Black Roses Posnania zdobywa wicemistrzostwo Polski

Black Roses Posnania zdobywa wicemistrzostwo Polski  Foto: materiały prasowe

Zawodniczki Black Roses zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Kobiet rozgrywanym w Gdańsku. Tym samym poznanianki zakończyły ligowy sezon z wicemistrzostwem Polski.

Fazę grupową turnieju zawodniczki trenera Tomasza Kapustki rozpoczęły od pewnego zwycięstwa nad drużyną Juvenii Kraków. Trzy przyłożenia Katarzyny Paszczyk oraz po jednym Agnieszki Kowalczyk i Marii Nowackiej zapewniły Black Roses wysoką wygraną 31:5. W drugim meczu zawodniczki z Poznania musiały uznać wyższość gospodarzy turnieju, drużyny Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem ostatniego mecz grupowego, nad obiektem przeszła burza, przez co spotkanie przeciwko Diablicom Ruda Śląska zostało rozegrane w strugach deszczu. Pomimo ekstremalnych warunków w jakich rozgrywany był mecz, Black Roses pewnie pokonały zawodniczki z Rudy Śląskiej 26:0. Fatalne warunki, w których rozegrane zostało ostatnie spotkanie poskutkowały serią niefortunnych kontuzji, które z kolei uniemożliwiły poznaniankom wystawienie pełnego składu i tym samym wystąpienia w finale.

Black Roses Posnania zajęła drugie miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Gdańsku. Po ośmiu turniejach wchodzących w cykl Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7 drużyna Black Roses zdobyła wicemistrzostwo Polski. Mistrzem Polski został zespół Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, zaś podium zamknęła ekipa Juvenii Kraków.

Miniony weekend był udany także dla męskiej sekcji KS Posnania. Zawodnicy z zespołu Posnania Poznań zostali mistrzami Polski wygrywając turniej finałowy Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7, który został rozegrany w Warszawie. Poznańscy rugbyści pokonali w emocjonującym finale Orkan Sochaczew 14:7. Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyła drużyna Skry Warszawa.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe