Kolejorz gra dzisiaj w Warszawie z Legią

Finał Pucharu Polski - Lech Poznań - Legia Warszawa (1:2) 03.05.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Finał Pucharu Polski - Lech Poznań - Legia Warszawa (1:2) 03.05.2015 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterMecze Kolejorza i Legii zawsze wzbudzają duże zainteresowanie i emocje. W końcu to dwie najlepsze drużyny i zazwyczaj są na wysokim, jak na nasze warunki, poziomie. Ostatnio jednak Lech ma problemy z utrzymaniem równego tempa, czy jakości gry w obu połowach meczu. Pól biedy, gdy pierwsza jest gorsza, a w drugiej piłkarze odrabiają wszelkie straty. Nie tylko bramkowe. Jak będzie podczas dzisiejszego meczu?

Moim zdaniem potrafimy zagrać cały mecz na dobrym i wysokim poziomie, tyle, że trzeba to najpierw udowodnić, słowa to jedno, ale w końcu musimy to przenieść na boiskoMarcin Kamiński. obrońca Lecha – myślę, że jesteśmy w stanie dokonać tego już podczas najbliższego meczu, weszliśmy w decydujący moment tego sezonu i tutaj każdy punkt jest na wagę złota, dlatego do wszystkich meczów trzeba podejść bojowo nastawionym i mocno skupionym.

Wszyscy piłkarze zapowiadają, że jadą do Warszawy po zwycięstwo. Zdają sobie jednak równocześnie sprawę, że dzisiejsze spotkanie będzie bardzo trudne. Gospodarze po ostatnim zwycięstwie wyjdą na boisko z pewnością uskrzydleni ostatnim zwycięstwem nad Lechem. Wiemy, że to spotkanie będzie trudne, ale Legia jest do ogrania – podkreśla Kamiński.

W ostatnich rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy Lech dwukrotnie grał się z Legią i ani razu nie przegrał. Najpierw na wyjeździe zremisował 2:2, a rewanżu w Poznaniu po niezłym meczu pokonał Legię 2:1. Najważniejsze jednak pytanie, jakie zadają sobie kibice to czy Lech wyciągnął wnioski po finałowym meczu Pucharu Polski.

Tych wniosków jest naprawdę sporo, jednak najważniejszy jest ten, że musimy być skuteczniejsi w naszych działaniach, wiemy jak chcemy grać i musimy to pokazać w sobotę – mówi Maciej Skorża, trener Lecha – pierwsza połowa meczu finałowego pokazała, że potrafimy zdominować Legię i kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, cała sztuka polega na tym, żeby to nie był to tylko fragment meczu, a pełne 90 minut, a  przypadku Legii to nie jest łatwa, ale do zrobienia.

Mecz Kolejorza z Legią rozpocznie się na warszawskim stadionie przy Łazienkowskiej dzisiaj (9.05) o godzinie 15:30.

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa - trener Maciej Skorża Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter