Paweł Izdebski

Autor: bigbiciq. Poznań, 12 Stycznia 2019

Paweł Izdebski ze swoim solowym projektem wystąpi po raz pierwszy w Poznaniu w klubie Blue Note w niedzielę 10 lutego.

Artysta jest znany z programu telewizyjnego show Bitwa na Głosy. Wystąpi w poznańskim klubie w klimatycznym koncercie przy dźwiękach gitary.

Paweł Izdebski tworzy własny gatunek muzyczny – bluepop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej opartej na popowych brzmieniach gitary. Wokalista, gitarzysta, piosenkopisarz i youtuber. Występował na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival czy Międzynarodowy Festiwal FAMA. W 2017 dzięki środkom zebranym w kampanii crowdfundingowej wydał swoją epkę pt. „Książę Naiwności”,. Od czerwca 2018 występuje w spektaklu „Once”.

Pochodzi z Wiązowa, gdzie stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki. Trzy razy rzucał studia, za każdym razem z powodu muzyki, a pierwszy utwór jaki zagrał w swoim życiu to „Smells Like Teen Spirit” zespołu Nirvana.Na rozwój muzyczny artysty miał wpływ Roman Sadowski, który zaszczepił w nim miłość do gitary i muzyki bluesowej. Pod jego okiem został laureatem wielu konkursów piosenek, między innymi Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Jarosława Kukulskiego.

Paweł Izdebski
Klub Muzyczny Blue Note
niedziela, 10 lutego godzina 18:00
Bilety w cenie 35 zł do 15 stycznia oraz 45 zł od 16 stycznia.

Użyte w artykule zdjęcia: facebook.com/pawelizdebskipl / Borys Kozielski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.