Poznanianki awansują do Final Four

AZS UAM Poznań – Gol Częstochowa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ćwierćfinałach Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS UAM Poznań pokonał w dwumeczu ISD-AJD GOL Częstochowa. W pierwszym meczu poznanianki zwyciężyły 0:2, a w Poznaniu rozbiły gości 6:2 (2:0).

W pierwszej części spotkanie było potwornie nudne, gdyby nie dwa gole strzelone przez gospodynie, to nic ciekawego nie można by było zaraportować. Pierwsza bramka padła ze stałego fragmentu gry, Paula Frontczak podała z rzuty rożnego idealnie pod nogi Ani Jacewicz, która umieściła futbolówkę w siatce. Druga bramka padła z kontrataku, kiedy od połowy boiska walka toczyła się już tylko między Alicją Buszą, a bramkarką z Częstochowy, ta druga musiała uznać wyższość naszej rozgrywającej. Po regulaminowym czasie na tablicy było 2:0

Do drugiej części futbolistki z Częstochowy wyszły zmotywowane i to zaowocowało bramką Marty Miki. W szeregi poznanianek wdarł się niepokój i dość szybko licznik błędów zaczął rosnąć. Na szczęście udało się opanować emocje i w 31. minucie “Kicaj” strzeliła bramkę na raty. Najpierw futbolówka odbiła się od słupka, ale z dobitką nie było już problemu. Mimo, że poznanianki budziły się, to zespół z Częstochowy nadal starał się walczyć. Na szczęście nic to nie dało, bo w ciągu minuty liczba strzelonych bramek wzrosłą o 2 na korzyść gospodyń, a na listę strzelczyń wpisały się Małgorzata Ładniak i Ania Jacewicz. Mecz się uspokoił, ale częstochowianki nadal starały się złapać wiatr w żagle. W 39. minucie Justynie Wójcik udało się zdobyć drugą bramkę dla swojego zespołu. W odpowiedzi Patrycja Falborska ustaliła wynik spotkania na 6:2.

AZS UAM Poznań – ISD-AJD GOL Częstochowa 6:2 (2:0)

skład UAM : Dominika Dewicka, Anna Napierała – Patrycja Falborska, Alicja Zając, Alicja Busza, Adrianna Sikora, Monika Nowak, Anna Jacewicz, Katarzyna Tarnowska, Aleksandra Jankowska, Paula Fronczak, Małgorzata Ładniak, Katarzyna Gozdek

skład ISD-AJD Gol : Klaudia Ciupa – Natalia Klyta, Renata Uchnast, Justyna Wójcik, Marta Mika, Małgorzata Miniak, Dominika Woszczyńska, Oliwia Pająk, Martyna Jeziorska, Dominika Małycha

W Final Four znajduje się już Rolnik B.Głogówek. Dzisiaj poznamy kolejne finalistki. O 16:00 rozpoczyna się spotkanie AZS UJ Kraków – AZS UG Gdańsk, w którym krakowianki mają zadatek 6:1 z pierwszego spotkania, a o 16:15 rozpoczyna się spotkanie AZS AWF Warszawa – Wanda – Słomniczanka Słomniki, w którym zespół gości ma zadatek 3:5 z pierwszego meczu.

Prawdopodobnie w następnym tygodniu poznamy tez miejsce, w którym odbędą się finały. O prawo jego organizacji walczy Kraków i Poznań.