Dziewczyny piłkę kopią! I to jak!

Piłka nożna dziewcząt (11)  Foto: Michał Kościelak / materiały prasowe

SF Lejdis zwyciężyły w Just Girls – I Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii U-15, który odbył się w Miejskiej Górce. Podopieczne Anny Jankowskiej zdecydowanie zdominowały turniej: ze swojej grupy wyszły na pierwszym miejscu, świetnie skoncentrowane zwyciężyły w półfinale oraz w finale, a zawodniczka tego klubu została wybrana najlepszą piłkarką turnieju.

Ze swojej grupy „czarne pantery” (nazywane tak ze względu na wizerunek tego drapieżnika na koszulkach) wyszły na pierwszym miejscu, po dwóch zwycięskich meczach i jednym remisie. Na początek zremisowały z drużyną Lech Poznań FA (1:1), następnie pokonały 3:0 FC Bonus oraz taką samą różnicą bramek KA 4 resPect.

Po wyjściu z grupy, w półfinale spotkały się z piłkarkami KSB Lędziny (zwycięstwo 2:0), natomiast w finale pokonały Lecha Poznań FA 2:1. Barbara Wierzbińska z SF Lejdis została wybrana najlepszą zawodniczą turnieju.

Tak dobre, stabilne rezultaty, to nie przypadek. W SF Lejdis widać duże zaangażowanie sztabu trenerskiego. – Wysoko stawiamy poprzeczkę. Piłkarki dojeżdżają na treningi z różnych miejscowości Wielkopolski, ale to poświęcenie i determinacja przynoszą efekty. – mówi trenerka Anna Jankowska.

Do rywalizacji w Miejskiej Górce przystąpiło 8 zespołów. Wystartowało w sumie 90 zawodniczek, które rozegrały 20 spotkań.
SF Lejdis będą w tym roku gospodarzem Halowych Mistrzostw Wielkopolski U-16 (2004-2006). Fanów piłki nożnej, którzy chcieliby zobaczyć te zmagania, pantery zapraszają 15 lutego do hali LOSIR w Luboniu (8.00 – 17.00).

W najbliższą niedzielę, 2 lutego, Pantery ruszają na obóz do Hiszpanii, gdzie zmierzą się w towarzyskich spotkaniach z lokalnymi, dziewczęcymi zespołami.