Takiego Lecha chcemy!

KKS Lech Poznań - Górni Zabrze (Dani Ramirez)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Lech Poznań w ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy pokonał na własnym stadionie Górnika Zabrze 4:1 (1:1).

Zaczęliśmy ten mecz z wysokiego “C”, strzeliliśmy szybko i niestety to spowodowało, ze moi piłkarze myśleli, że będzie już ładnie i pięknie. Wiedzieliśmy, że nie możemy się dać rozkręcić Górnikowi, ale niestety udawało się nam to tylko na początku. Mieliśmy problemy w pierwszej połowie, byliśmy za daleko od przeciwnika i na szczęście goście nie strzelił więcej goli. Po korektach w przerwie wróciliśmy do takiej gry jakiej oczekiwaliśmy. Zbieraliśmy więcej piłek i byliśmy bliżej przeciwnika, przez co stwarzaliśmy więcej sytuacji. Dzięki temu udało nam się strzelić kolejne gole i wygraliśmy ten mecz. Bohdan rozkręcał się z każdą minutą i druga połowa była już naprawdę dobra w jego wykonaniu. Miałem przeczucie, że Christian strzeli dzisiaj dwa gole i sprawdziło się. Wiemy jaki ma on potencjał i wiedziałem, że jego bramki są kwestią czasu. Mam nadzieję, że to będzie początek jego naprawdę dobrej gry i walki o koronę króla strzelców – Dariusz Żuraw (trener Lecha Poznań).

Przyjeżdżając tutaj zdawaliśmy sobie sprawę, ze grając przy Bułgarskiej i mając sytuacje musimy je strzelić. Niewykorzystane przez nas okazje w pierwszej połowie sprawiały, że dawaliśmy szanse Lechowi. Np. Gytkjaer i Tiba mając takowe to je wykorzystują i tak się stało. W drugiej części kluczowe było trafienie Jóźwiaka, ponieważ spotkanie wyglądało tak, że kto strzelał ten przejmował inicjatywę. W końcówce zaryzykowaliśmy i wystawiliśmy więcej zawodników ofensywnych, ale było to kosztem środka pola, gdzie Lech przejął inicjatywę – mówił Marcin Brosz (trener Górnika Zabrze).