Energetyk wiceliderem!

Enea Energetyk Poznań - WTS Solna Wieliczka  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W meczu 12. kolejki 1 Ligi Siatkówki Kobiet lepsze okazały się zawodniczki Enei Energetyka Poznań, pokonały one swoje rywalki z Wieliczki 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:19) i awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Wieliczki zajęła czwartą lokatę.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Błędy w odbiorze, spowodowały, że przy stanie 12:14 trener Marcin Patyk poprosił o przerwę na żądanie. Okazało się to dobry posunięciem, jego podopieczne po raz kolejny doprowadziły do remisu 14:14. Przy stanie 17:16 na zagrywce pojawiła się Simona Dreczka, zwiększając przewagę do 3 punktów. Przy stanie 23:19 trener Solnej po raz drugi wziął czas chcąc wybić energetyka. Udało mu się, to, jednak zagrywkę zepsuła także wieliczanka i poznanianki grały piłkę setową.

Druga partia przebiegała pod dyktando Energetyka. Przy stanie 18:11 poznanianki na chwilę zatrzymały się i interweniować musiał trener Marcin Patyk. Kolejne akcje w tym secie należały do gospodyń, po dwóch asach serwisowych Simony Dreczki było 22:14.

Do trzeciego seta wieliczanki podeszły bardziej skoncentrowane. Choć nadal gra dobywała się punkt za punkt. Błędy w końcówce partii pozwoliły odskoczyć gościom i urwać jeden set.

W ostatniej partii, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Wieliczanki walczyły o tie-break, a poznanianki o zwycięstwo. Przy serii zdobytych punktów energetykowi udało się odskoczyć na 5 punktów. Wieliczanki nie dały już rady odrobić strat i musiały pogodzić się z przegraną.

Enea Energetyk Poznań – 7R Solna Wieliczka 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:19)
MVP: Adrianna Muszyńska

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter