Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)

32. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Jagiellonia Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po ostatniej porażce z Podbeskidziem przy szedł czas na kolejne ligowe spotkanie Lecha. Tym razem poznaniacy na swoim boisku podejmują drużynę Jagiellonii Białystok, która pomimo iż jest cztery oczka niżej od Kolejorza to traci do niego tylko trzy punkty.

– Rozmawiamy o Lechu i w każdym meczu jesteśmy faworytem. Gramy u siebie i w takiej sytuacji zawsze będziemy faworytem, nieważne z kim byśmy grali. Z Jagiellonią też nim jesteśmy – podkreśla szkoleniowiec mistrza Polski.

Przed spotkaniem z Podbeskidziem trener Urban ma jednak problem. W najbliższych spotkaniach z powodu kontuzji nie będzie mógł wystąpić Nicki Bille. W kadrze poznańskiego zespołu pozostał jeden zdrowy napastnik. Jest nim Dawid Kownacki.

0 - 2

Jagiellonia Białystok

• 17:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:24 Nie tego spodziewali się kibice Kolejorza. Miało być zwycięstwo a jest porażka. Kibice śpiewają i oklaskują poznaniaków by okazać im swoje wsparcie.
  • 90+5 Koniec. Lech przegrywa z Jagiellonią 0:2.
  • 90+4 Kadar wrzucał w pole karne piłkę do Jevtića... ale Drągowski był szybszy.
  • 90+3 Burliga ukarany żółtą kartką.
  • 90+2 Teraz Jevtić próbował z obroty strzelać... niecelnie.
  • 90+2 Jagiellonia: Szymonowicz za Vassilijeva
  • 90+1 Pawłowski marnuje okazje - strzela ponad bramką.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu.
  • 88' Siderski strzelał sprzed pola karnego, Burić ledwo przy nogach zatrzymał piłkę.
  • 86' A na boisku robi się bardzo gorąco - Probierz rozdziela Świderskiego i Pawłowskiego po czym nie chce oddać poznaniakowi piłki.
  • 86' Świderski ukarany żółtą kartką za faul.
  • 84' Drągowski ukarany żółtą kartką.
  • 80' Ładne przejęci piłki przez Sisi-ego na połowie gości o podanie do Pawłowskiego na lewą stronę pola karnego. Skrzydłowy strzelał choć wyglądało to na zagranie do Kamińskiego. Tak czy inaczej bramki na koncie poznaniaków wciąż brak.
  • 78' Jagiellonia: Alvarinho za Frankowskiego
  • 77' Lech: Lovrencsics za Kownackiego
  • 76' Kownacki nie zdołał być szybszy niż Drągowski... a szkoda - wejście sam na sam z bramkarzem w pole karne wyglądało bardzo ładnie.
  • 72' Lech: Jevtić za Trałkę
  • 71' Linetty ukarany żółtą kartką.
  • 70' Drągowski wypiąstkowywał piłkę tuż przez Pawłowskim. Było blisko ale bramkarz gości jest czujny.
  • 66' Jagiellonia: Swiderski za Grzelczaka
  • 64' Jóźwiak pogubił się w indywidualnej akcji w polu karnym.
  • 63' Kownacki wchodząc w pole karne zgrał na swoją prawą stronę do Jóźwiaka, który chyba nie do końca był przygotowany na to zagranie. Młody zawodnik próbował zgrać piłkę do Kownackiego ale ta nie dotarła do adresata.
  • 56' Kombinowanie zamiast bramek.... tak w skrócie można opisać to jak grają poznaniacy w polu karnym gości. Może i fajnie ale efektów brak.
  • 51' Lech znowu nieporadnie się broni. Ataki poznaniaków niby są ale bez większego przekonania, a co najważniejsze skuteczności.
  • 46' Kadar uakrany kartką za faul na Burlidze.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Lech: Jóźwiak za Ceesaya
  • 45+2 Koniec pierwszej połowy. Lech przegrywa z Jagiellonią 0:2.
  • 45+1 Linetty z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne gdzie minimalnie minął się z nią w powietrzu Trałka.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu.
  • 43' Bardzo niepewna interwencja Burića. Po rzucie wolnym wysoka piłka trafiła w pole karne, gdzie Burić próbował bezskutecznie łapać ją w powietrzu. Upuszczona piłka o mały włos nie wpadła do bramki.
  • 39' Z rzutu rożnego Piotr Tomasik pakuje piłkę do siatki. Lech przegrywa 0:2
  • 38' Sędzia dyktuje rzut rożny.... co ciekawe wszyscy kibice i jednej i drugiej strony wyzywają sędziego 🙂
  • 37' Pawłowski był w polu karnym, już witał się z bramką, jednak mijając ostatniego obrońcę potknął się.
  • 35' Ładna wrzutka Ceesaya w pole karne, gdzie Kownacki uderzył głową. Wyglądało to groźnie ale niestety bramka Drągowskiego nie była zagrożona.
  • 34' Męczyli, męczyli i niestety bez szczęścia. Kilka chwili ataków pozycyjnych na bramkę gości i strzał Pawłowskiego tuż obok słupka.
  • 29' Trałka w polu karnym rozegrał i podał do Kownackiego, ale ten był za blisko słupka by móc strzelić. Jednak zdaniem sędziego goście wybili piłkę na rzut rożny.
  • 27' Ładne cofnięcie piłki przez Kownackiego do Linettego. Strzał, i piłka odbija się od nogi obrońcy i jest rzut rożny dla gości.
  • 25' Najpierw, zdaje się, Kadar wybił piłkę z linii bramkowej, jednak po chwili Burić wyciągnięty w na drugi słupek nie zdołał dosięgnąć piłki, którą skierował tam Igor Tarasovs. Wynik 0:1
  • 22' Znowu obrona Lecha przerzucona i Grzelczak przy piłce w polu karnym. Dobrze dla Lecha, że napastnik miał dość ostry kąt do strzału i zdecydował się na inne zagranie, które skoczyło się zgraniem piłki przez Kadara do Burića.
  • 15' Tomasik zatrzymany przez Dudkę i goście mają rzut rożny.
  • 13' Tu niby nie mogło nic groźnego się wydarzyć... a jednak! Zagranie na pamięć do Dudki na prawą stronę pola karnego, do którego zawodnik musiał sporo podbiec i wrzutka w pole karne. Tam Kownacki w powietrzu wyprzedzony przez Drągowskiego. Wypiąstkowaną piłkę z woleja próbował skierować do bramki Pawłowski.
  • 11' Wydawało się, że nic nie wyjdzie a goście wznawiać będą z autu. A tu Kebba Ceesay pięknie wrzucił piłkę w pole karne do szybującego w powietrzu Kownackiego, który głową próbował skierować piłkę do bramki. Minimalnie się pomylił.
  • 10' Tarasovs ukarany żółtą kartką za faul na Kownackim.
  • 8' Błąd obrony Lecha. Przed polem karnym sygnalizowany spalony Fedora Cernycha i odpuścili grę. Sędzia jednak puścił grę dalej a Burić w ostatniej chwili zdołał wyjść na przeciw zawodnika i podbić kopaną już piłkę, która wylądowała na górnej siatce bramki!
  • 4' Przed ładne podanie w pole karne do Łukasza Trałki zostało przecięte przez Bartłomieja Drągowskiego.
  • 1' Kownacki w polu karnym, czekał jeszcze na kolegą ale trochę za długo i jego próba zagrania w przed pole karne się nie udała.
  • 0' Sędzia Złotek gwiżdże a goście rozpoczynają grę.
  • 15:23 Dzień dobry! Przed nami mecz 24 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Jagiellonią Białystok.