Zakończyły się Mistrzostwa Polski w kajakarstwie

Autor: bigbiciq. Poznań, 2 Września 2019

Niemal 200 zawodników z 45 klubów, ponad 100 wyścigów i 36 kompletów medali.

W niedzielę 1 września na poznańskiej Malcie zakończyły się Lotto 82. Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie. Wśród startujących nie zabrakło medalistów Mistrzostw Świata.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K1 1000m – Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok)
C1 1000m – Wiktor Głazunow (KS AZS-AWF Gorzów)
K1 1000m – Edyta Dzieniszewska-Kierkla (AKS Sparta Augustów)
K2 1000m – Rafał Rosolski/Paweł Florczak (UKS Dojlidy Białystok)
C2 1000m – Tomasz Barniak/ Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)
K2 1000m – Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)
K4 1000m – Paweł Wolny/ Kamil Tomyślak/ Jakub Stepun/ Jakub Michalski (KS AZS-AWF Poznań)
C4 1000m – Mateusz Zuchora/ Mateusz Borgieł/ Grzegorz Szpynda/ Piotr Kuleta (KU AZS-AWF Politechnika Opole)
K1 500m – Martin Brzeziński (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
C1 500m – Wiktor Głazunow (KS AZS-AWF Gorzów)
K1 500m – Karolina Naja (KS AZS-AWF Gorzów)
C1 500m – Sylwia Szczerbińska (SKS Cresovia Białystok)
K2 500m – Paweł Kaczmarek/ Jacek Piech (KKW 1929 Kraków)
C2 500m – Tomasz Barniak/ Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)
K2 500m – Karolina Naja/ Anna Puławska (KS AZS-AWF Gorzów)
C2 500m – Magda Stanny/ Paulina Grzelkiewicz (KS Warta Poznań)
K4 500m – Kamil Wyrwas/ Wojciech Tracz/ Filip Weckwert/ Marcin Jakubowski (KS Posnania Poznań)
C4 500m – Patryk Gluza/ Łukasz Nowak/ Remigiusz Nowaczyk/ Tomasz Nowicki (KS AZS-AWF Poznań)
K2 500m – Karolina Naja/ Anna Puławska/ Paulina Noga/ Julia Olszewska (KS AZS-AWF Gorzów)
K1 200m – Paweł Kaczmarek (KKW 1929 Kraków)
C1 200m – Michał Łubniewski (KU AZS-AWF Politechnika Opole)
K1 200m – Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)
C1 200m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
K2 200m – Dawid Putto/ Piotr Mazur (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
C2 200m – Michał Łubniewski/ Arsen Śliwiński (KU AZS-AWF Politechnika Opole)
K2 200m – Karolina Markiewicz/ Zuzanna Wolbach (KU AZS-AWF Politechnika Opole)
C2 200m – Magda Stanny/ Paulina Grzelkiewicz (KS Warta Poznań)
K2 200m mix – Dominika Włodarczyk (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
C2 200m mix – Julia Walczak/ Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn)
K1 5000m – Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok)
C1 5000m – Wiktor Głazunow (KS AZS-AWF Gorzów)
K1 5000m – Anna Zagórska (OŚ AZS Politechniki Poznańskiej)
C1 5000m – Magda Stanny (KS Warta Poznań)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Patrycja Langner

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.