Blue Note Jazz Club

Adres: Tadeusza Kościuszki 76/78
Poznań

Blue Note Jazz Club - zapowiedzi wydarzeń

Klub rozpoczął swą działalność w porozumieniu z legendarnym nowojorskim Blue Note Club i do dziś pozostaje jednym z nielicznych tego typu miejsc w Polsce, które regularnie organizują koncerty światowych gwiazd nurtów muzyki niekomercyjnej.

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 7.02.2016 - start godzina 19:00

KONCERT – SPEKTAKL: DWA ROZDANIA



Spotkanie z poezją w muzyce, w kompozycjach Włodka Wargockiego – Bolesław Leśmian i Piotra Selima – Hanna Lewandowska.

Pierwsze rozdanie – to muzyczna interpretacja wierszy Bolesława Leśmiana w wykonaniu Włodka Wargockiego. Na koncercie usłyszymy urozmaicone aranżacje między innymi klimatyczne „W malinowym chruśniaku”, pełne temperamentu „Tango”, zagrane z dużą energią „Tam na rzece…”, czy rockową „Noc bezsenną”.

Włodek Wargocki – wokalista, kontrabasista, kompozytor i aranżer od kilkunastu lat związany jest z lubelskim zespołem Lubliner Klezmorim, grającym tradycyjną muzykę Żydów wschodnio-europejskich z różnorodnymi wpływami stylistycznymi i etnicznymi. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach europejskich jak: Festiwal Czterech Kultur w Łodzi, Festival de Jazz de San Sebastián, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Współpracował z Teatrem Osterwy w Lublinie, Teatrem Żydowski w Warszawie. Od roku 2004 występuje też z Borysem Somerschafem w ramach projektu romansów rosyjskich. Mieszka w Poznaniu.

Drugie rozdanie w tym koncercie to piosenki Piotra Selima do tekstów napisanych przez jego ulubioną autorkę – Hannę Lewandowską.

Piotr Selim to współtwórca legendarnego zespołu działającego na polskiej scenie muzycznej od ponad 15 lat czyli Lubelskiej Federacji Bardów. Pianista ze stopniem doktora sztuki, kompozytor, wokalista, aranżer, akompaniator dla niezliczonej liczby piosenkarzy wykonujących najwyższych lotów utwory z gatunku piosenki literackiej,  ale także artysta od lat udzielający się aktywnie na gruncie muzyki klasycznej. W roku 2012 ukazała się jego solowa płyta zatytułowana „W rytmie bolera”. Artysta jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok.
Piotr Selim w swoim rozdaniu zaprezentuje utwory doskonale znane publiczności z dotychczasowych recitali – tym razem jednak w zupełnie nowych aranżacjach i w wykonaniu muzyków, z którymi dotąd nie współpracował. Będą też, jak zwykle w przypadku duetu Selim i Lewandowska w Teatrze Starym – utwory premierowe.

Wokalistom towarzyszyć będą muzycy:

Jakub Kotynia – gitara – kompozytor, aranżer, oraz pedagog. Absolwent Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Na swoim koncie ma między innymi udział w finale Mistrzowskiego konkursu Gitary Jazzowej im. Marka Blizińskiego Guitar City 2008 oraz udział w Old Jazz Meeting Złota Tarka 2011. Wraz z zespołem Double Decker zajął II miejsce na konkursie jazzowym Jazzda 2010 oraz III miejsce na konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2010. Jest także laureatem nagrody burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie Debiuty Artystyczne. Jakub jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej UMCS w Lublinie, oraz Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego. Obecnie występuje wspólnie z Anną Michałowską, oraz z Michałem Lewartowiczem tworzy duet gitarowy Cuatro Manos. Udziela się jako gitarzysta w różnych projektach i nagraniach miedzy innymi z Magdą Navarette, Circle of Bards, Jakubem Niedoborkiem.

Rafał Grząka – akordeon – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina  i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz drugiej edycji Studiów Doktoranckich UMFC obecnie asystent, doktor w klasie akordeonu macierzystej uczelni.
Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji. Koncertował w USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chinach, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Na swym koncie ma wiele prawykonań polskich kompozytorów, m.in Zofii Dowgiałło, Mikołaja Majkusiaka, Piotra Wróbla, Nikoli Kołodziejczyka, Ryszarda Borowskiego, Krzysztofa Lenczowskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Cezarego Paciorak i Krzysztofa Herdzina.
Z zespołem KlezmaFour otrzymał bardzo prestiżową nagrodę („City Winery of New York”) podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010).
W 2014 roku ukazała się płyta jednego z jego projektów, kwartetu Cup of Time, pt. Cup of Time plays Namysłowski z gościnnym udziałem Zbigniewa Namysłowskiego, wydawnictwo DUX. Album został wybrany płytą roku w kategorii jazz, przez magazyn HiFi

Michał Wąsik – gitara basowa – laureat wielu konkursów muzycznych m.in EIM (W.Pawlik, C.Konrad, P.Panta) z Zespolem Double Decker oraz A-Steroid. Obecnie UMCS Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej. I Nagroda dla najlepszego basisty STAS (M. Jurecki). Współpracował i współpracuje m. in.: z zespołem KSU, Marcin Różycki, Jola Sip, rockowym zespołem Pawkin, Martita, Klucze, M&K Orkiestra (P. Cugowski, K. Cugowski, A. Gadowski), Briaian Fretness, Dave Daniel i Tula Lynch

Filip Leszczyński – perkusja – muzyk, perkusista mający na swoim koncie współpracę koncertową z wieloma artystami między innymi: Izabelą Trojanowską, Robertem Janowskim, Igorem Jaszczukiem i BBK. Brał udział w trasie koncertowej pt.”Magia serc” Zdzisławy Sośnickiej. Długoletni perkusista zespołu „Wanda i Banda”, (udział w nagraniach płyty „Z miłości do strun”).
Obecnie związany z zespołem DeLuxe, z którym tworzy materiał na debiutancką płytę. Współpracuje z  zespołem progresywnym Acute Mind. Laureat (Grand Prix) na Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym Kraśnik Blues Meeting 2014.

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

empik_schooltargi

 

 

Bilety

35 zł – normalne
25 zł – ulgowe
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej oraz w sprzedaży on-line:
kup bilet na bluenote.poznan.pl