Lech po raz kolejny nie zdobył punktów

KKS Lech Poznań - Korona Kielce (najlepsi kibice na świecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W meczu 15. kolejki Ekstraklasy, Lech Poznań zremisował u siebie z Koroną Kielce 0:0. Kolejorz nie wygrał już 4 ligowego meczu z rzędu umacniając się w roli ligowego średniaka bez perspektyw.

Lech przy swoich kibicach był zmotywowany. Wiedzieliśmy dziś, gdzie graliśmy i z kim. Lech grał bardzo dobrze, szczęśliwie skończyliśmy pierwszą połowę 0:0, po przerwie zmieniliśmy ustawienie, graliśmy lepiej, straciliśmy gola, ale był VAR i znów mieliśmy szczęście. Bardzo szanujemy ten punkt, robimy dalej swoje, mamy teraz 2 tygodnie przygotowań do kolejnego meczu, Życzę Lechowi jak najlepiej, ponieważ to firma, która zasługuje na grę o najwyższe cele – mówił po spotkaniu Mirosław Smyła (trener Korony).

Straciliśmy dziś 2 punkty. W pierwszej połowie graliśmy nieźle, nie strzeliliśmy gola i nasza gra z upływem meczu była już bardziej nerwowa, gorsza. Jestem zadowolony tylko z pierwszej połowy, która była jedną z lepszych w naszym wykonaniu w ostatnim czasie. Z Amaralem nic się nie dzieje. Nie za bardzo mieliśmy gdzie wstawić Joao, gdy Jevtić grał dobrze, a za Muhara wszedł Tomczyk. Nie ma zwycięstwa i to jest minus całego meczu. Nasza gra nie była aż tak zła. Mamy cały czas za mało punktów, ale w wielu meczach nie zasługiwaliśmy na porażkę. Dzisiaj po przerwie nie utrzymaliśmy tempa, które narzuciliśmy w pierwszej połowie. Korona po przerwie cofnęła się jeszcze niżej przez co jeszcze ciężej było nam coś stworzyć. Nie jesteśmy zespołem ze ścisłej czołówki. Analizujemy już rundę jesienną, tracimy za dużo punktów i bramek po naszych własnych błędach stąd dopiero tak niskie miejsce w tabeli – Dariusz Żuraw (trener Lecha).

żródło: KKSLECH.com