Futsal kobiet: Punkty dla KU AZS UAM Poznań

AZS UAM Poznań - AZS Uniwersytet Warszawski  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Mecz pierwszej kolejki sezonu 2018/2019 w Ekstralidze Futsalu Kobiet między AZS UAM Poznań, a AZS Uniwersytetem Warszawskim odbył się w sobotę w hali przy ulicy Zagajnikowej.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 4. minuty spotkania. Sandra Lichtenstein zauważyła, że bramkarka jest zasłonięta i zdecydowała się mocno uderzyć po ziemi. Piłka po strzale wylądowała przy dalszym słupku i poznaniaki mogły się cieszyć z dobrego otwarcia. Warszawianki nie poddawały się. Obie drużyny starały się grać bardzo dokładnie i wynajdywać luki w obronie przeciwniczek. W 17. minucie Alicja Zając otrzymuje podanie i znajduje lukę między nogą bramkarki, a słupkiem. Do gwizdka kończącego połowę poznanianki prowadzą 2:0.

Początek drugiej połowy przynosi podwyższenie wyniku. Na listę strzelczyń zapisuje się po raz kolejny Alicja Zając. Kolejne minuty spotkania to walka ofensywna obu zespołów, niestety nie zakończona zmianą wyniku.

Za tydzień kolejny mecz KU AZS UAM Poznań na własnej hali: do Poznania przyjadą reprezentantki AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Już dziś warto zaplanować sobie sobotę 24.11.2018 start meczu o godzinie 18:00

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (2:0)

AZS Uniwersytet Warszawski: Zuzanna Nikisz, Paula Żach – Julia Przybyłkowicz, Marta Walczak, Katarzyna Jeryng, Emilia Jarzyna, Joanna Trzcińska, Marta Kołacińska, Justyna Głodowska, Julita Sterbicka, Zuzanna Maronde

AZS UAM Poznań: Anna Napierała – Alicja Zając, Sandra Lichtenstein, Patrycja Falborska, Adrianna Sikora, Marta Kosiorek, Anna Jacewicz, Klaudia Jędraszyk, Małgorzata Ładniak, Aleksandra Jankowska, Żaneta Pawlik, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Paula Fronczak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter