Enea Energetyk Poznań dwa kroki dalej od półfinałów

Enea Energetyk Poznań - Joker Mekro Świecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W 1 Lidze Siatkówki Kobiet na dobre wystartowała faza play-off. Siatkarki Enea Energetyk Poznań rywalizują w jednej z par tej części sezonu z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. W miniony weekend w stolicy Wielkopolski dwukrotnie lepsze okazały się siatkarki gości, które sobotni bój rozstrzygnęły w czterech partiach, a dzień później wygrały w trzech setach.

Wygląda na to, że podopieczne trenera Marcina Wójtowicza, mają w tym sezonie sportowy patent na poznanianki. Zawodniczki spod Bydgoszczy pokonały już bowiem Enea Energetyk Poznań w tym sezonie czterokrotnie. Po sobotnio – niedzielnej rywalizacji do trzech wygranych, świecianki prowadzą już 2:0. Od półfinału dzieli je więc zatem tylko, albo aż jedno zwycięstwo. Kolejne starcia zaplanowano w Świeciu już w najbliższą sobotę, tj. 9 marca, o godz. 16:00.

Początek sobotniego spotkania wyglądał dla poznańskich kibiców wręcz imponująco. Podopieczne Marcina Patyka wyszły na parkiet bardzo energetycznie naładowane, co przekładało się na fantastyczną, wręcz jednostronną grę w pierwszym secie, który ostatecznie poznanianki wygrały 25:16. Kolejne odsłony sobotniego starcia wyglądały już nieco słabiej w wykonaniu popularnych #energetykgirls i finalnie na tablicy wyników zobaczyliśmy rezultat 1:2 w setach dla Jokera. Arcyciekawie wyglądała czwarta partia pierwszego meczu fazy play-off. Enea Energetyk Poznań mimo bardzo trudnego dla siebie wyniku (21:24) obronił kilka piłem meczowych i doprowadził do wyrównania 25:25. Niestety w ostatnich piłach zabrakło siatkarkom z Grodu Przemysława odrobiny zimnej krwi i całe spotkanie padło łupem przyjezdnych 1:3

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (25:16, 19:25, 15:25, 26:28)

Niedzielną konfrontację zdecydowanie lepiej zaczęła przyjezdna ekipa. Była bardziej skoncentrowana, pewniejsza siebie. Szybciej złapała swój właściwy rytm gry oraz przede wszystkim czystą radość z grania w siatkówkę. Co dzięki skutecznej głównie grze w elemencie bloku, w miarę szybko przełożyło się na wynik 5:10. Gospodynie jednak w miarę upływu minut zdołały na szczęście wrócić na swoje tory. Główna w tym zasługa Klaudii Świstek, którą dzielnie wspomagały Simona Dreczka oraz Katarzyna Urbanowicz. Pojedyncze zrywy „energetycznego temu” niestety okazały się niewystarczające. W decydujących momentach premierowego seta sprawy w swoje ręce wzięły Adrianna Kukulska i Paulina Majkowska, a cała drużyna gości do końca pewnie i spokojnie utrzymywała swoją przewagę. Po krótkiej przerwie i naradach szkoleniowców, obraz boiskowych wydarzeń nie uległ znacząco zmianie. Joker kontynuował swoją dobrą, prostą, ale bardzo skuteczną grę. Przewaga świecianek utrzymywała się cały czas na poziomie 3-4 punktów, a wręcz idealnie swoimi koleżankami kierowała rozgrywająca Katarzyna Wenerska! Trzeci set, który później okazał się ostatnim, był najbardziej zaciętym i emocjonującym. Prawdziwe emocje zaczęły się od stanu 21:21, kiedy wydawało się, że odwrócenie wyniku jest w zasięgu Enea Energetyk Poznań. Świecie nie dało się jednak ostatecznie złamać, w efekcie czego Joker wygrał partię 25:23.

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Świecie 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 0:2 dla Joker Mekro Energoremont Świecie

Tekst: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań