DSW Waterpolo Poznań – UKPW Legia Warszawa 11:8

DSW Waterpolo Poznań - UKPW Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - UKPW Legia Warszawa Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNa trzy mecze przed końcem sezonu srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w Piłce Wodnej należy już do DSW Waterpolo Poznań. O godzinie 11:30 w Termach Maltańskich odbędzie się rewanżowe spotkanie 9. kolejki ekstraklasy piłki wodnej między DSW Waterpolo Poznań, a Legią Warszawa.

Pierwsze spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespołu zacięcie walczyły o każdy metr boiska, dlatego w całym meczu padło zaledwie 7 bramek. Czy Legia pogodziła się już z 3 miejscem ligowej tabeli, czy poznaniacy będą chcieli przypieczętować srebro kompletem punktów, dowiemy się po meczu, który rozpocznie się o 11:30 w Termach Maltańskich.

Waterpolo Poznań

11 - 8

UKPW Legia Warszawa

• 12:39 To już koniec emocji związanych z seniorskim waterpolo na Termach Maltańskich w tym sezonie. DSW Waterpolo Poznań rozegra jeszcze jeden wyjazdowy dwumecz w tym sezonie, a rywalem poznaniaków będzie OCMER ŁSTW UL Łódź. Zapraszamy na mecze DSW w przyszłym sezonie!
  • 12:38 MVP w drużynie gospodarzy Bartek Kowalewski - w zespole gości też Bartek, ale Derlatka.
  • 12:35 Koniec spotkania na Termach Maltańskich. W drugim weekendowym spotkaniu DSW Waterpolo Poznań znowu triumfuje nad Legią Warszawa - tym razem 11:8.
  • 12:34 Rzut karny dla Legii na gola zamienił Maciej Kozera. DSW to spotkanie i tak już raczej wygra,
  • 12:32 Co za szczęście DSW! Misza Yazerski wyszedł z bramki, ale zawodnik Legii trafił tylko w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze od tafli wody, ale, zdaniem sędziego, nie przekroczyła ona linii bramkowej. Jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym.
  • 12:30 Strzał Oskara Szymonika wybronił Oleksów.
  • 12:29 Jest też pierwsze trafienie w tej kwarcie DSW. Niezawodny Jakub Goździak.
  • 12:24 A jednak! Siódmy gol dla Legii. Strzelcem Jan Bakuło.
  • 12:23 Trzecie wykluczenie Marcina Druli. To oznacza, że w tym spotkaniu już nie zagra. Legia znowu nie wykorzystała jednak przewagi.
  • 12:22 Zaczynamy ostatnią kwartę. Standardowo piłkę po wznowieniu wygrała Legia.
  • 12:19 Ale było blisko! Tomek Różycki w ostatniej sekundzie trzeciej kwarty mógł trafić jedenastego gola, ale gol i tak nie byłby zaliczony. Wszystko przez zły sposób wykonania rzutu wolnego.
  • 12:17 Tym razem gol dla Legii. Rzucił Aleksander Madej.
  • 12:16 DSW wykorzystało grę w przewadze. Gola rzucił Kuba Goździak.
  • 12:14 Ale było blisko! Znowu próbował Wróbel, ale tym razem Legię uratowało poprzeczkę.
  • 12:13 Artuuuur Wróbeeeel! Mamy dziewiątego gola dla DSW!
  • 12:12 Podwójną przewagę wykorzystał Maciej Kozera.
  • 12:11 Podwójne wykluczenie: drugie dla Rafała Bocheńskiego z DSW i pierwsze dla Aleksandra Madeja z Legii.
  • 12:09 Rzut karny dla DSW. Znowu pewnie na gola zamienił go Bartek Kowalewski.
  • 12:08 Bartłomiej Troczyński trafia pierwszego gola dla Legii w tej kwarcie.
  • 12:07 Tomasz Różycki! Mamy drugą bramkę kapitana DSW, tym samym siódmą dla całej drużyny.
  • 12:06 Kolejna akcja i tym razem Rafał Bocheński wykluczony. Legia nie wykorzystała jednak przewagi.
  • 12:05 I mamy już 6:3. Tym razem dla DSW trafił Rafał Bocheński.
  • 12:04 Zaczynamy drugą połowę. Piłkę znowu wygrywa Legia.
  • 12:00 Oskar Szymonik wykluczony, Legia wreszcie wykorzystuje przewagę i Jan Bakuło na minutę przed końcem trafił trzeciego gola dla warszawiaków.
  • 11:58 Minuta do końca tej części spotkania. Czas wziął trener gospodarzy.
  • 11:56 Drugie wykluczenie Marcina Druli. Legia znowu w przewadze.
  • 11:55 Zmarnowana doskonała sytuacja Tomka Różyckiego. To powinien być szósty gol dla DSW. Kapitan poznianiaków nie zdołał pokonać Adama Oleksowa w sytuacji sam na sam.
  • 11:53 Świetna interwencja Miszy Yazerskiego. W drugiej kwarcie jest jeszcze niepokonany.
  • 11:51 I już 5:2! Tym razem rzut karny podyktowany za faul na Tomaszu Różyckim pewnie wykorzystał Bartek Kowalewski.
  • 11:49 Ale golazzzzo! Piękny rzut z dystansu Tomka Różyckiego. Już 4:2!
  • 11:46 Rozpoczęła się druga kwarta. Piłka znowu wygrana przez Legię.
  • 11:45 Koniec pierwszej kwarty. Na razie 3:2 dla DSW.
  • 11:44 Poprzeczka po rzucie Kozery. DSW miało szczęście.
  • 11:42 Co za interwencja Miszy Yazerskiego! Kapitalna obrony w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Legii. Golkiperowi poznaniaków pomógł też słupek.
  • 11:41 Rozstrzelali się dzisiaj zawodnicy obu drużyn. Tym razem dla Legii rzucił Maciej Kozera.
  • 11:40 I już 3:1! Tym razem Rafał Bocheński. Gra DSW wyglada dzisiaj naprawdę obiecująco.
  • 11:38 Po raz pierwszy DSW w tym meczu na prowadzeniu. Udana akcja Bartka Kowalewskiego.
  • 11:37 Kolejne wykluczenie Tomasza Różyckiego. Jak tak dalej pójdzie, to kapitan DSW nie dokończy tego spotkania.
  • 11:36 Mamy wyrównanie. Dla DSW trafił Kuba Goździak.
  • 11:34 Mamy 1:0 dla Legii. Strzelcem Kacper Ślusarczyk. Goście wykorzystali przewagę.
  • 11:33 Tomek Różycki wykluczony. Bez kapitana Legii będzie cieżko.
  • 11:32 Kuba Goździak nie miał wyboru i musiał rzucać. Trzeba przyznać, że wyszedł mu całkiem niezły strzał.
  • 11:31 Pierwsza dobra interwencja Miszy Yazerskiego.
  • 11:30 Marcin Drula zaczyna od wykluczenia. Legia w przewadze.
  • 11:30 No to zaczynamy. Piłkę po rozpoczęciu wygrywa Legia.
  • 11:26 Wczoraj DSW Waterpolo Poznań zapewniło sobie srebrny medal. To jednak nie znaczy, że dzisiejszy mecz jest o pietruszkę. Jeśli dzisiaj goście ze stolicy wygrają, to zapewnią sobie trzecie miejsce w. Mistrzostwach Polski.