Remont na krzyżówce Głogowska-Hetmańska. Zmiany w kursowaniu tramwajów.

Autor: miarecki. Poznań, 28 Sierpnia 2018

W poniedziałek, 3 września po remontach otwarte dla ruchu tramwajowego zostaną trasy do Dębca oraz pętli Piątkowska. Tego samego dnia rozpoczną się prace na węźle Głogowska-Hetmańska, które potrwają dwa tygodnie.

Od 3 września do Dębca znów będą kursować linie tramwajowe nr 2, 10 i 29, natomiast do pętli Piątkowska – „dziewiątka” i „jedenastka” (linie T2 i T9 zostaną zlikwidowane). W związku z pracami, które odbędą się na węźle Głogowska-Hetmańska (wymiana części węzła rozjazdowego) zmienionymi trasami będą natomiast kursować linie nr 1 i 7.

Na przeprowadzenie prac torowych przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Głogowskiej zostanie wykorzystany okres, gdy trasa tramwajowa w kierunku Reymonta będzie zamknięta w związku z wymianą wodociągu prowadzoną przez Aquanet.

Linia nr  1 – FRANOWO – Piaśnicka – Trasa Kórnicka – Zamenhofa – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 7 – ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – Zamenhofa – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY

Zarząd Transportu Miejskiego informuje także, że na ulicy Reymonta na linii autobusowej nr 93 uruchomiony będzie przystanek „Arena”. ZTM przypomina także, że od 3 września obowiązywać będzie nowy powakacyjny rozkład jazdy.

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek, ZTM

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Remont na krzyżówce Głogowska-Hetmańska. Zmiany w kursowaniu tramwajów.)