Koszykówka: 0 zwycięstw, 3 porażki

Akademickie Mistrzostwa Europy w koszykówce  Foto: materiały prasowe

Polskie drużyny, uczestniczące w Akademickich Mistrzostw Europy w koszykówce, które odbywają się w Poznaniu, w poniedziałek nie wygrały ostatecznie żadnego meczu. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu dotrzymywali kroku Akademii Wychowania Fizycznego w Budapeszcie tylko przez dwie kwarty ostatecznie przegrywając 70 do 96. Pierwszy zespół, który rzucił 100 punktów w jednym meczu, to Uniwersytet Beykent w Istambule, który dokonał tego w starciu z Politechniką Gdańską (100 do 58). Koszykarki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza nie zrehabilitowały się po wczorajszej porażce, tym razem przegrały z Akademią Wychowania Fizycznego w Budapeszcie 37 do 53.

Adam Skiba (Politechnika Gdańska):

Myślę, że Turcy, z którymi dziś dostaliśmy ostre lanie, i Francuzi, z którymi gramy jutro, są drużynami, które powalczą o końcowy tryumf. Niemcy i my przyjechaliśmy tutaj raczej w formie lekcji. Faworytami są również Litwini i Hiszpanie, ponieważ ich szkoła koszykarska jest na bardzo, bardzo wysokim poziomie i dalej mają dużą przewagę w Europie. Naszą najmocniejszą stroną jest to, że nawet my nie wiemy czego się po nas spodziewać. Na pewno nie będziemy nikomu tu ustępować, będziemy gryźć do ostatniej sekundy. Nie dajemy za wygraną i z każdą minutą gramy coraz lepiej, coraz mądrzej. Mimo tego zmęczenia, mimo tego, że gramy po 40 minut praktycznie całą drużyną, to nie dajemy za wygraną.

Michał Samsonowicz (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu):

Przegraliśmy dużą różnicą punktów, głównie ze względu na to, że drużyna przeciwna to zawodnicy, którzy już grają w zawodowych ligach. Przede wszystkim są zgrani, zwłaszcza w porównaniu do nas, gdzie tylko czterech z nas zajmuje się profesjonalnie koszykówką. To jest dla nas dobra lekcja.

Przed zawodnikami ostatni dzień fazy grupowej Akademickich Mistrzostw Europy. Matematyczne szanse na awans do najlepszej ósemki turnieju mają jeszcze studentki Politechniki Gdańskiej, które jutro powalczą z koszykarkami z Politechniki w Madrycie (hala AWF, 19:45); oraz koszykarze Politechniki Gdańskiej w meczu z Uniwersytetem w Rouen (CS Politechniki Poznańskiej, 15:15).

Wyniki, 22 lipca:
Hala CityZen

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 70 : 96 Akademia Wychowania Fizycznego w Budapeszcie

Hala AWF (kobiety)

Uniwersytet Adama Mickiewicza 37 : 53 Akademia Wychowania Fizycznego w Budapeszcie
Uniwersytet w Strasburgu 94 : 56 Uniwersytet w Mersin
Uniwersytet Josipa Juraja Strossmayera w Osijeku 57 : 51 Uniwersytet w Aveiro
Uniwersytet w Pitesti 68 : 63 Politechnika w Madrycie