Poznanianki liderem 1 Ligi Siatkówki Kobiet

Enea Energetyk Poznań - Grupa Azoty PWSZ Tarnów  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Starcie drugiego i trzeciego zespołu w tabeli 1 Ligi Siatkówki Kobiet zakończyło się pięknym i efektownym zwycięstwem poznanianek. Tym samy Enea Energetyk Poznań został samodzielnym liderem pokonując Azoty PWSZ Tarnów 3:1.

Poznanianki mecz z Azoty Tarnów rozpoczęły nie najlepiej. Kilka chwil później siatkarki Enea Energetyk Poznań wróciły do swojej gry i toczyły z tarnowiankami walkę praktycznie punkt za punkt. Emocje w secie otwarcia zaczęły się psuć od stanu 13:16 dla przyjezdnych. W końcówce jednak i popularne Jaskółki z Małopolski zaczęły się mylić seriami.

W efekcie mogliśmy podziwiać bardzo zaciętą i wyrównaną końcówkę z piłkami setowymi dla obu ekip. Ostatecznie zwycięsko zakończonego dla przyjezdnych z Tarnowa 26:28.

W drugiej partii wyraźne podrażnione zawodniczki ze stolicy Wielkopolski bardzo ostro wzięły się do pracy. Walka punkt za punkt trwała w zasadzie tylko do stanu 7:7. Od stanu 16:10 dla Poznania emocje i nerwy na placu gry się skończyły. Duża w tym zasługa gry blokiem Aleksandry Pasznik i spółki oraz konsekwentnej i mocnej zagrywki. Enea Energetyk Poznań wygrała pewnie drugą partię 25:19.

Trzeci i czwarty set sobotniej rywalizacji przebiegały pewnie pod dyktando popularnych #energetykgirls. Problemy z pierwszej partii zostały zapomniane, a podopieczne Marcina Patyka świetnie spisywały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

W polu obrony znakomicie prezentowała się libero Karolina Bohdanowicz, a jej parady wielokrotnie były nagradzane owacjami na stojąco przez licznie zgromadzoną publiczność w poznańskiej Chwiałce. Dzięki dobremu przyjęciu zagrywki, Aleksandra Pasznik nie miała większego problemu z bardzo dobrą dystrybucją piłek do swoich koleżanek, a te pewnie i zdecydowanie punktowały zawodniczki z Małopolski.

Ostatecznie w trzeciej partii na tablicy mogliśmy oglądać wynik 25:19, natomiast ostatni set zakończył się zwycięstwem Enea Energetyk Poznań 25:22. Dzięki wygranej oraz potknięciu drużyny 7R Solna Wieliczka, energetyczny zespół ze stolicy Wielopolski został samodzielnym liderem 1 Ligi Kobiet.

Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (26:28, 25:19, 25:19, 25:22).MVP meczu: Karolina Różycka (Enea Energetyk Poznań)

W najbliższą środę Enea Energetyk Poznań w rozgrywkach ligowych zmierzy się na wyjeździe w Świeciu z miejscowym Jokerem, a kilka dni później w weekend, 8 grudnia w Gliwicach z miejscowym AZS-em Politechniki Śląskiej.