Siatkówka: Pierwsze potknięcie Energetyczek

PlayOff: Enea Energetyk Poznań - Joker Mekro Świecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Enea Energetyk Poznań rozpoczął walkę w fazie play-off 1 Ligi Siatkówki Kobiet od porażki z drużyną Joker Mekro Świecie 1:3.

Rewanż rozpocznie się w niedzielę o godz. 17:00 tradycyjnie w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

Podopieczne Marcina Patyka mają za sobą bardzo długi i wyczerpujący sezon zasadniczy w 1 Lidze Kobiet. Po 26 rozegranych spotkaniach Enea Energetyk Poznań ostatecznie uplasowała się na 4 pozycji z bilansem 17 wygranych meczy i 9 porażkami. Popularne „energetykgirls” w ostatnich pojedynkach wyraźnie szukały swojego rytmu gry, jednak faza play-off to całkowicie nowa historia.

Wczorajsze spotkanie cały czas trzymało widzów w napięciu. Pierwszą partię wygrały gospodynie. Jednak dwie kolejne części wygrały zawodniczki drużyny Joker Mekro Świecie. Mimo prób poznanianki były bezsilne i nawet trener Marcin Patyka nie był w stanie wytrącić gości z koncentracji. Czwarty set miał też zakończyć się zwycięstwem przyjezdnych. Poznanianki obudziły się i obroniły kilka z rzędu piłek meczowych. Niestety przyszedł ten moment, że Joker Mekro Świecie zdobył 3 set.

Dziś jest nowy dzień! Nowe otwarcie! Dziś rewanż w Poznaniu o godzinie 17:00, a za tydzień poznanianki jadą do Świecia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter