Ks Waterpolo Poznań – Legia Warszawa (na żywo)

KS Waterpolo Poznań – OCMER UŁ ŁSTW (spotkanie rewanżowe)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W hicie 7 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów zawodnicy Waterpolo Poznań zmierzą się dwukrotnie z zespołem Legii Warszawa. Poznańscy waterpoliści zapowiadają walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie zaplanowano na sobotę na godzinę 18:00.

Od 4 lat Legia Warszawa nie wygrała w Poznaniu ani jednego meczu Ekstraklasy piłki wodnej. Czy tak będzie i w tym roku, przekonamy się już wkrótce. Zawodnicy Waterpolo Poznań stają przed kolejną szansą pokonania stołecznych na własnym basenie. Hit 7 kolejki ligowej zapowiada się bardzo emocjonująco. Od zwycięstwa nad zajmującą 5 miejsce w tabeli Legią Warszawa zależą dalsze szanse poznaniaków na złoty medal tegorocznych Mistrzostw Polski. O ostatecznym miejscu na podium zadecydują wówczas dopiero dwa ostatnie dwumecze sezonu – z prowadzącą w tabeli Arkonią Szczecin oraz tracącym do poznaniaków 2 punkty zespołem z Łodzi.

Dla Legii Warszawa tegoroczny sezon jest wyjątkowo trudny z wielu względów. Mimo niskiego miejsca w tabeli stołeczni są nadal jednymi z naszych największych rywali. Dlatego intensywnie przygotowujemy się do najbliższego dwumeczu. Jego wynik jest dla naszej drużyny bardzo ważny. Aby utrzymać pozycję wicelidera i szansę na złoty medal, musimy wygrać oba spotkania pełną pulą punktów. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców i sympatyków piłki wodnej z Poznania i okolic na trybuny Term Maltańskich. W zamian za wsparcie i gorący doping obiecujemy sportowe emocje na najwyższym poziomie – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Wstęp na trybuny Term Maltańskich jest darmowy.

Waterpolo Poznań

7 - 5

UKPW Legia Warszawa

• 19:11 Najlepszymi zawodnikami w obu drużynach Paweł Handze z Poznania i Andrzej Maciejewski z Legii.
  • 19:09 Koniec spotkania! Waterpolo Poznań wygrywa w pierwszym meczu z Legią 7:5.
  • 19:06 Uff, na kłopoty Różycki! Kapitan gospodarzy wykorzystuje rzut karny. Mamy dwie bramki przewagi dla Poznania.
  • 19:04 Robi się naprawdę nerwowo. Nieco mniej niż dwie minuty do końca, a kontaktowego gola dla Waterpolo Poznań rzuca Maciejewski. 6:5!
  • 18:56 Czyżby jednak niestety wkradła się nerwowość w zespole gospodarzy. Igor Piecuch rzuca czwartego gola dla Legii.
  • 18:52 Koniec trzeciej kwarty. W meczu Waterpolo Poznań - Legia Warszawa mamy 6:3!
  • 18:47 Cóż za interwencja! Świetny jest dzisiaj między słupkami Paweł Handzel. W sytuacji sam na sam z Andrzejem Maciejewskim górą bramkarz Waterpolo Poznań.
  • 18:42 Rozstrzelali się w tej trzeciej kwarcie. Tym razem gol dla Legii. Jan Oleksów.
  • 18:42 Maaaaarcin Drula! Do końca trzeciej kwarty jeszcze sporo czasu, a Poznań zyskuje coraz większą przewagę.
  • 18:41 Harttrick Różyckiego! Waterpolo Poznań kontroluje sytuację, w tym momencie trzybramkowa przewaga wicemistrzów Polski.
  • 18:39 Niezbyt dobrze rozpoczyna się ta trzecia kwarta. Drugiego gola dla Legii rzucił Kacper Ślusarczyk.
  • 18:36 Koniec pierwszej połowy. Po dwóch kwartach mamy 4:1 dla Waterpolo Poznań.
  • 18:34 Dawid Łuc sobie w tym meczu już nie pogra. Były zawodnik Waterpolo Poznań został wykluczony z prawem zamiany, co oznacza, że otrzymał czerwoną kartkę.
  • 18:31 No i się doczekaliśmy. Oskar Szymonik trafił swojego pierwszego gola w tym meczu. Mamy 4:1!
  • 18:30 Dość długa akcja poznaniaków, ale Tomasz Różycki niestety stracił pilłkę. W tej kwarcie wciąż bez goli.
  • 18:26 Niestety nie ma czwartego gola dla Poznania. Rzut Kowalewskiego w fantastycznym stylu wybronił Adam Oleksów.
  • 18:25 No i mamy pierwszy rzut karny w tym meczu. Faulował Troczyński.
  • 18:23 Już drugie wykluczenie dla Rafała Iwanowicza. Jak tak dalej pójdzie, to nie zobaczymy go już w tym meczu.
  • 18:19 Koniec pierwszej kwarty. Póki co mamy 3:1 dla Waterpolo Poznań!
  • 18:15 Ulala, trochę szczęśliwie, ale jednak Bartek Kowalewski rzuca swojego pierwszego gola tego wieczoru. 3:1 dla Waterpolo Poznań.
  • 18:14 Najpierw w poprzeczkę Legia, potem nieudana kontra poznaniaków. Nadal 2:1.
  • 18:13 Błyskawiczna odpowiedź Legii. Igor Piecuch. 2:1.
  • 18:12 Goooool! Szalenie skuteczny jest na razie ten nasz kapitan. Znowu Tomasz Różycki i mamy 2:0 dla Poznania.
  • 18:11 Przerwa na żądanie trenera z Warszawy.
  • 18:10 Akcje w obie strony, obie nieudane.
  • 18:09 No i mamy 1:0 dla Waterpolo Poznań. Strzelcem gola Tomasz Różycki.
  • Piłkę zgarniają przy rozpoczęciu warszawiacy.
  • 18:05 Zaczynamy!