Box Logistics Waterpolo Poznań pokonane przez Mistrzów Polski

Box Logistics Waterpolo Poznań- Łukosz WTS Polonia Bytom  Foto: materiały prasowe / Maciej Ulfikkiflu

W ostatnim dwumeczu wyjazdowym w tym roku poznaniacy musieli uznać wyższość drużyny Łukosz WTS Polonia Bytom. Do Poznania wracają bez punktów.

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 11-3 (4:0,4:0,2:1,1:2). Drugi mecz wynikiem 12-11 (1:3,1:2,6:3,4:3) .

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od pewnego prowadzenia drużyny z Bytomia 4-0 i co kwartę przewaga ta była powiększana. W drugiej kwarcie ponownie zawodnicy z Poznania nie byli w stanie zdobyć bramki. Dopiero w trzeciej kwarcie pierwszą bramkę dla Poznania zdobył Tomasz Różycki. W ostatniej kwarcie, zdobyli dwie bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11-3.

Niedzielne spotkanie było już trochę bardziej wyrównane. Widoczna była zmiana taktyki drużyny poznańskiej w stosunku do dnia poprzedniego i poprzeczka zawieszona bytomianom była już wyżej. Ostatecznie drużyna Łukosz WTS Polonia Bytom wygrała 12-11 obejmując tym samym pozycje lidera w Grupie A.

Następne spotkania zawodnicy Box Logistics Waterpolo Poznań rozegrają u siebie. Zmierzą się ponownie z drużyną Łukosz WTS Polonia Bytom 27 oraz 28 lutego w nadchodzącym roku.

5. kolejka Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2020/2021:

1.  mecz: sobota 19.12.2020, godz. 18:30

Łukosz WTS Polonia Bytom – Box Logistics Waterpolo Poznań 11-3

Skład (w nawiasie bramki): 1. Paweł Handze – bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (2), 3. Igor Piecuch, 4. Igor Trojanek, 5. Karol Walkowiak, 6. Michał Bąk, 7. Tomasz Różycki (1), 8. Jan Oleksów, 10. Eryk Naumowicz, 11. Michał Machniewski, 12. Maciej Mruk, 13. Adam Oleksów

MVP: Tomasz Różycki

2. mecz: niedziela 11.10.2020, godz. 11:30

Łukosz WTS Polonia Bytom – Box Logistics Waterpolo Poznań 12-11

Skład (w nawiasie bramki): 1. Paweł Handze – bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (4), 3. Igor Piecuch, 4. Igor Trojanek, 5. Karol Walkowiak, 6. Michał Bąk, 7. Tomasz Różycki (4), 8. Jan Oleksów (2), 9. Kacper Ślusarczyk, 10. Eryk Naumowicz, 11. Michał Machniewski (1), 12. Maciej Mruk, 13. Adam Oleksów

MVP: Paweł Handze

Tabela Mistrzostw Polski Seniorów 2020/21- Grupa A

MiejsceDrużynaMecze rozegranePunkty zdobyte: straconeBramki zdobyteBramki stracone
1Łukosz WTS Polonia Bytom824:011640
2Box Logistics Waterpolo Poznań818:613469
3KSZO Ostrowiec Św.812:1286105
4UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki86:1876136
5ŁSTW Politechnika Łódzka8-2:2453105

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Fregata Swimming, Termy Maltańskie Poznań a także patronów medialnych – Radio Poznań, Planeta Sportu i lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Maciej Ulfikkiflu