym przeciwnikiem, który ma swoje problemy, ale to jego sprawa. Lech mnie nie interesuje – stwierdza Michał Probierz.

0 - 2

Jagiellonia Białystok

• 22:29 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:27 Trzy mecze, jeden punkt i brak bramek... to nie jest zły wynik to tragiczny wynik. Przed przyszłotygodniowym meczem z Koroną Kielce nie będzie chyba zbyt wielu optymistów... o ile coś się Lechu nagle nie zmieni.
  • 22:25 Zaraz po gwizdku z murawy zszedł wyraźnie zdenerwowany Jasmin Burić. A do gwiżdżących kibiców podeszli pozostali na murawie zawodnicy, by podziękować za doping.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech przegrywa 0:2 z Jagiellonią.
  • 90+3 Goście jeszcze o włos od zdobycia kolejnej bramki!
  • 90+2 Poziom morale poznańskiego zespołu można opisać poprzez strzał Gajosa, który próbował w polu karnym dojść do piłki i kiedy się obracał posłał piłkę w głąb boiska...
  • 90' 3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.
  • 89' "My chcemy wzmocnień, Rutkowski, my chcemy wzmocnień" oraz "Rutkowski, gdzie ten napastnik" śpiewają kibice.
  • 88' Jagiellonia: Świderski za Grzyba
  • 87' Tak nie można! Poznaniakom brakuje konsekwencji.. Przemysław Frankowski zdołał przedrzeć się przez obrońców i został sam na sam z Jasminem Burićiem. Fakt faktem jego strzał wślizgiem może nie był precyzyjne ale piekielnie mocny kiedy bramka się zatrzęsła od uderzenia w spojenie.
  • 83' Nicki Bille próbował z obrotu strzelić. Jego mocny strzał odbił się jednak od obrońcy.
  • 82' Kadar pewnie w polu karnym odepchnął od piłki atakującego Mackiewicza.
  • 80' Mackiewicz na murawie, po faulu Lasse Nielsena. Duńczyk ukarany żółtą kartką.
  • 79' Tragedia... świetnie zapowiadająca się akcja Lecha z zamykającym ją Robakiem i nic! Tu powinna być bramka, czy Nickiego Bille podanie wcześniej czy właśnie Marcina Robaka.
  • 74' Łukasz Trałka żegnany gwizdami tym bardziej, że chwilę przez zmianą nie strzelił głową nawet w światło bramki.
  • 74' Lech: Nicki Bille za Trałkę
  • 73' Kibice śpiewają "Rutkowski, gdzie te wzmocnienia, Rutkowski gdzie te wzmocnienia".
  • 71' Rzut karny dla gości wykorzystuje Konstantin Cernych! Lech przegrywa 0:2 z Jagiellonią.
  • 70' Łuuukasz Traaaałka!! Przed polem karnym otrzymał ładne podanie i trochę za mocno wystawił sobie piłkę ... Kelemen zdążył wyjść z bramki i złapać piłkę.
  • 69' Podwójna wściekłość Tomasza Kędziory, który dwukrotnie strzelał na bramkę gości i dwukrotnie jego strzał odbił się od obrońcy nie zagrażając bramce Mariana Kelemena.
  • 68' Karol Mackiewicz strzelał z dystansu na bramkę Lecha, gdzie czekał już na linii strzału Jasmin Burić.
  • 66' Robak i Kadar próbowali przedrzeć się bliżej bramki w polu karnym jednak ta sztuka im się nie udała. Strata piłki i aut dla gości.
  • 63' Lech: Kadar za Gumnego
  • 63' Jagiellonia poczuła krew... ataki gości są coraz bardziej niebezpieczne.
  • 61' Lech: Formella za Makuszewskiego
  • 60' Stało się to co miało się stać... Vassiljev strzelił bramkę Lechowi.
  • 58' Majewski za długo zwlekał z oddaniem strzału i niestety piłka skozłowała od obrońcy.
  • 56' Jagiellonia: Mackiewicz za Górskiego
  • 55' Świetne zachowanie Robaka w polu karnym gości. Sam nie mógł strzelać więc odegrał piłkę za siebie.... trzech jego kolegów nie było w stanie nic z dobrze podanej piłki zrobić.
  • 52' Poznaniacy wyraźnie próbują "coś" zrobić. Już trzeci rzut rożny w ostatnich minutach został przez nich wywalczony. Niestety kolejne akcje ofensywne kończą się brakiem celnego strzału.
  • 47' Rzut rożny dla Jagiellonii.
  • 46' Kelemen podpił piłkę wrzuconą w pole karne oddając tym samym wznowienie gry z rzutu rożnego poznaniakom.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45+3 Koniec pierwszej części meczu. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:0.
  • 45+1 Atak gości 4 na 3... szczęściem udało się nie skierować piłki do bramki Burića.
  • 45' 3 minuty doliczone do pierwszej części meczu.
  • 40' Jagiellonia: kontuzjowanego Ivana Runje zmienia Maciej Wasiluk
  • 38' Faulowany Maciej Makuszewski przy prawym rogu boiska. Piłkę w pole karne wrzucał Majewski. W polu karnym niestety nikt nie zdołał skierować piłki do bramki.
  • 38' Strzał gości minimalnie niecelny, grę wznowi Burić.
  • 35' Długie rozgrywanie piłki Lecha, który obecnie gra w przewadze. Zawodnicy jakby podawali piłkę dalej nie chcą strzelać. W końcu, trochę za mocne podanie w głąb pola karnego do Kędziory. Zdawało się, że tu może coś się stać.. i stało się Kelemen wyszedł z bramki i rzucił się na futbolówkę.
  • 34' Wydawało się, że pomoc medyczna nie będzie potrzeba jednak tuż przed wznowieniem gry zawodnik Jagiellonii upadł na murawę - wygląda na to, że jednak nadal jest coś nie tak z jego prawą nogą.
  • 32' Frankowski strzelał z prawego rogu pola karnego wprost na bramkę Lecha. Uderzenie nie było jednak na tyle mocne, a Burić pewnie chwycił futbolówkę obiema rękami.
  • 29' Cernych ukarany kartką za faul.
  • 25' Tetteh ukarany żółtą kartką za dość ostry faul na Fiodorze Cernychu.
  • 25' Piłkę z rzutu wolnego wrzucał Makuszewski wprost na głowę Trałki, który nie uderzył czysto w piłkę.
  • 24' Walka w polu karnym Jagielloni trawa.... Łukasz Trałka ładnie wyłuskał piłkę obrońcy spod nóg i dobiegł trochę od pola karnego gdzie został faulowany.
  • 20' Jagiellonia atakuje prawą stroną boiska. Przed polem karnym piłka trafia do Przemysława Frankowskiego, który podbił lekko piłkę i oddał strzał. Burić rozciągnął się w bramce i złapał piłkę.
  • 18' Dośrodkowanie piłki do Tomasza Kędziory w pole karne! Poznański zawodnik doszedł w powietrzu do piłki jednak pod naciskiem obrońcy nie zdołał skierować piłki w stronę bramki.
  • 14' Faulowany Maciej Makuszewski niedaleko pola karnego gości. PO wrzuceniu piłki w pole karne nie udało się nic zrobić poznaniakom. Po chwili wywalczyli rzut rożny.
  • 13' Trałka z połowy boiska przeciągnął piłkę pod pole karne gości, gdzie nie bardzo wiadomo czy podawał do Marcina Robaka czy strzelał na bramkę... wiadomo tylko, że zagranie było kompletnie nie udane.
  • 11' Lech próbuje atakować. Kończy się na wywalczonym rzucie rożnym, po którym obracając się w okół własnej osi strzelać próbował Marcin Robak.. niestety niecelnie.
  • 9' Majewski w polu karnym strzela wprost w obrońcę. Brawa za decyzję.
  • 8' Spóźniona reakcja Robaka i w konsekwencji nie udana próba wrzucenia piłki w przed pole karne.
  • 5' Rzut wolny dla Jagielloni.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.

Burić, Kędziora, Nielsen, Wilusz, Gumny, Tetteh, Trałka, Makuszewski, Gajos, Majewski, Robak
rezerwa: Putnock, Kadar, Dudka, Bille, Formella, Jóźwiak, Bednarek
trener: Jan Urban

Kelemen, Burliga, Tomelin, Runje, Tomasik, Romanchuk, Grzyb, Frankowski, Vassiljev, Cernych, Górski
rezerwa: Węglarz, Straus, Góralski, Khomchenkovskyy, Mackiewicz, Wasiluk, Świderski
trener: Michał Probierz

Sędzia główny: Paweł Raczkowski
Kibiców: 10396

32. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (najlepsi kibice na świecie)