KSZO zwycięża po wyrównanym spotkaniu

Box Logistics Waterpolo Poznań - KSZO Ostrowiec Waterpolo  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Piłkarze wodni z Ostrowca Świętokrzyskiego zwyciężyli w sobotnim meczu eliminacyjnym do Final Four Pucharu Polski w piłce wodnej.

Tak jak w poprzednich spotkaniach drużyn KSZO oraz Box Logistics Waterpolo Poznań, byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku pełnego emocji i walki do samego końca. Niestety dla gospodarzy, lepsi po końcowym gwizdku okazali się goście, którzy zwyciężyli 15-11 i w lutym zagrają podczas turnieju Final Four w Łodzi.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a drużyny często zmieniały się na prowadzeniu. Mimo początkowego prowadzenia gospodarzy na przerwę po pierwszej kwarcie z dwubramkową przewagą schodzili goście. W połowie spotkania 7:6 wygrywali jednak już zawodnicy z Poznania. Zacięty pojedynek toczony był również aż do końca 3. kwarty, kiedy to nastąpił przełom. Na niewiele ponad minutę przed końcem tej części gry, przy stanie 7:7, rzutu karnego nie wykorzystał kapitan poznaniaków – Bartłomiej Kowalewski. Tego samego błędu nie popełnili zawodnicy KSZO i po rzucie karnym wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Następnie na 8 sekund przed końcem trzeciej ćwiartki po skutecznej kontrze wygrywali już 8:6. Kolejna bramka na początku czwartej kwarty dała im 3-bramkową przewagę i kontrolę nad spotkaniem. Poznaniacy w tym momencie postanowili zaryzykować i rzucili się do odrabiania strat. W pewnym momencie, przy wyniku 9:10, wyglądało nawet na to, że uda im się dogonić przeciwnika i odwrócić losy spotkania. Zawodnicy z Ostrowca zachowali jednak zimną krew i skutecznymi kontrami raz po raz karali gospodarzy, którzy starali się gonić wynik. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11:15 i to młoda drużyna z województwa świętokrzyskiego powalczy o medal Pucharu Polski już za 2 tygodnie w Łodzi.

Spotkanie eliminacyjne do Final Four Pucharu Polski w piłce wodnej:
Box Logistics Waterpolo Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 11:15 (2:4,5:2,0:3,4:6)

Skład (w nawiasie liczba bramek): 1. Paweł Handze – bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (1), 3. Rafał Iwanowicz, 4. Rafał Bocheński (3), 5. Michał Bąk, 6. Igor Trojanek, 7. Tomasz Różycki (5), 8. Oskar Jahns, 9. Eryk Naumowicz (1), 10. Michał Kulis, 11. Maciej Mruk, 12. Artur Żukowski
MVP: Bartłomiej Kowalewski

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Rais-Tools, TJT Marketing, a także patronów medialnych – Radio Poznań i lepszyPOZNAN.pl