Mistrz Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym  Foto: materiały prasowe / FB / KKTarnovia

Mateusz Kostański zdobył 2 medale mistrzostw Polski elity, młodzieżowców i juniorów w kolarstwie szosowym. Zawodnik Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne został mistrzem kraju w kategorii młodzieżowców (U-23) w wyścigu ze startu wspólnego.

Trasa ze startem i metą w Kartuzach liczyła 182 kilometry, a lider tarnowskiego zespołu świetnie rozegrał wyścig wyprzedzając o 20 sekund drugiego Marcina Zarębskiego (TS Chrobry Scott Głogów).

Brązowy medal padł łupem Karola Wawrzyniaka (KS Mostostal Puławy), a o sporym pechu może mówić kolejny zawodnik KK Tarnovia Adam Kuś, który finiszował na 4. miejscu przegrywając podium o zaledwie centymetr.

Złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego był drugim podium Mateusza Kostańskiego w tych mistrzostwach, bo wcześniej  zawodnik był 3. w jeździe indywidualnej na czas. 46-kilometrową trasę szybciej pokonali Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) i Damian Bieniek (TS Chrobry Scott Głogów), a 4. miejsce i tym razem zajął Adam Kuś (KK Tarnovia).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / FB / KKTarnovia