Dennis Mwangi Mburu zwycięzcą Biegu Zajączka

Bieg Zajączka Wielkanocnego  Foto: materiały prasowe

Niespodzianki nie było – Dennis Mwangi Mburu, który tydzień temu był 6-tym zawodnikiem Poznańskiego Półmaratonu potwierdził swoją wspaniałą dyspozycję wygrywając V Bieg Zajączka Wielkanocnego, który dziś odbył się w Lasach Miejskich nad Stawem Olszak

19-letni Kenijczyk trasę 10 km pokonał w czasie 32 minut i 12 sekund ustanawiając nowy rekord trasy. Na drugim miejscu uplasował się Filip Jańczyk, a trzeci był Paweł Rogowski.

Mimo, że impreza ma na celu promocję aktywnego stylu życia wśród Wielkopolan to cieszy mnie, że w naszym biegu startują tacy zawodnicy jak Dennis ponieważ podnosi to poziom sportowy imprezy – powiedział tuż po organizator Maciej Łucyk.

Wśród pań triumfowała Anna Wiśniewska (48:59) przed Moniką Jadczak i Martą Kasprowicz. Trasę o połowę krótszą (5 km) najszybciej przebiegli Szymon Bytniewski (15:13) i Agnieszka Golak (20:42). Za nimi na metę wbiegli odpowiednio Tomasz Musiał i Julian Bocian oraz Magdalena Jaworska i Agnieszka Patecka.

Również na 5 km czas był o prawie 2 minuty lepszy niż rok temu co dowodzi, że impreza stała na wysokim sportowym poziomie – dodał Maciej Łucyk.

W konkurencji Nordic Walking 5 km trasę najszybciej przeszedł Roman Frąckowiak (31:41), drugi był Jacek Witucki, a na trzeciej pozycji zameldował się Roman Woroch. Wśród pań podobnie jak przed rokiem zwyciężyła Agnieszka Mielecka (32:41), druga była Izabela Okrzesik-Frąckowiak, a trzecia Iwona Maślanka.

W sumie na starcie stanęło ponad 960 osób dorosłych (niektórzy przebrani za wielkanocnego zająca) i ponad 480 dzieci, które ścigały się na dystansach od 200 do 1500 metrów. Na wszystkich przybyłych biegaczy oprócz medali i świątecznej babeczki czekał prawdziwy wielkanocny zając.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe